PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

W KRAINIE LATAJĄCYCH CZAROWNIC

6-18 lat


Góry Świętokrzyskie to najstarsze polskie góry. A tam Łysogóra z Łycicą i Łyścem – czyli kraina latających czarownic. To tu można sprawdzić czy wiedźmy nadal rzucają uroki a diabełki uprzykrzają ludziom życie. Tu można również poznać tajemnice świętokrzyskich wypieków, zielarstwa, zbójców. Każdy ranek to początek nowej przygody…

Program

 ● Dzień pierwszy
Wyjazd spod szkoły
Zakwaterowanie
Obiadokolacja
Akcja Integracja czyli spotkanie z świętokrzyskimi Czarownicami – nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Wszystkie zadania opierać się będą na legendach i podaniach związanych z Łysą Górą i zamieszkującymi ją Czarownicami. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. Wszystko ubrane w formę dobrej zabawy. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.

   ● Dzień drugi
Śniadanie
Wizyta w Szkole Wrażliwości – w teym niezwykłym miejscu każdy znajdzie swoje miejsce, gdzie będzie mógł zagłębić się we własną wrażliwość. Jest tutaj wiele opcji do wyboru:
Glinione cudoki – ceramika, ulepimy z gliny i własnoręcznie ozdobimy wykonane prace.
Laboratorium wiejskiego smaku – upieczemy podpłomyki na gorących kamieniach, zobaczymy jak powstaje ser i spróbujemy jak smakuje.
Przedstawienie teatralne – na motywach legend świętokrzyskich.
Zielone zdrowie – spotkanie z „Zielichą”, w terenie lub letniej kuchni posiądziemy wiedzę o roślinach i ich zastosowaniu w życiu codziennym.
Obiadokolacja
Storytelling 
– czyli stwórz swoją własną opowieść. W krainie czarownic roi się od zagadkowych i tajemnych legend i podań. Wymyślimy własną historię i posłuchamy opowieści o straszydłach i duchach…. Dobra zabawa gwarantowana:-)

   ● Dzień trzeci
Śniadanie
Nowa Słupia – Wieś u stóp Łysej Góry, na skraju Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Już samo położenie niewielkiej wsi zdradza nam jej niezwykłe walory krajobrazowe. Tutaj zobaczymy pozostałości dawnych pieców hutniczych tzw. dymarek odwiedzając w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego. Podążając “drogą królewską” na Święty Krzyż odwiedzimy kamiennego pielgrzyma – figurę przedstawiającą klęczącego człowieka.
Św. Katarzyna czyli wejście na Łysicę – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. To tutaj odbywały się zloty czarownic!
Dawne opactwo benedyktynów na Św. Krzyżu – mekka dla pielgrzymów, niezwykłe miejsce na szczycie Łysej Góry. Tutaj znajduje się Bazylika na Świętym Krzyżu- najstarsze polskie sanktuarium.
Muzeum misyjne o.o. Obłatów– jest jednym z najciekawszych tego rodzaju muzeów w Polsce. Zgromadzone eksponaty pochodzą z całego świata, głównie z krajów gdzie posługują oblaci. Jedne z najbardziej cennych i najciekawszych eksponatów to wyroby z kości słoniowej, afrykańska srebrna biżuteria, przedmioty wykonane we skór wężów boa i pytona, a także liczne eksponaty z Północnej Kanady.
Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego – Prezentowana tu wystawa jest spektaklem światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia, modele.
Obiad
Świętokrzyskie Igrzyska – jeszcze nie macie dość? Chcecie więcej? Teraz będziecie mogli poczuć się jak mistrzowie olimpijscy! Będziecie rywalizowali ze sobą o mistrzostwo obozu między innymi w siatkówce, piłce nożnej i koszykówce. Ale to nie wszystko. Będziecie mogli również spróbować swoich sił w grach i zabawach nieznanych lub zapomnianych: speedminton, boule, ringo, oraz podczas quizu z wiedzy ogólnej.
Magiczne ognisko – poznaliśmy zielarstwo i sztuki manualne? Pora na odrobinę magii! Oprócz pysznych kiełbasek i innych ogniskowych przysmaków nauczymy się kilku magicznych sztuczek – jak na czarownice przystało!

