PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

ZIELONA SZKOŁA PRZYGODY CZAPLINEK 3 DNI

6-18 lat


Pojezierze Drawskie to takie mniejsze Mazury. Zapraszamy więc do magicznego Czaplinka – będącego nieoficjalną stolicą Pojezierza Drawskiego. Czaplinek to miasteczko położone pomiędzy czterema jeziorami, z tajemniczą historią i licznymi atrakcjami turystycznymi. Cała okolica obfituje również w rezerwaty przyrody, liczne szlaki kajakowe (np. Szlak Karola Wojtyły) i zabytki. W takiej scenerii przeżyjecie niezapomnianą przygodę. Popłyniecie w rejs po drugim co do głębokości jeziorze w kraju! Jezioro Drawsko jest również jednym z największych w Polsce. Odwiedzicie bezludną wyspę czekającą na eksplorację przez odważnych odkrywców. Będziecie się bawić, biasiadować, zwiedzać i odkrywać. Tu przeżyjecie przygodę swojego życia. Zapraszamy!

Program

Dzień pierwszy
Wyjazd spod szkoły
Zakwaterowanie

Magiczna Góra – dlaczego tak się dzieje, że na górce położonej w pobliżu Wałcza, samochód sam jedzie pod górę, wylana woda zmierza także, wbrew fizyce, w tym samym kierunku co samochód – jak dotąd nie ma odpowiedzi. Badania naukowe pokazały jednoznacznie, że nie można tego tłumaczyć złudzeniem optycznym. Czym więc ?… Sprawdźcie sami! Jedno jest pewne – gołym okiem widać, że samochód „na luzie” może pod górkę jechać i to z całkiem niemałą prędkością, bo zdarzały się przypadki rozpędzenia do 30 km/h! Wiele osób zaczyna boleć tu głowa, a niektórzy nawet mdleją…
Odkrywamy tajemniczy Czaplinek – podczas interdyscyplinarnej gry miejskiej uczestnicy odkrywają sekrety miasta założonego ponad siedemset lat temu przez potężny Zakon Templariuszy. A historia Czaplinka to opowieści o skarbach, duchach i zdradach… Gwarantujemy świetną zabawę i nie lada wyzwania!
Obiad
Na dobry początek: Akcja Integracja 
– nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach wzorowanych na Team Buildingu, pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących się zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. Wszystko ubrane w formę dobrej zabawy. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.
Kolacja w Formie Biesiady Przy Ognisku – dobra zabawa według sprawdzonego przepisu z domowego almanachu: trzeba wziąć piękną okolicę, dodać odrobinę nieba ozdobionego gwiazdami i dobrze wszystko wymieszać. Następnie serwujemy pyszne kiełbaski i opiekamy je tak jak lubimy, dodajemy garść innych ogniskowych przysmaków … Do tego dobra muzyka i kilka radosnych zabaw. Wszystko to doprawić dobrym humorem i mamy biesiadę jak się patrzy.

Dzień drugi
Śniadanie

Aquarius – czyli rejs luksusowym statkiem turystycznym na wyspę Bielawę (wyspa o powierzchni 79,5 ha – jest piątą, co do wielkości wyspą śródlądową w Polsce, wokół niej wiedzie szlak kajakowy rzeki Drawy im Ks. Kardynała Karola Wojtyły) a na wyspie…
… Orientuj się – czyli fabularyzowana gra terenowa z elementami orienteeringu i edukacji przyrodniczej w oparciu o ścieżkę przyrodniczą „Wyspa Bielawa”. Teren, na którym zlokalizowana jest ścieżka wchodzi w skład Drawskiego Parku Krajobrazowego — obszaru objętego ochroną ze względu na unikalne walory przyrodnicze, kulturowe, historyczne i krajobrazowe. Nie martwcie się – nikt się nie zgubi! W końcu jesteśmy na wyspie!
Wielkie Małe Igrzyska – jeszcze nie macie dość? Chcecie więcej? Teraz będziecie mogli poczuć się jak mistrzowie olimpijscy! Będziecie rywalizowali ze sobą w siatkówce, piłce nożnej i koszykówce. Ale to nie wszystko. Będziecie mogli również spróbować swoich sił w grach i zabawach nieznanych lub zapomnianych: speedminton, boule, ringo, itp.
Obiad
Zostań kuglarzem czyli co wy wiecie o cyrku? – zajęcia pełne nowych wyzwań! Bo kto z Was umie żonglować? Albo chodzić na szczudłach? Pozornie proste czynności wymagają treningu zanim staną się efektywne! Nauczymy się utrzymać równowagę na linie, sprawdzimy iloma przedmiotami na raz można żonglować oraz dowiemy się czy tor przeszkód w szczudłach jest do przejścia!… A może spróbujemy również być lepsi od samego Houdiniego?!
Slackline i zabawy z liną: Kto zrobił choćby parę kroków na slacklinie? Wydaje się, że jest prosta sprawa? Zobaczycie sami!
Kolacja
Dyskoteka i pożegnalna zielona noc – Francja – Elegancja? Podwodna Kraina? Kicz Party? DiscoKosmos? Sami zadecydujecie czy impreza ma mieć charakter klasyczny, czy może przyprószony odrobiną szaleństwa? Przygotujemy salę, stroje i muzykę – dla każdego coś miłego! Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach!

