PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

ZIELONA SZKOŁA PRZYGODY CZAPLINEK 3 DNI


Fakultety

Możliwe są zmiany w programie i dostosowanie go do życzeń klientów.
Program zielonej szkoły można zmienić lub wzbogacić o następujące imprezy:
Wysoko i nisko – czyli wizyta w Parku Linowym w Rudnicy, który jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Posiada 1052 metrów długości, 5 tras i łącznie 56 przeszkód o różnym poziomie trudności, m.in. tyrolki, mosty trzylinowe, most birmański, skok indiański i Tarzana, zjazd na trapezie, złośliwe linki. Zmagania na urozmaiconych torach przeszkód pozwolą nam poznać samych siebie oraz zapewnią moc atrakcji i wrażeń.
Starodawne pergaminy czyli warsztaty z edukacji ekologicznej – tematyka i forma zajęć dobierana jest w zależności od potrzeb i wieku uczestników. Zajęcia mogą składać się z dwóch części: terenowej z wykorzystaniem istniejących ścieżek przyrodniczych i kameralnej – warsztatowej odbywającej się w salach dydaktycznych. Zajęcia oparte są na aktywnych metodach nauczania, umożliwiają praktyczne zdobywanie wiedzy, kontakt ucznia z przyrodą. Główną ich zaletą jest interdyscyplinarny charakter.
Zapiecek: chleb i glina – warsztaty ceramiczne w Pracowni Ręcznego Dzieła. Później uczestnicy własnoręcznie przygotują i upieką pyszny bochen chleba, a do tego – jakżeby inaczej!? – sami zrobią pyszne wiejskie masełko. Dodatkowo zostaną wtajemniczeni w sekrety dawnych rzemiosł takich jak tkactwo i wikliniarstwo.
Waterball czyli aquazorbing – pospacerujmy sobie po wodzie w wielkiej, przezroczystej kuli – wydaje się proste? Spróbuj swoich sił!
Wyprawa na koniec świata – piesza wyprawa z elementami gry terenowej, stworzona w oparciu o walory przyrodnicze regionu. W trakcie wyprawy poznamy m.in.: krajobraz kulturowy sięgający średniowiecza, czapliniec, rezerwat ornitologiczny, zaginiony cmentarz ewangelicki.
Spyczna góra – wyżej już się nie da wejść…
Zamek Drahim – spotkanie z historią ziemi pomorskiej, poznanie obyczajów, poczucie niezastąpionej atmosfery oraz możliwość posmakowania specjałów kuchni rycerskiej. Na zamku znajduje się muzeum, w którym zobaczyć można m.in. broń, zbroje, narzędzia tortur, oraz niezliczone przedmioty codziennego użytku z okresu świetności zamku.
Paintball – gra, której nie trzeba tłumaczyć. Opracujemy własne strategie, będziemy działać w grupach i w pojedynkę, zawalczymy o terytorium bądź o przejęcie tajnej przesyłki. To nie będzie zwyczajna strzelanka! Zajęcia dostosowane do wieku uczestników.
Wyprawa do Szwajcarii… – … połczyńskiej. A w trakcie wyprawy zobaczymy m.in: Szlak Pięciu Jezior z unikalnymi jeziorami lobeliowymi i Połczyn Zdrój (miasto – uzdrowisko) wraz z wyjątkowym Parkiem Zdrojowym.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej