PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

POSZUKIWANIE SKARBÓW W PODZIEMIACH- GÓRY SOWIE

6-18 lat


Czy wiecie, że region Kotliny Kłodzkiej i Gór Sowich to jeden z najbardziej tajemniczych zakątków naszego kraju? Czy wiecie, że w masywach górskich wydrążone są setki kilometrów korytarzy, których nadal nie odkryto i do dziś nie wiadomo co kryją w sobie brzuchy gór? Swego czasu mówiono, że w pohitlerowskich bunkrach ukryto legendarną Bursztynową komnatę! Do dziś na terenie Gór Sowich znajduje się wykopane przez nieznanych ludzi doły, prawdopodobnie po wielkich skarbach! Jest to raj dla poszukiwaczy złota i skarbów! Czy to nie brzmi ciekawie? Czujesz się zaintrgowany? Pakuj zatem plecak i przyjeżdżaj na Wielkie Poszukiwanie Skarbów w podziemiach Gór Sowich!

Program

   ● Dzień pierwszy
Wyjazd spod szkoły
Zakwaterowanie
Poszukiwanie ukrytego złotego skarbu – w sztolniach Ossówki. Zwiedzimy Podziemne Miasto Osówka. Dowiemy się jak powstał ten imponujący obiekt. Wysłuchamy opowieści o zdarzeniach na frontach II wojny światowej, o budowie kompleksów w Górach Sowich. Poznamy losy ludzi pracujących przy projekcie Riese, oraz wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi, Dolnym Śląskiem. Zobaczymy tutaj sposoby drążenia podziemi, uzbrojenie, wyposażenie hali z oryginalnymi szalunkami z roku, betonowe chodniki, rozwiązania techniczne obiektu, scenografie z filmów nagrywanych w podziemiach. A potem czeka nas najważniejsze! Przepływ łodzią desantową, pokonanie chodnika poszukiwaczy skarbów: za pomocą kładek, pomostów, mostka wiszącego nad wodą, odnalezienie starych rzeczy i spotkanie ze strażnikiem podziemi!
Obiadokolacja
Na dobry początek: Akcja Integracja – nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach wzorowanych na Team Buildingu, pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących się zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. Wszystko ubrane w formę dobrej zabawy. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.

   ● Dzień drugi
Śniadanie

Kopalnia Złota i Muzeum w Złotym Stoku – zwiedzimy z przewodnikiem dawną kopalnię złota. Zagłębimy się w czeluściach Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci oraz Sztolni Czarnej, w której to znajduję się jedyny podziemny wodospad w Polsce. Każdy z uczestników przejedzie się prawdziwą podziemną kolejką i zwiedzi muzeum minerałów.
Twierdza w Srebrnej Górze – kolejny tajemniczy i unikatowy obiekt w skali dziedzictwa kulturowego Europy. Choć w rzeczywistości to nie jeden obiekt a cały zespół wznoszących się nad miasteczkiem fortów i bastionów. W naszych planach jest wejście na Bastion Miejski połączone z pokazem ładowania i strzału z repliki XVIII w. armaty! Zwiedzanie części naziemnych twierdzy, w tym: Bastion Dolny, Brama Orła, korytarz z niszami strzeleckimi, dziedziniec , korona Donjonu z punktami widokowymi. Poza tym przejdziemy się trasą w kondygnacji parterowej (kazamaty z galerią zdjęć) i obejrzymy wystawę kul armiatnich. Obejrzymy podziemne kazamaty z 64 metrową studnią drążoną w skale. całość zwiedzania zakończymy pokazowym strzałem z pistoletu kapiszonowego lub muszkietu i wejściem na koronę Donjonu czyli taras widokowy.
Obiadokolacja
Biesiada Przy Ognisku – dobra zabawa według sprawdzonego przepisu z domowego almanachu: trzeba wziąć piękną okolicę, dodać odrobinę nieba ozdobionego gwiazdami i dobrze wszystko wymieszać. Następnie serwujemy pyszne kiełbaski i opiekamy je tak jak lubimy, dodajemy garść innych ogniskowych przysmaków … Do tego dobra muzyka i kilka radosnych zabaw. Wszystko to doprawić dobrym humorem i mamy biesiadę jak się patrzy.

   ● Dzień trzeci
Śniadanie

Wykwaterowanie
Zwiedzanie zamku Grodno – Kolejna monumentalna budowla na wzgórzach. Wyłania się spośród drzew i widoczna jest z daleka. Malowniczo położony na stromym cyplu góry Chojna nad Jeziorem Bystrzyckim wznoszą się wspaniałe ruiny zamku, niegdyś jednej z największych i najsilniejszych warowni na Śląsku. Zbudowany z kamienia, na planie nieregularnym, jest idealnie dopasowany do kształtu szczytu góry. Wewnątrz zobaczyć można piękne portale, jedną urządzoną komnatę i ekspozycje poświęcone dawnej sztuce oblężniczej i krzyżom pokutnym. Na zamku dolnym znajdują się dwa dziedzińce. Można tam zobaczyć m.in. studnię, kilkusetletnią lipę sądową (odbywały się pod nią sądy nad poddanymi) i armatę. Z tym miejscem związane są opowieści osób którzy tam nocowali o dziwnych, tajemniczych dźwiękach słyszanych w nocy…..
Uroczyste zakończenie zielonej szkoły
Posiłek na drogę w postaci suchego prowiantu
Wyjazd do domu
Powrót

Zakwaterowanie

 Zakwaterowanie
Ośrodek wypoczynkowy przystosowany do przyjmowania grup szkolnych. Zakwaterowanie w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym.

Terminy i ceny

Cena:  do ustalenia, zależna jest od wybranych opcji programowych, liczby uczestników, liczby dni, lokalizacji itp. W celu ustalenia ceny i przygotowania oferty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Uwaga: zapraszamy również grupy większe i mniejsze, wówczas cena oferty kalkulowana jest indywidualnie.
Cena zawiera: 
opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu, wszystkie koszty związane z realizacją programu zawartego w ofercie, bilety wstępu, usługi przewodnickie, zakwaterowanie, wyżywienie, zdjęcia cyfrowe dla klasy, 1 opiekuna na 15 uczestników gratis, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera: kosztów transportu.
Grupa wiekowa: zielona szkoła dla dzieci i młodzieży. Charakter poszczególnych zajęć dostosowujemy do wieku uczestników.
Terminy: zielona szkoła może się odbyć w dowolnie wybranym terminie pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia jego dostępności.
Czas trwania: 3 dni.

Dojazdy

Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu grupy i czasu trwania imprezy.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

Agnieszka Sufranek

Obozy z Kogisem to najlepsze co mnie mogło spotkać. Z ludźmi, których się tam poznaje ...

Przemysław Kasza

Szanowni Państwo Szymon jest bardzo zadowolony z pobytu na obozie w Czaplinku. Planujemy ferie zimowe ...

Agnieszka Miśków

Witam, Bardzo dziękuję za wspaniałą atmosferę na obozie. Blanka wróciła bardzo zadowolona i ma bardzo ...

Karolina v Beek

Dzień dobry. W imieniu Alexa i Veroniki informuję, iż obóz w Czaplinku był bardzo udany. ...

Joanna Sławuta

Dziękujemy za wspaniałe ferie.

Mayra Wróblewska

Dziękujemy za super ferie-Kuba bardzo zadowolony !