 Dzień trzeci
Śniadanie

Wykwaterowanie
Sławogród – wizyta w grodzie, który jest rekonstrukcją warowni wczesnośredniowiecznej. Wiernie oddane historyczne rekonstrukcje budynków i fortyfikacji działają na wyobraźnie jak wrota czasu. Sławogród nie jest zwykłym skansenem, cała osada tętni życiem. Po przekroczeniu bramy przeniesiemy się do świata naszych przodków i w tym momencie rozpocznie się nasza przygoda z przeszłością. W grodzie znajdują się następujące atrakcje: Chata – w której można poznać dawne budownictwo i architekturę, zobaczyć jak żyli nasi przodkowie? (co jedli, jak mieszkali, stroje wczesnośredniowieczne, uzbrojenie). Chata kowala – gdzie zapoznacie się z dawnym rzemiosłem takim jak kowalstwo i mincerstwo. Świątynia – tu poznacie religię i obrzędy naszych przodków. Miejsce tortur – tu dowiecie się jak karano przestępców i rywali politycznych. Małe zoo – gdzie spotkacie owce i kozy. W grodzie znajdują się ponadto następujące stanowiska: strzelanie z łuku, stara skandynawska gra – Kubby, rzut oszczepem do celu, chodzenie na szczudłach, walka na bezpieczne miecze, zwiedzający podczas pokazu w kuźni wybijają pamiątkową monetę, poszukiwanie skarbu, przeciąganie liny. A dodatkowo weźmiecie udział w warsztatach kulinarnych, podczas których można upiec swój własny podpłomykczyli staropolski chlebek.
Uroczyste zakończenie zielonej szkoły
Wyjazd do domu
Powrót

Zakwaterowanie

Obiekt przystosowany do przyjmowania grup szkolnych. Zakwaterowanie w pokojach 2-5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Fakultety

