PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

TAJEMNICE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PRZYGODY (5 DNI)


Fakultety

Wizyta w Farmie Iluzji – najpierw wyobraźcie sobie przepiękną okolicę. Taką z lasami, polami i pięknymi widokami. Widzicie? I tam właśnie, w tym przepięknym krajobrazie, znajduje się tajemnicza farma. Farma Iluzji, czyli miejsce pełne niecodziennych i nigdzie nie spotykanych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Miejsce, w którym wiedza sama wchodzi do głowy, bo zastane tu dziwy budzą ciekawość świata u młodych ludzi. I tych trochę starszych też. A wszystko to w formie rewelacyjnej zabawy. Twórcy Farmy Iluzji odeszli od znanych już wszystkim parków rozrywki i wymyślili coś zupełnie nowego, unikatowego. Coś czego jeszcze nie było, coś co pozwoli miło spędzić czas i odpocząć na łonie natury, ale jednocześnie pozwoli zaskoczyć nasz racjonalny umysł oraz całkowicie przewrócić zwyczajowe postrzeganie świata. Zapraszamy do świata dziwów trudnych do ogarnięcia i zrozumienia, do świata iluzji…
Zorbing water i łódeczki eletryczne – Kule wodne to fantastyczna rozrywka dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Po wejściu do kuli możemy w niej spędzić niezapomniane chwile. Uczestnik zabawy wchodzi do kuli, pompowane jest powietrze, kula zostaje zamknięta i już można wchodzić do wody bez zamoczenia. Chodzenie po wodzie nie jest proste, ale przynosi mnóstwo radości. Natomiast łódeczki elektryczne to świetna zabawa dla najmłodszych.
Muzeum Wsi Kieleckiej – Skansen w Tokarni – w Tokarni znajduje się Park Etnograficzny gdzie można przenieść się w dawne czasy i poczuć klimat minionych dni. W skansenie znajduje się około 30 starych wiejskich budynków mieszkalnych i gospodarczych, drewniany kościół, drewniany dwór, wiatrak a także ekspozycję obrazów i rzeźb. Domy i inne budynki rozmieszczone są na pagórkowatym terenie i skupione na wzór dawnych wiosek. We wnętrzach można podziwiać oryginalne meble i całe wyposażenie domostw. Skansen w Tokarni jest “perłą” województwa Świętokrzyskiego…
Zamek Krzyżtopór w Ujeździe – to pełna magii i tajemniczości ruina zagubiona wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej, z dala od głównych dróg i szlaków. Jest zabytkiem klasy międzynarodowej, wyjątkowym na skalę światową. Zamek Krzyżtopór wzniesiony w typie palazzo in fortezza, czyli rezydencji łączącej wygodę mieszkańców z funkcją obronną. Na dodatek zamek ten jest wielkim, kamiennym kalendarzem! Kto nie widział go jeszcze, ten musi zobaczyć!
Wysoko i nisko: liny to wszystko! Integracja w parku linowym – w celu poznania samego siebie jak i innych uczestników zielonej szkoły rozpoczniemy naszą przygodę w parku linowym. Zmagania na urozmaiconych torach przeszkód pozwolą nam poznać własny hart ducha, nauczą nas działać w zespole.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej