PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

KOTLINA KŁODZKA I SKALNE MIASTO 3 DNI

6-18 lat


Kotlina Kłodzka – niezwykle atrakcyjny turystycznie region południowo-zachodniej części Polski. Jest otoczony przez Góry Bardzkie, Złote, Bystrzyckie, Stołowe oraz Masyw Śnieżnika. Kotlina rozciąga się na obszarze 210 km² tworząc największą kotlinę śródgórską w Sudetach. Ale to nie wszystko! Miejsce to kryje w sobie mnóstwo tajemnic i zagadek. Geologiczna struktura tutejszych skał powoduje, że powstała tutaj masa ciekawych miejsc, które podziwiamy do dziś! Labirynt skalny w Szczelińcu czy czeskie Skalne Miasto to tylko niektóre z nich! Gwarantujemy moc atrakcji, wspaniałe widoki, oraz niezapomniane przeżycia. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic Skalnego Miasta! Nie wahaj się! Przygoda jest w zasięgu ręki!

Program

                       ● Dzień pierwszy
Wyjazd spod szkoły
Kłodzko to największe miasto regionu (siedziba powiatu). Zwiedzimy tutaj bardzo ładny rynek, ale największą atrakcją jest górująca nad miastem potężna Twierdza Kłodzka broniąca drogi na Dolny Śląsk.
Twierdza Kłodzka – najcenniejsze dzieło architektury obronnej, nowożytnej. W samym środku Kłodzka wyrasta monumentalna budowla, widoczna niemal z każdego miejsca w mieście a widok z twierdzy na Kotlinę Kłodzką zapiera dech w piersiach. Twierdza to miejsce owiane aurą tajemniczości, które gromadzi wiele historycznych wydarzeń z minionych epok oraz różnych legend i opowieści, jak również kryje ślady obecności wszystkich narodowości jakie zamieszkiwały niegdyś miasto. Podziemne przejścia, korytarze, lochy chodniki pochodzą z różnych epok, najstarsze to pozostałości średniowiecznych piwnic klasztornych i renesansowego zamku, ale najwięcej kazamatów i chodników wybudowano w XVIII i XIX wieku. Z Twierdzy rozciąga się wspaniały widok na miasto i okolice, przy dobrej widoczności z bastionu widokowego można podziwiać oddalony o 40 km Śnieżnik, Szczeliniec Wielki oraz otaczające Kotlinę Kłodzką góry.
Zakwaterowanie
Obiadokolacja
Na dobry początek: Akcja Integracja – nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach wzorowanych na Team Buildingu, pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących się zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. Wszystko ubrane w formę dobrej zabawy. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.

                    ● Dzień drugi
Śniadanie

Labirynt Skalny na Szczelińcu Wielkim – przejdziemy jedną z najbardziej znanych tras turystycznych Gór Stołowych. Można tu podziwiać magiczny świat skał i form skalnych. Zdobędziemy również najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki, z którego rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama.
Skalne Miasto – tym razem zobaczymy jakie formacje utworzyła natura po stronie naszych czeskich sąsiadów. Tam również czekają na nas najróżniejsze formacje skalne o fantastycznych kształtach. Obfitują tu liczne, unikalne formy skalne, takie jak Skalna Korona (symbol skał teplickich), Wykałaczka Karkonosza, Wierza Strażnicza, Topór Rzeźniczy i wiele innych.
Obiadokolacja
Dyskoteka i pożegnalna zielona noc – Francja – Elegancja? Podwodna Kraina? Kicz Party? DiscoKosmos? Sami zadecydujecie czy impreza ma mieć charakter klasyczny, czy może przyprószony odrobiną szaleństwa? Przygotujemy salę, stroje i muzykę – dla każdego coś miłego! Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach!

                      ● Dzień trzeci
Śniadanie

Wykwaterowanie
Bazylika Nawiedzenia NMP w Wambierzycach – w centrum niewielkich Wambierzyc króluje monumentalna Bazylika, zwana Śląską Jerozolimą. Na terenie Bazyliki wybudowano 17 bram wjazdowych i kościół Nawiedzenia NMP. Miejsce to wygląda niesamowicie nocą, kiedy oświetlone jest przez tysiące lampek.
Duszniki – odwiedzimy XVII w. papiernię, w której obecnie mieści się Muzeum Papiernictwa oraz przejdziemy się po Parku Zdrojowym.
Posiłek na drogę w postaci suchego prowiantu
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach i wyrób papieru czerpanego – wiodącym tematem wystaw stałych jest historia papieru. W salach i kondygnacji budynku głównego papierni prezentujemy historię papieru i papiernictwa na świecie, w Polsce i na Śląsku w okresie rękodzielniczej produkcji oraz historię techniki i technologii papierniczej w dobie maszynowej produkcji papieru. Uzupełnieniem głównych tematów ekspozycji są wątki ściśle związane z historią papiernictwa dotyczące materiałów pisarskich poprzedzających wynalazek papieru, techniki drukarskiej oraz wyrobów papierowych. W oknach sal wystawowych przedstawiono kopie filigranów papierni z różnych papierni na świecie, w Polsce i na Śląsku oraz logo współczesnych polskich zakładów papierniczych. W przyziemiu papierni odbywa się pokazowa rękodzielnicza produkcja papieru. Jest to jedna z największych atrakcji dusznickiego muzeum.
Uroczyste zakończenie zielonej szkoły
Wyjazd do domu
Powrót

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie
Obiekt przystosowany do przyjmowania grup szkolnych. Zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Fakultety

Możliwe są zmiany w programie i dostosowanie go do życzeń klientów.

Terminy i ceny

Cena:  do ustalenia, zależna jest od wybranych opcji programowych, liczby uczestników, liczby dni, lokalizacji itp. W celu ustalenia ceny i przygotowania oferty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Uwaga: zapraszamy również grupy większe i mniejsze, wówczas cena oferty kalkulowana jest indywidualnie.
Cena zawiera: 
opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu, wszystkie koszty związane z realizacją programu zawartego w ofercie, bilety wstępu, usługi przewodnickie, zakwaterowanie, wyżywienie, zdjęcia cyfrowe dla klasy, 1 opiekuna na 15 uczestników gratis, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera: kosztów transportu.
Grupa wiekowa: zielona szkoła dla dzieci i młodzieży. Charakter poszczególnych zajęć dostosowujemy do wieku uczestników.
Terminy : zielona szkoła może się odbyć w dowolnie wybranym terminie pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia jego dostępności.
Czas trwania : 3 dni.

Dojazdy

Transport
Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu grupy i czasu trwania imprezy.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

Małgorzata Culak

Witam Państwa! Bardzo dziękuję za udany wypoczynek córki, która – jak zawsze – wraca z ...

Grzegorz Rogowski

Dzień dobry, Dziękujemy za super obóz. Po raz kolejny okazało się, że Wasze wyjazdy to ...

Anna Marcoń

Witam! Nasza córka Natalia  jest zadowolona z pobytu w Czaplinku. Choć pierwsze dni były dla ...

Agnieszka Namysł

Witam ! Chciałabym bardzo podziękować za wspaniale zorganizowany obóz dla moich dzieci. Chłopcy Jaś i ...

Dorota Nowicka

Dzień Dobry, mój syn Krzysztof został wczoraj odebrany przez nas – rodziców  z obozu w ...

Alina Potocka

Dzień dobry. Gorąco dziękuję za zorganizowanie pobytu dzieci na zielonej szkole w Kotlinie Kłodzkiej. Ja, ...