PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

KŁODZKA PRZYGODA

6-18 lat


Czy wiecie, że region Kotliny Kłodzkiej i Gór Sowich to jeden z najbardziej tajemniczych zakątków naszego kraju? Czy wiecie, że w masywach górskich wydrążone są setki kilometrów korytarzy, których nadal nie odkryto i do dziś nie wiadomo co kryją w sobie brzuchy gór? Swego czasu mówiono, że w pohitlerowskich bunkrach ukryto legendarną Bursztynową komnatę! Do dziś na terenie Gór Sowich znajduje się wykopane przez nieznanych ludzi doły, prawdopodobnie po wielkich skarbach! Jest to raj dla poszukiwaczy złota i skarbów! Czy to nie brzmi ciekawie? Czujesz się zaintrygowany? Pakuj zatem plecak i przyjeżdżaj na Wielkie Poszukiwanie Skarbów w podziemiach Gór Sowich!

Program

● Dzień pierwszy
Wyjazd spod szkoły
Kopalnia Złota w Złotym Stoku – zwiedzimy z przewodnikiem dawną kopalnię złota. Zagłębimy się w czeluściach Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci oraz Sztolni Czarnej, w której to znajduję się jedyny podziemny wodospad w Polsce.
Obiadokolacja
Na dobry początek: Akcja Integracja – nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach wzorowanych na Team Buildingu, pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących się zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. Wszystko ubrane w formę dobrej zabawy. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.
   ● Dzień drugi
Śniadanie
Park Narodowy Gór Stołowych i Błędne Skały 
– podczas pieszej wycieczki wejdziemy na szlaki turystyczne wiodące przez skalne labirynty Błędnych Skał. Skały były rzeźbione miliony lat przez wodę i wiatr, teraz można podziwiać piękno tego miejsca podczas pieszych wycieczek. Skalne Labirynty kryją całą masę niezwykłych formacji działających na wyobraźnię – uda Wam się znaleźć Skalne Siodło, Kurzą Stopkę i wiele innych! Tutaj człowiek czuje się jak w bajkowej krainie!
Kaplica Czaszek w Czermnej – niezwykłe miejsce zadumy i melancholii. Wielu turystów ściąga tu niezwykłość kaplicy w całości wyłożonej czaszkami i szczątkami ludzkimi. Należy jednak pamiętać, że jest to wielki wspólny grobowiec ofiar wojen (śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745) oraz chorób zakaźnych z XVIII. Ściany i sufit wyłożone są tysiącami czaszek i kości ludzkich. Pod podłoga spoczywa dalsze kilkadziesiąt (20-30 tys) szczątków ludzi. Kaplica wybudowana została w 1776 roku przez księdza Wacława Tomaszka , któremu budowa kaplicy , zbieranie szczątków , dezynfekcja i impregnacja oraz układanie szczątków zajęły osiem lat…
Czas na piknik czyli posiłek w postaci suchego prowiantu
Bazylika Nawiedzenia NMP w Wambierzycach  – w centrum niewielkich Wambierzyc króluje monumentalna Bazylika, zwana Śląską Jerozolimą. Na terenie Bazyliki wybudowano 17 bram wjazdowych i kościół Nawiedzenia NMP. Miejsce to wygląda niesamowicie nocą, kiedy oświetlone jest przez setki lampek.
Obiadokolacja
Score Drinko Lauf– czyli impreza na orientację w nietypowym stylu. W wyznaczonych punktach rozmieszczone są buteleczki z soczkami i smakołyki. Drużyny rywalizują nie tylko o zdobycie największej ilości punktów ale także o przysmaki rozstawione w lesie. Zabawa wymaga sprytu, intuicji oraz zdolności kojarzenia faktów. Co jest nagrodą za te cechy? Niecodzienna szansa skosztowania wszystkich napotkanych w lesie przysmaków. Jedyny kłopot to… pozostali zawodnicy, którzy chcą z oczywistych względów pierwsi zdobyć nasze smakołyki. Przednia zabawa dla zwolenników rywalizacji oraz świetna motywacja do zabawy w terenie. Zarazem doskonały test umiejętności kalkulowania ryzyka.
   ● Dzień trzeci
Śniadanie

