PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

TAJEMNICE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PRZYGODY (5 DNI)

6-18 lat


Jeśli zżera Cię w domu nuda, pakuj się i zapraszamy na zieloną szkołę w Góry Świętokrzyskie. Gwarantujemy moc atrakcji, wspaniałe widoki, oraz niezapomniane przygody. Podczas naszej zielonej szkoły będziesz mógł stanąć oko w oko z ogromnym Tyranozaurem, zobaczyć bizony i przeżyć prawdziwą podróż do wnętrza ziemi. Nie wahaj się! Przygoda jest w zasięgu ręki!

Program

•  Dzień pierwszy
Wyjazd spod szkoły
Zakwaterowanie
Obiad
Na dobry początek: Akcja Integracja – nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach wzorowanych na Team Buildingu, pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących się zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. Wszystko ubrane w formę dobrej zabawy. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.
Kolacja w Formie Świętokrzyskiej Biesiady przy Ognisku – dobra zabawa według sprawdzonego przepisu z domowego almanachu: trzeba wziąć piękną okolicę, dodać odrobinę nieba ozdobionego gwiazdami i dobrze wszystko wymieszać. Następnie serwujemy pyszne kiełbaski i opiekamy je tak jak lubimy, dodajemy garść innych ogniskowych przysmaków … Do tego dobra muzyka i kilka radosnych zabaw. Wszystko to doprawić dobrym humorem i mamy biesiadę jak się patrzy!

   • Dzień drugi
Śniadanie

Przechadzka trapera – wycieczka do ruin Zamku w Chęcinach i dalej pieszo przez pasmo Góry Zelejowej do odległej o 5 km Jaskini Raj.
Zamek w Chęcinach – zamek ten należy do zamków królewskich, historia jego powstania przypada na przełom XIII i XIV wieku. Od lat zamek jest symbolem Chęcin i jednym z najciekawszych miejsc województwa świętokrzyskiego. Z wieży widokowej można podziwiać wspaniałe widoki na Góry Świętokrzyskie. Zamek Chęciński został wzniesiony pod koniec XIII wieku. Za czasów panowania Władysława Łokietka na zamku odbywały się zjazdy rycerstwa oraz zapadały ważne decyzje państwowe. Z zamku w Chęcinach wyruszono pod Płowce.
Jaskinia Raj, czyli podróż do wnętrza Ziemi – udamy się do miejsca pełnego różnorodnych form geologicznych, stalaktytów i stalagmitów. Mowa o Jaskini RAJ, gdzie m.in. zachowały się ślady obecności różnych zwierząt prehistorycznych, np. mamuta! Nazwa jaskini nie jest ani trochę przesadzona – nie bez przyczyny zjeżdża tutaj rocznie cała rzesza turystów! Zachwyca bogactwem i różnorodnością form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Po jaskini oprowadzi nas przewodnik opowiadając o jej niezwykłym wnętrzu, w którym od milionów lat powstają urozmaicone formy naciekowe.
Obiad
Zostań kuglarzem czyli co wy wiecie o cyrku? – zajęcia pełne nowych wyzwań! Bo kto z Was umie żonglować? Albo chodzić na szczudłach? Pozornie proste czynności wymagają treningu zanim staną się efektywne! Nauczymy się utrzymać równowagę na linie, sprawdzimy iloma przedmiotami na raz można żonglować oraz dowiemy się czy tor przeszkód w szczudłach jest do przejścia!… A może spróbujemy również być lepsi od samego Houdiniego?!
Slackline i zabawy z liną: Kto zrobił choćby parę kroków na slacklinie? Wydaje się, że jest prosta sprawa? Zobaczycie sami!
Kolacja
Karaoke – nie chcecie śpiewać? Nie potraficie? Nie szkodzi, my Was nauczymy. I to jak! W naszym karaoke nikt nie stoi z boku – wspólnie musimy walczyć o wygraną – prawdziwa Bitwa na Głosy!