Możliwe są zmiany w programie i dostosowanie go do życzeń klientów.
Program zielonej szkoły można zmienić lub wzbogacić o następujące imprezy:
Wysoko i nisko – czyli wizyta w Parku Linowym w Rudnicy, który jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Posiada 1052 metrów długości, 5 tras i łącznie 56 przeszkód o różnym poziomie trudności, m.in. tyrolki, mosty trzylinowe, most birmański, skok indiański i Tarzana, zjazd na trapezie, złośliwe linki. Zmagania na urozmaiconych torach przeszkód pozwolą nam poznać samych siebie oraz zapewnią moc atrakcji i wrażeń.
Starodawne pergaminy czyli warsztaty z edukacji ekologicznej – tematyka i forma zajęć dobierana jest w zależności od potrzeb i wieku uczestników. Zajęcia mogą składać się z dwóch części: terenowej z wykorzystaniem istniejących ścieżek przyrodniczych i kameralnej – warsztatowej odbywającej się w salach dydaktycznych. Zajęcia oparte są na aktywnych metodach nauczania, umożliwiają praktyczne zdobywanie wiedzy, kontakt ucznia z przyrodą. Główną ich zaletą jest interdyscyplinarny charakter.
Zapiecek: chleb i glina – warsztaty ceramiczne w Pracowni Ręcznego Dzieła. Później uczestnicy własnoręcznie przygotują i upieką pyszny bochen chleba, a do tego – jakżeby inaczej!? – sami zrobią pyszne wiejskie masełko. Dodatkowo zostaną wtajemniczeni w sekrety dawnych rzemiosł takich jak tkactwo i wikliniarstwo.
Waterball czyli aquazorbing – pospacerujmy sobie po wodzie w wielkiej, przezroczystej kuli – wydaje się proste? Spróbuj swoich sił!
Wyprawa na koniec świata – piesza wyprawa z elementami gry terenowej, stworzona w oparciu o walory przyrodnicze regionu. W trakcie wyprawy poznamy m.in.: krajobraz kulturowy sięgający średniowiecza, czapliniec, rezerwat ornitologiczny, zaginiony cmentarz ewangelicki.
Spyczna góra – wyżej już się nie da wejść…
Zamek Drahim – spotkanie z historią ziemi pomorskiej, poznanie obyczajów, poczucie niezastąpionej atmosfery oraz możliwość posmakowania specjałów kuchni rycerskiej. Na zamku znajduje się muzeum, w którym zobaczyć można m.in. broń, zbroje, narzędzia tortur, oraz niezliczone przedmioty codziennego użytku z okresu świetności zamku.
Paintball – gra, której nie trzeba tłumaczyć. Opracujemy własne strategie, będziemy działać w grupach i w pojedynkę, zawalczymy o terytorium bądź o przejęcie tajnej przesyłki. To nie będzie zwyczajna strzelanka! Zajęcia dostosowane do wieku uczestników.
Wyprawa do Szwajcarii… – … połczyńskiej. A w trakcie wyprawy zobaczymy m.in: Szlak Pięciu Jezior z unikalnymi jeziorami lobeliowymi i Połczyn Zdrój (miasto – uzdrowisko) wraz z wyjątkowym Parkiem Zdrojowym.

Terminy i ceny

Terminy
Zielona szkoła może się odbyć w dowolnie wybranym terminie pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia jego dostępności.

Grupa wiekowa
Zielona szkoła dla dzieci i młodzieży. Charakter poszczególnych zajęć dostosowujemy do wieku uczestników.

Czas trwania
3 dni

Cena:  do ustalenia, zależna jest od wybranych opcji programowych, liczby uczestników, liczby dni, lokalizacji itp. W celu ustalenia ceny i przygotowania oferty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Uwaga: zapraszamy również grupy większe i mniejsze, wówczas cena oferty kalkulowana jest indywidualnie.

Cena zawiera: opiekę dedykowanego koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu, wszystkie koszty związane z realizacją programu zawartego w ofercie, bilety wstępu, usługi przewodnickie, zakwaterowanie, wyżywienie, zdjęcia cyfrowe dla klasy, 1 opiekuna na 15 uczestników gratis, ubezpieczenie NNW.
Cena nie zawiera: kosztów związanych z transportem i dojazdem grupy.

Dojazdy

Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu grupy i czasu trwania imprezy.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

Joanna Brzezińska

witam Państwa! mój syn Filip Brzeziński jest zachwycony obozem, chce jechać na następny, na zimowiska ...

Alina Potocka

Dzień dobry. Gorąco dziękuję za zorganizowanie pobytu dzieci na zielonej szkole w Kotlinie Kłodzkiej. Ja, ...

Lidia Skorza

Dzień dobry, córka wróciła zadowolona jak zawsze .Kadra wspaniała i wszystko na duży plus. Prośba ...

Agnieszka Sławuta

Szanowni Państwo, Dziecko jest bardzo zadowolone z pobytu na obozie. Deklaruje chęć wzięcia udziału w ...

Artur Judkowiak

Witam Dziecko jest bardzo zadowolone. Zamierza w przyszłym roku również wziąć udział. Dziękuję za udany ...

Rodzice Nikodema i Poli

Witamy, Chcielibyśmy złożyć Wam serdeczne dziękujemy. Dzieci przeżyły cudowne chwile wśród rówieśników. Czas opowiadań o ...