Twierdza w Srebrnej Górze – kolejny tajemniczy i unikatowy obiekt w skali dziedzictwa kulturowego Europy. Choć w rzeczywistości to nie jeden obiekt a cały zespół wznoszących się nad miasteczkiem fortów i bastionów. W naszych planach jest wejście na Bastion Miejski połączone z pokazem ładowania i strzału z repliki XVIII w. armaty! Zwiedzanie części naziemnych twierdzy, w tym: Bastion Dolny, Brama Orła, korytarz z niszami strzeleckimi, dziedziniec , korona Donjonu z punktami widokowymi. Poza tym przejdziemy się trasą w kondygnacji parterowej (kazamaty z galerią zdjęć) i obejrzymy wystawę kul armiatnich. Obejrzymy podziemne kazamaty z 64 metrową studnią drążoną w skale. całość zwiedzania zakończymy pokazowym strzałem z pistoletu kapiszonowego lub muszkietu i wejściem na koronę Donjonu czyli taras widokowy.
Obiad
Leśne podchody – z tą zabawą spotkał się chyba każdy – na biwaku, na wakacjach, w szkole… Proste zasady, ciekawe zadania i świeże powietrze sprawiają, że chcemy się bawić zawsze i wszędzie. Liczy się spryt, szybkość i zgrany zespół. Pokażemy Wam, jak wykorzystywać własną wyobraźnię i kreatywność, by zabawa była jeszcze ciekawsza.
Kolacja w Formie Biesiady Przy Ognisku – dobra zabawa według sprawdzonego przepisu z domowego almanachu: trzeba wziąć piękną okolicę, dodać odrobinę nieba ozdobionego gwiazdami i dobrze wszystko wymieszać. Następnie serwujemy pyszne kiełbaski i opiekamy je tak jak lubimy, dodajemy garść innych ogniskowych przysmaków … Do tego dobra muzyka i kilka radosnych zabaw. Wszystko to doprawić dobrym humorem i mamy biesiadę jak się patrzy.
  ● Dzień czwarty
Śniadanie
Twierdza Kłodzka – najcenniejsze dzieło architektury obronnej, nowożytnej. W samym środku Kłodzka wyrasta monumentalna budowla, widoczna niemal z każdego miejsca w mieście a widok z twierdzy na Kotlinę Kłodzką zapiera dech w piersiach. Twierdza to miejsce owiane aurą tajemniczości, które gromadzi wiele historycznych wydarzeń z minionych epok oraz różnych legend i opowieści, jak również kryje ślady obecności wszystkich narodowości jakie zamieszkiwały niegdyś miasto. Podziemne przejścia, korytarze, lochy chodniki pochodzą z różnych epok, najstarsze to pozostałości średniowiecznych piwnic klasztornych i renesansowego zamku, ale najwięcej kazamatów i chodników wybudowano w XVIII i XIX wieku. Z Twierdzy rozciąga się wspaniały widok na miasto i okolice, przy dobrej widoczności z bastionu widokowego można podziwiać oddalony o 40 km Śnieżnik, Szczeliniec Wielki oraz otaczające Kotlinę Kłodzką góry.
Czas na piknik czyli posiłek w postaci suchego prowiantu
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach – wiodącym tematem wystaw stałych jest historia papieru. W salach i kondygnacji budynku głównego papierni prezentujemy historię papieru i papiernictwa na świecie, w Polsce i na Śląsku w okresie rękodzielniczej produkcji oraz historię techniki i technologii papierniczej w dobie maszynowej produkcji papieru. Uzupełnieniem głównych tematów ekspozycji są wątki ściśle związane z historią papiernictwa dotyczące materiałów pisarskich poprzedzających wynalazek papieru, techniki drukarskiej oraz wyrobów papierowych. W oknach sal wystawowych przedstawiono kopie filigranów papierni z różnych papierni na świecie, w Polsce i na Śląsku oraz logo współczesnych polskich zakładów papierniczych. W przyziemiu papierni odbywa się pokazowa rękodzielnicza produkcja papieru. Jest to jedna z największych atrakcji dusznickiego muzeum.
Obiadokolacja
Dyskoteka i pożegnalna zielona noc – Francja – Elegancja? Podwodna Kraina? Kicz Party? DiscoKosmos? Sami zadecydujecie czy impreza ma mieć charakter klasyczny, czy może przyprószony odrobiną szaleństwa? Przygotujemy salę, stroje i muzykę – dla każdego coś miłego! Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach!
   ● Dzień piąty
Śniadanie