   • Dzień trzeci
Śniadanie

Babyjagowo – świętokrzyskie w pakiecie! Czarownice, Zbójce i strachy i bajdy. Miejsce w którym zawarte są wszelki walory kulturowe i historyczne regionu przypruszone odrobina magii i basni. Czeka tu na nas m. In. Chatka Baby Jagi naturalnej wielkości bajkowa chatka na kurzej stópce ustylizowana żywą osobą Babą Jagą albo jaskinia Zbója Madeja z naturalnego kamienia odtworzona zgodnie z legendami, z żywym Zbójem pilnującym swoich skarbów, śpiącym na czarcim łożu (madejowym). Będą tu także inne bajkowe elementy i postacie m. In. Domek Jasia i Małgosi, łódź Wikingów i duży plac zabaw i tunel straaaachuuuu. Spotkamy się również ze świętokrzyską czarownicą! A jakże!
Centrum Kulturowo – Archeologiczne w Nowej Słupi – to niezwykle atrakcyjne miejsce, które idealnie łączy edukację z rewelacyjną zabawą. Centrum zlokalizowane jest na obszarze około 4 hektarów położonych nad strumykiem, u podnóża Łysej Góry. Wszystkie zlokalizowane tu obiekty mają odzwierciedlenie w badaniach i odkryciach archeologicznych. Będąc tam, znajdujemy się w innym, często odległym o tysiące lat świecie. A jednocześnie prawdziwym i realnym, w którym wszystkie wzniesione budowle powstały techniką jaka stosowana była przez ówczesnego człowieka 2000 lat temu, bez użycia choćby jednego gwoździa. Obszar centrum jest połączeniem technik budownictwa stosowanych przez barbarzyńskie plemiona mieszkające na naszym terenie i budownictwa rzymskiego. Nie ma na terenie naszego kraju osady, której powstanie realizowane byłoby z tak ogromnym rozmachem, które pozwolił jednocześnie na wierne odtworzenie wioski zamieszkiwanej przez plemiona kultury przeworskiej. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in. Chatę z Wrocieryża, Chatę ze Skał, Chatę Sezonowa, kopalnię ruda żelaza, Ziemiankaę, Ziemiankę ze Świlczy, Kuźnię, Saunaę, Chatę Rybaka, Chatę Tkaczki, Długi Dom, Burgę Rzymskę i Wał Hadriana. To miejsce magiczne, obowiązkowe dla wszystkich!
Obiadokolacja
Wieczorne podchody – jedna z najbardziej popularnych zabaw terenowych. Może dlatego, że potrafi dostarczyć uczestnikom tyle radości?

   • Dzień czwarty
Śniadanie
Świętokrzyski Park Narodowy – punkt obowiązkowy wycieczki! Podczas wycieczki wejdziemy na Łysicę, najwyższy szczyt Parku. Będziemy mogli podziwiać panoramę parku, a także dowiemy się co to są gołoborza. Podążając “drogą królewską” na Święty Krzyż odwiedzimy kamiennego pielgrzyma – figurę przedstawiającą klęczącego człowieka.
Św. Katarzyna czyli wejście na Łysicę – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, cudowne źródełko św. Franciszka.
Dawne opactwo benedyktynów na Św. Krzyżu – mekka dla pielgrzymów, niezwykłe miejsce na szczycie Łysej Góry. Tutaj znajduje się Bazylika na Świętym Krzyżu- najstarsze polskie sanktuarium.
Muzeum misyjne o.o. Obłatów– jest jednym z najciekawszych tego rodzaju muzeów w Polsce. Zgromadzone eksponaty pochodzą z całego świata, głównie z krajów gdzie posługują oblaci. Jedne z najbardziej cennych i najciekawszych eksponatów to wyroby z kości słoniowej, afrykańska srebrna biżuteria, przedmioty wykonane we skór wężów boa i pytona, a także liczne eksponaty z Północnej Kanady.
Dąb Bartek – odwiedzimy 650-cio letnie drzewo, niemego świadka polskiej historii. Ilu dorosłych ludzi potrzeba aby objąć rosły pień?
Obiad
Świętokrzyskie Igrzyska – jeszcze nie macie dość? Chcecie więcej? Teraz będziecie mogli poczuć się jak mistrzowie olimpijscy! Będziecie rywalizowali ze sobą o mistrzostwo obozu między innymi w siatkówce, piłce nożnej i koszykówce. Ale to nie wszystko. Będziecie mogli również spróbować swoich sił w grach i zabawach nieznanych lub zapomnianych: speedminton, boule, ringo, oraz podczas quizu z wiedzy ogólnej.
Kolacja
Dyskoteka i pożegnalna zielona noc – Francja – Elegancja? Podwodna Kraina? Kicz Party? DiscoKosmos? Sami zadecydujecie czy impreza ma mieć charakter klasyczny, czy może przyprószony odrobiną szaleństwa? Przygotujemy salę, stroje i muzykę – dla każdego coś miłego! Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach!