   ● Dzień czwarty
Śniadanie
Centrum Kulturowo – Archeologiczne w Nowej Słupi – to niezwykle atrakcyjne miejsce, które idealnie łączy edukację z rewelacyjną zabawą. Centrum zlokalizowane jest na obszarze około 4 hektarów położonych nad strumykiem, u podnóża Łysej Góry. Wszystkie zlokalizowane tu obiekty mają odzwierciedlenie w badaniach i odkryciach archeologicznych. Będąc tam, znajdujemy się w innym, często odległym o tysiące lat świecie. A jednocześnie prawdziwym i realnym, w którym wszystkie wzniesione budowle powstały techniką jaka stosowana była przez ówczesnego człowieka 2000 lat temu, bez użycia choćby jednego gwoździa. Obszar centrum jest połączeniem technik budownictwa stosowanych przez barbarzyńskie plemiona mieszkające na naszym terenie i budownictwa rzymskiego. Nie ma na terenie naszego kraju osady, której powstanie realizowane byłoby z tak ogromnym rozmachem, które pozwolił jednocześnie na wierne odtworzenie wioski zamieszkiwanej przez plemiona kultury przeworskiej. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in. Chatę z Wrocieryża, Chatę ze Skał, Chatę Sezonowa, kopalnię ruda żelaza, Ziemiankaę, Ziemiankę ze Świlczy, Kuźnię, Saunę, Chatę Rybaka, Chatę Tkaczki, Długi Dom, Burgę Rzymskę i Wał Hadriana. To miejsce magiczne, obowiązkowe dla wszystkich!
Babyjagowo – świętokrzyskie w pakiecie! Czarownice, Zbójce i strachy i bajdy. Miejsce w którym zawarte są wszelki walory kulturowe i historyczne regionu przypruszone odrobina magii i basni. Czeka tu na nas m. In. Chatka Baby Jagi naturalnej wielkości bajkowa chatka na kurzej stópce ustylizowana żywą osobą Babą Jagą albo jaskinia Zbója Madeja z naturalnego kamienia odtworzona zgodnie z legendami, z żywym Zbójem pilnującym swoich skarbów, śpiącym na czarcim łożu (madejowym). Będą tu także inne bajkowe elementy i postacie m. In. Domek Jasia i Małgosi, łódź Wikingów i duży plac zabaw i tunel straaaachuuuu. Spotkamy się również ze świętokrzyską czarownicą! A jakże!
Obiadokolacja
Sabat Czarownic 
– czyli pożegnalna dyskoteka w stylu Nightmare! Trochę zabawy i odrobina kontrolowanego szaleństwa:-)

   ● Dzień piąty
Śniadanie

Wykwaterowanie
Posiłek na drogę w postaci suchego prowiantu
Geopark Kielce – nikt nie kojarzy tego miasta zrajem dla miłujących skały i naszą Matkę Ziemię! A jest to prawdziwy raj dla geologów! Rezerwat Kadzielnia to niezwykłe zjawisko. Górujące nad miastem wzniesienie poryte lejami i jaskiniami. Nazwa miejsca pochodzi od pachnących roślin, które były tu zbierane w celu wyrobu kadzideł. To właśnie tutaj powstało nowoczesne Centrum mające na celu przybliżenie nam sekretów naszej planety. Znajduje się tu Galeria Ziemi, kapsuła 5D, która zabierze nas w “Podróż do wnętrza Ziemi”. Mamy tez możliwość wzięcia udziału w zajęciach praktycznych i terenowych! Tutaj na prawdę można pokochac kamienie 😉
lub w przypadku braku wolnych terminów:
Muzeum Wsi Kieleckiej – Skansen w Tokarni – w Tokarni znajduje się Park Etnograficzny gdzie można przenieść się w dawne czasy i poczuć klimat minionych dni. W skansenie znajduje się około 30 starych wiejskich budynków mieszkalnych i gospodarczych, drewniany kościół, drewniany dwór, wiatrak a także ekspozycję obrazów i rzeźb. Domy i inne budynki rozmieszczone są na pagórkowatym terenie i skupione na wzór dawnych wiosek. We wnętrzach można podziwiać oryginalne meble i całe wyposażenie domostw. Skansen w Tokarni jest “perłą” województwa Świętokrzyskiego…
Uroczyste zakończenie zielonej szkoły
Wyjazd do domu
Powrót

Możliwe są zmiany w programie i dostosowanie go do życzeń klientów.

Zakwaterowanie

Obiekt przystosowany do przyjmowania grup szkolnych. Zakwaterowanie w pokojach 2-5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Terminy i ceny

Cena:  do ustalenia, zależna jest od wybranych opcji programowych, liczby uczestników, liczby dni, lokalizacji itp. W celu ustalenia ceny i przygotowania oferty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Uwaga: zapraszamy również grupy większe i mniejsze, wówczas cena oferty kalkulowana jest indywidualnie.
Cena zawiera: 
opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu, wszystkie koszty związane z realizacją programu zawartego w ofercie, bilety wstępu, usługi przewodnickie, zakwaterowanie, wyżywienie, zdjęcia cyfrowe dla klasy, 1 opiekuna na 15 uczestników gratis, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera: kosztów transportu.
Grupa wiekowa: zielona szkoła dla dzieci i młodzieży. Charakter poszczególnych zajęć dostosowujemy do wieku uczestników.
Terminy : zielona szkoła może się odbyć w dowolnie wybranym terminie pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia jego dostępności.
Czas trwania : 5 dni.

Dojazdy

Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu grupy i czasu trwania imprezy.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

Agnieszka Sławuta

Szanowni Państwo, Dziecko jest bardzo zadowolone z pobytu na obozie. Deklaruje chęć wzięcia udziału w ...

Rodzice Filipa

Chciałam podziękować za wspaniały czas jaki mój syn Filip spędził na obozie w Bukowinie. Był ...

Przemysław Kasza

Szanowni Państwo Szymon jest bardzo zadowolony z pobytu na obozie w Czaplinku. Planujemy ferie zimowe ...

Katarzyna Rekiel

Syn wrócił z obozu piłkarskiego w Czaplinku bardzo zadowolony. Usłyszałam od niego, że w skali ...

Agnieszka Sufranek

Obozy z Kogisem to najlepsze co mnie mogło spotkać. Z ludźmi, których się tam poznaje ...

Agnieszka Namysł

Witam ! Chciałabym bardzo podziękować za wspaniale zorganizowany obóz dla moich dzieci. Chłopcy Jaś i ...