Wykwaterowanie
Zamek Grodno – kolejna monumentalna budowla na wzgórzach, malowniczo położona na stromym cyplu góry Chojna nad Jeziorem Bystrzyckim. Imponujące ruiny zamku przypominają o jednej z największych i najsilniejszych warowni na Śląsku. Zbudowany z kamienia, na planie nieregularnym, jest idealnie dopasowany do kształtu szczytu góry. Wewnątrz zobaczyć można piękne portale, jedną urządzoną komnatę i ekspozycje poświęcone dawnej sztuce oblężniczej i krzyżom pokutnym. Na zamku dolnym znajdują się dwa dziedzińce. Można tam zobaczyć m.in. studnię, kilkusetletnią lipę sądową (odbywały się pod nią sądy nad poddanymi) i armatę. Z tym miejscem związane są opowieści osób którzy tam nocowali o dziwnych, tajemniczych dźwiękach słyszanych w nocy…..
Sztolnie Walimskie – tajemniczych tuneli drążonych w ciągu wielu lat przez III Rzeszę. Od 1943 roku w rejonie Gór Sowich Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę i z ogromnym rozmachem prace budowlane pod wspólnym kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia. Niezwykłość tych obiektów od lat przyciąga w rejon Dolnego Śląska rzesze badaczy i poszukiwaczy przygód. Przez dziesięciolecia możliwość podziwiania ogromu pracy, jaką włożono w drążenie kilometrów tuneli w litej skale kosztem tysięcy istnień ludzkich była dostępna tylko nielicznym śmiałkom. Dziś jednak już każdy ma możliwość w sposób bezpieczny poznać choć część projektu „Riese”.
Posiłek na drogę w postaci suchego prowiantu
Uroczyste zakończenie zielonej szkoły  
Wyjazd do domu
Powrót
Możliwe są zmiany w programie i dostosowanie go do życzeń klientów.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, obiekt posiada 2-4 osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji zaplecze sportowe, świetlica ze sprzętem video, stołówka i miejsce na ognisko.

Fakultety

Program zielonej szkoły można zmienić lub wzbogacić o następujące imprezy:

  • Wyjazd do „Skalnego Miasta” w Czechach
  • Wyjazd do Pragi

Terminy i ceny

Cena:  do ustalenia, zależna jest od wybranych opcji programowych, liczby uczestników, liczby dni, lokalizacji itp. W celu ustalenia ceny i przygotowania oferty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Uwaga: zapraszamy również grupy większe i mniejsze, wówczas cena oferty kalkulowana jest indywidualnie.
Cena zawiera: 
opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu, wszystkie koszty związane z realizacją programu zawartego w ofercie, bilety wstępu, usługi przewodnickie, zakwaterowanie, wyżywienie, zdjęcia cyfrowe dla klasy, 1 opiekuna na 15 uczestników gratis, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera: kosztów transportu.
Grupa wiekowa: zielona szkoła dla dzieci i młodzieży. Charakter poszczególnych zajęć dostosowujemy do wieku uczestników.
Terminy : zielona szkoła może się odbyć w dowolnie wybranym terminie pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia jego dostępności.
Czas trwania : 5 dni.

Dojazdy

Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu grupy i czasu trwania imprezy.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

Maciek Bielawski i Małgorzata Moczarna...

Dzień dobry, dziewczynki wróciły wczoraj z kolonii – Wodnych Wakacji nad jeziorem Drawskim. Są bardzo ...

Anna Nowak

Super kolonia, dziękuję!

Ewa Złotkowska

Dziękuję ślicznie za wspaniały obóz Maciek jeszcze nigdy z żadnego obozu nie wrócił tak zadowolony. ...

Danuta Piotrowska

Dziecko jest bardzo zadowolone i chce przyjechać w przyszłym roku. Dziękujemy ))) Danuta Piotrowska

Mayra Wróblewska

Dziękujemy za super ferie-Kuba bardzo zadowolony !

Rodzice Filipa

Chciałam podziękować za wspaniały czas jaki mój syn Filip spędził na obozie w Bukowinie. Był ...