   • Dzień piąty
Śniadanie
Muzeum Zabawek – prawdziwa gratka dla każdego dziecka – tego małego i już trocheę większego – wizyta w jednym z największych i najstarszych muzeów zabawek w Polsce. Na kilka tysięcy eksponatów składają się m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną. Dzięki interaktywnym wystawom młodzi odkrywcy historii zabawek mogą nie tylko obejrzeć, ale i dotknąć eksponatów. Podczas zwiedzania dzieci mają także okazję pobawić się w kąciku zabaw, a latem także na dziedzińcu Muzeum. Muzeum Zabawek i Zabawy mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym budynku dawnych hal targowych. Codziennie w południe z wieży zegarowej muzeum „wylatuje” świętokrzyska Baba Jaga.
Geopark Kielce– nikt nie kojarzy tego miasta zrajem dla miłujących skały i naszą Matkę Ziemię! A jest to prawdziwy raj dla geologów! Rezerwat Kadzielnia to niezwykłe zjawisko. Górujące nad miastem wzniesienie poryte lejami i jaskiniami. Nazwa miejsca pochodzi od pachnących roślin, które były tu zbierane w celu wyrobu kadzideł. To właśnie tutaj powstało nowoczesne Centrum mające na celu przybliżenie nam sekretów naszej planety. Znajduje się tu Galeria Ziemi, kapsuła 5D, która zabierze nas w “Podróż do wnętrza Ziemi”. Mamy tez możliwość wzięcia udziału w zajęciach praktycznych i terenowych! Tutaj na prawdę można pokochać kamienie 😉
Wykwaterowanie
Powrót do domu

Możliwe są zmiany w programie i dostosowanie go do życzeń klientów.

Zakwaterowanie

Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu grupy i czasu trwania imprezy.

