PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

AKTYWNA ZIELONA SZKOŁA NA JURZE 3 DNI

6-18 lat


Jura to niezwykle piękna i urozmaicona historycznie, przyrodniczo oraz kulturowo część Polski. To prawdziwy raj dla miłośników zamków, starych warowni i wspinaczki skałkowej. Urozmaicone formy skalne zdobią cały horyzont udostępniając przyjezdnym szereg malowniczych zakamarków, tajemniczych grot i jaskiń i ujmujących krajobrazów. Cała okolica obfituje w rezerwaty przyrody, liczne szlaki turystyczne i wspinaczkowe i stare warownie. W takiej scenerii przeżyjecie niezapomnianą przygodę. Będziecie się bawić, biasiadować, zwiedzać i odkrywać. Tu przeżyjecie przygodę swojego życia. Zapraszamy!

Program

 • Dzień pierwszy
Wyjazd spod szkoły
Zakwaterowanie
Na dobry początek: Akcja Integracja – nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach wzorowanych na Team Buildingu, pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących się zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. Wszystko ubrane w formę dobrej zabawy. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.
Zwiad terenowy – wybierzemy się na terenowe zajęcia w lesie, dzięki którym poznamy dokładnie nasze otoczenie.
Obiadokolacja
Róża Wiatrów – czyli impreza na orientację! Czas przyswoić najważniejsze umiejętności orientacyjne: obsługa kompasu, planowanie strategiczne i taktyczne, orientowanie mapy, poruszanie się w trudnym terenie. Na trasie czekają na was nie tylko punkty do odnalezienia, ale także szereg zadań logicznych oraz sprawnościowych do wykonania. Duża dawka adrenaliny gwarantowana!

   • Dzień drugi
Śniadanie
Jaskinia Berkowa znajdująca się w bliskiej okolicy Góry Zborów – dla osób o mocnych nerwach, szczupłych ciałach i bardzo giętkich! Spróbujemy swoich sił w pokonaniu prawdziwych ,jaskiniowych zacisków! Całość trasy pokonujemy czołgając się! Zabawa dla lubiących wyzwania.
Geocaching – czyli bijąca rekordy popularności i wciągająca zabawa w terenie polegająca na poszukiwaniu tzw. skrzynek (ang. geocache) uprzednio ukrytych przez innych uczestników tej samej zabawy. Ukrywane w interesujących miejscach skrzynki zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę.
Obiad
Wspinaczka – pod opieką i czujną asekuracją instruktorów spróbujemy swoich sił w walce z grawitacją! Jura stanowi raj dla wspinaczy. Dobierzemy drogi wspinaczkowe (o różnej skali trudności nie tylko dla dorosłych), tak aby każdy uczestnik mógł zasmakować uczucia zdobywania upragnionego szczytu.
Zajęcia linowe – tutaj będzie można spróbować różnego rodzaju zabaw linowych: mostów, zjazdu na linie, wychodzenia po drabince alpinistycznej, wieża ze skrzynek itp.
Kolacja w Formie Biesiady Przy Ognisku – dobra zabawa według sprawdzonego przepisu z domowego almanachu: trzeba wziąć piękną okolicę, dodać odrobinę nieba ozdobionego gwiazdami i dobrze wszystko wymieszać. Następnie serwujemy pyszne kiełbaski i opiekamy je tak jak lubimy, dodajemy garść innych ogniskowych przysmaków … Do tego dobra muzyka i kilka radosnych zabaw. Wszystko to doprawić dobrym humorem i mamy biesiadę jak się patrzy.

   • Dzień trzeci
Śniadanie
Mirów i Bobolice – Położone na skalistych wapiennych wzgórzach zamki w Mirowie i w Bobolicach wyglądają imponująco podczas o każdej porze roku. Biel ich ścian kontrastuje wtedy z czerwienią bukowych liści. Są to dwie malowniczo położone względem siebie warownie, które sprawiają wrażenie jakby chwile wcześniej odbyła się na tym terenie wielka bitwa. Obie wybudowane przez Kazimierza Wielkiego maja bogatą historię, która daje się odczytać z samego ich wyglądu. A dla fanów Disneya nie lada gratka – to właśnie na zamku w Bobolicach nakręcony został teledysk do filmu Merida Waleczna!
Wykwaterowanie
Posiłek na drogę w postaci suchego prowiantu
Uroczyste zakończenie zielonej szkoły
Wyjazd do domu
Powrót

Możliwe są zmiany w programie i dostosowanie go do życzeń klientów

Zakwaterowanie

Obiekt przystosowany do przyjmowania grup szkolnych. Zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Terminy i ceny

Cena:  do ustalenia, zależna jest od wybranych opcji programowych, liczby uczestników, liczby dni, lokalizacji itp. W celu ustalenia ceny i przygotowania oferty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Uwaga: zapraszamy również grupy większe i mniejsze, wówczas cena oferty kalkulowana jest indywidualnie.
Cena zawiera: 
opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu, wszystkie koszty związane z realizacją programu zawartego w ofercie, bilety wstępu, usługi przewodnickie, zakwaterowanie, wyżywienie, zdjęcia cyfrowe dla klasy, 1 opiekuna na 15 uczestników gratis, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera: kosztów transportu.
Grupa wiekowa: zielona szkoła dla dzieci i młodzieży. Charakter poszczególnych zajęć dostosowujemy do wieku uczestników.
Terminy: zielona szkoła może się odbyć w dowolnie wybranym terminie pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia jego dostępności.
Czas trwania: 3 dni.

Dojazdy

Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu grupy i czasu trwania imprezy.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

Przemysław Kasza

Szanowni Państwo Szymon jest bardzo zadowolony z pobytu na obozie w Czaplinku. Planujemy ferie zimowe ...

Dorota i Sławomir Matyjaszczyk

Dzień dobry, Chcieliśmy serdecznie podziękować za super organizacje i bardzo czujną opiekę( szczególnie pani Roksanie) ...

Agnieszka Sławuta

Szanowni Państwo, Dziecko jest bardzo zadowolone z pobytu na obozie. Deklaruje chęć wzięcia udziału w ...

Rodzice Nikodema i Poli

Witamy, Chcielibyśmy złożyć Wam serdeczne dziękujemy. Dzieci przeżyły cudowne chwile wśród rówieśników. Czas opowiadań o ...

Rodzice Filipa

Chciałam podziękować za wspaniały czas jaki mój syn Filip spędził na obozie w Bukowinie. Był ...

Anna Marcoń

Witam! Nasza córka Natalia  jest zadowolona z pobytu w Czaplinku. Choć pierwsze dni były dla ...