Fakultety

Wizyta w Farmie Iluzji – najpierw wyobraźcie sobie przepiękną okolicę. Taką z lasami, polami i pięknymi widokami. Widzicie? I tam właśnie, w tym przepięknym krajobrazie, znajduje się tajemnicza farma. Farma Iluzji, czyli miejsce pełne niecodziennych i nigdzie nie spotykanych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Miejsce, w którym wiedza sama wchodzi do głowy, bo zastane tu dziwy budzą ciekawość świata u młodych ludzi. I tych trochę starszych też. A wszystko to w formie rewelacyjnej zabawy. Twórcy Farmy Iluzji odeszli od znanych już wszystkim parków rozrywki i wymyślili coś zupełnie nowego, unikatowego. Coś czego jeszcze nie było, coś co pozwoli miło spędzić czas i odpocząć na łonie natury, ale jednocześnie pozwoli zaskoczyć nasz racjonalny umysł oraz całkowicie przewrócić zwyczajowe postrzeganie świata. Zapraszamy do świata dziwów trudnych do ogarnięcia i zrozumienia, do świata iluzji…
Zorbing water i łódeczki eletryczne – Kule wodne to fantastyczna rozrywka dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Po wejściu do kuli możemy w niej spędzić niezapomniane chwile. Uczestnik zabawy wchodzi do kuli, pompowane jest powietrze, kula zostaje zamknięta i już można wchodzić do wody bez zamoczenia. Chodzenie po wodzie nie jest proste, ale przynosi mnóstwo radości. Natomiast łódeczki elektryczne to świetna zabawa dla najmłodszych.
Muzeum Wsi Kieleckiej – Skansen w Tokarni – w Tokarni znajduje się Park Etnograficzny gdzie można przenieść się w dawne czasy i poczuć klimat minionych dni. W skansenie znajduje się około 30 starych wiejskich budynków mieszkalnych i gospodarczych, drewniany kościół, drewniany dwór, wiatrak a także ekspozycję obrazów i rzeźb. Domy i inne budynki rozmieszczone są na pagórkowatym terenie i skupione na wzór dawnych wiosek. We wnętrzach można podziwiać oryginalne meble i całe wyposażenie domostw. Skansen w Tokarni jest “perłą” województwa Świętokrzyskiego…
Zamek Krzyżtopór w Ujeździe – to pełna magii i tajemniczości ruina zagubiona wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej, z dala od głównych dróg i szlaków. Jest zabytkiem klasy międzynarodowej, wyjątkowym na skalę światową. Zamek Krzyżtopór wzniesiony w typie palazzo in fortezza, czyli rezydencji łączącej wygodę mieszkańców z funkcją obronną. Na dodatek zamek ten jest wielkim, kamiennym kalendarzem! Kto nie widział go jeszcze, ten musi zobaczyć!
Wysoko i nisko: liny to wszystko! Integracja w parku linowym – w celu poznania samego siebie jak i innych uczestników zielonej szkoły rozpoczniemy naszą przygodę w parku linowym. Zmagania na urozmaiconych torach przeszkód pozwolą nam poznać własny hart ducha, nauczą nas działać w zespole.

Terminy i ceny

Cena:  do ustalenia, zależna jest od wybranych opcji programowych, liczby uczestników, liczby dni, lokalizacji itp. W celu ustalenia ceny i przygotowania oferty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Uwaga: zapraszamy również grupy większe i mniejsze, wówczas cena oferty kalkulowana jest indywidualnie.
Cena zawiera: 
opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu, wszystkie koszty związane z realizacją programu zawartego w ofercie, bilety wstępu, usługi przewodnickie, zakwaterowanie, wyżywienie, zdjęcia cyfrowe dla klasy, 1 opiekuna na 15 uczestników gratis, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera: kosztów transportu.
Grupa wiekowa: zielona szkoła dla dzieci i młodzieży. Charakter poszczególnych zajęć dostosowujemy do wieku uczestników.
Terminy : zielona szkoła może się odbyć w dowolnie wybranym terminie pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia jego dostępności.
Czas trwania : 5 dni.

Dojazdy

Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu grupy i czasu trwania imprezy.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

Dorota i Sławomir Matyjaszczyk

Dzień dobry, Chcieliśmy serdecznie podziękować za super organizacje i bardzo czujną opiekę( szczególnie pani Roksanie) ...

Alina Potocka

Dzień dobry. Gorąco dziękuję za zorganizowanie pobytu dzieci na zielonej szkole w Kotlinie Kłodzkiej. Ja, ...

A.Klimas

Witam Chciałam wyrazić najszczersze podziękowania za świetna organizacje i opiekę na turnusie Lego w Jastrzębiej ...

Przemysław Kasza

Szanowni Państwo Szymon jest bardzo zadowolony z pobytu na obozie w Czaplinku. Planujemy ferie zimowe ...

Tadeusz Grużewski

Witam, Ada była zachwycona . To był jej pierwszy samodzielny wyjazd .Z tego co mi ...

Małgorzata Culak

Witam Państwa! Bardzo dziękuję za udany wypoczynek córki, która – jak zawsze – wraca z ...