PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

AKTYWNA ZIELONA SZKOŁA NA JURZE 5 DNI

6-18 lat


Jura to jeden z najpiękniejszych rejonów Polski. To miejsce jest wielką atrakcją dla wszystkich, którzy lubią wszelkiego rodzaju aktywności. Tu nie ma czasu na nudę. Zawsze są ciekawe zajęcia i super zabawa. Można spróbować wielu dyscyplin sportu poczynając od wspinaczki, poprzez speleologię, orienteering, na zajęciach z budowania tratw kończąc.

Program

• Dzień pierwszy
Wyjazd spod szkoły
Zakwaterowanie
Na dobry początek: Jurajska Integracja – nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach wzorowanych na Team Buildingu, pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących się zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. Wszystko ubrane w formę dobrej zabawy. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.
Zwiad terenowy – wybierzemy się na terenowe zajęcia w lesie, dzięki którym poznamy dokładnie nasze otoczenie.
Obiadokolacja
Świetlikowe harce – kiedy będziemy myśleli, że już po wszystkim i można odpocząć … to ruszymy do akcji! Wieczorna pogoń za sprytnym i zwinnym Świetlikiem podniesie adrenalinę przed snem i nie pozwoli nawet na chwilę nudy. Zabawa dostosowana do wieku uczestników.

   • Dzień drugi
Śniadanie
Jaskinia Berkowa znajdująca się w bliskiej okolicy Góry Zborów – dla osób o mocnych nerwach, szczupłych ciałach i bardzo giętkich! Spróbujemy swoich sił w pokonaniu prawdziwych ,jaskiniowych zacisków! Całość trasy pokonujemy czołgając się! Zabawa dla lubiących wyzwania.
Geocaching – czyli bijąca rekordy popularności i wciągająca zabawa w terenie polegająca na poszukiwaniu tzw. skrzynek (ang. geocache) uprzednio ukrytych przez innych uczestników tej samej zabawy. Ukrywane w interesujących miejscach skrzynki zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę.
Obiad
Wspinaczka 
– pod opieką i czujną asekuracją instruktorów spróbujemy swoich sił w walce z grawitacją! Jura stanowi raj dla wspinaczy. Dobierzemy drogi wspinaczkowe (o różnej skali trudności nie tylko dla dorosłych), tak aby każdy uczestnik mógł zasmakować uczucia zdobywania upragnionego szczytu.
Zajęcia linowe – tutaj będzie można spróbować różnego rodzaju zabaw linowych: mostów, zjazdu na linie, wychodzenia po drabince alpinistycznej, wieża ze skrzynek itp.
Kolacja
Nocne podchody – z tą zabawą spotkał się chyba każdy – na biwaku, na wakacjach, w szkole… Proste zasady, ciekawe zadania i świeże powietrze sprawiają, że chcemy się bawić zawsze i wszędzie. Liczy się spryt, szybkość i zgrany zespół. Pokażemy Wam, jak wykorzystywać własną wyobraźnię i kreatywność, by zabawa była jeszcze ciekawsza.

   • Dzień trzeci
Śniadanie
Tylko Dla Twardzieli – elementy survivalu – uczestnicy poznają tajniki radzenia sobie w trudnych i nietypowych sytuacjach. Nauczą się budowy schronień, maskowania, budowy paleniska i rozpalania ognia bez użycia zapałek.
Tratwy – na ratunek! – wiedząc już jak się maskować, budować szałas i rozpalać ogniska – czas zapanować nad innym żywiołem. Nauczymy się jak najłatwiej wybudować tratwę!
Obiad
Róża Wiatrów – czyli impreza na orientację! Czas przyswoić najważniejsze umiejętności orientacyjne: obsługa kompasu, planowanie strategiczne i taktyczne, orientowanie mapy, poruszanie się w trudnym terenie. Na trasie czekają na was nie tylko punkty do odnalezienia, ale także szereg zadań logicznych oraz sprawnościowych do wykonania. Duża dawka adrenaliny gwarantowana!
Kolacja w Formie Biesiady Przy Ognisku – dobra zabawa według sprawdzonego przepisu z domowego almanachu: trzeba wziąć piękną okolicę, dodać odrobinę nieba ozdobionego gwiazdami i dobrze wszystko wymieszać. Następnie serwujemy pyszne kiełbaski i opiekamy je tak jak lubimy, dodajemy garść innych ogniskowych przysmaków … Do tego dobra muzyka i kilka radosnych zabaw. Wszystko to doprawić dobrym humorem i mamy biesiadę jak się patrzy.

   • Dzień czwarty
Śniadanie
Mirów i Bobolice – Położone na skalistych wapiennych wzgórzach zamki w Mirowie i w Bobolicach wyglądają imponująco podczas o każdej porze roku. Biel ich ścian kontrastuje wtedy z czerwienią bukowych liści. Są to dwie malowniczo położone względem siebie warownie, które sprawiają wrażenie jakby chwile wcześniej odbyła się na tym terenie wielka bitwa. Obie wybudowane przez Kazimierza Wielkiego maja bogatą historię, która daje się odczytać z samego ich wyglądu. A dla fanów Disneya nie lada gratka – to właśnie na zamku w Bobolicach nakręcony został teledysk do filmu Merida Waleczna!
Obiad
Poszukiwacze skarbów czyli Score Drinko Lauf 
– czyli impreza na orientację w nietypowym stylu. W wyznaczonych punktach rozmieszczone są buteleczki z soczkami i smakołyki. Drużyny rywalizują nie tylko o zdobycie największej ilości punktów ale także o przysmaki rozstawione w lesie. Zabawa wymaga sprytu, intuicji oraz zdolności kojarzenia faktów. Co jest nagrodą za te cechy? Niecodzienna szansa skosztowania wszystkich napotkanych w lesie przysmaków. Jedyny kłopot to… pozostali zawodnicy, którzy chcą z oczywistych względów pierwsi zdobyć nasze smakołyki. Przednia zabawa dla zwolenników rywalizacji oraz świetna motywacja do zabawy w terenie. Zarazem doskonały test umiejętności kalkulowania ryzyka.
Kolacja
Dyskoteka i pożegnalna zielona noc – Francja – Elegancja? Podwodna Kraina? Kicz Party? DiscoKosmos? Sami zadecydujecie czy impreza ma mieć charakter klasyczny, czy może przyprószony odrobiną szaleństwa? Przygotujemy salę, stroje i muzykę – dla każdego coś miłego! Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach!

   • Dzień piąty
Śniadanie

Wykwaterowanie
Zamek Ogrodzieniec – Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu to najbardziej imponujące Orle Gniazdo spośród wszystkich zamków Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Usytuowany na Górze Janowskiego, która jest najwyższym wzniesieniem Jury. Przetrwał wieki będąc długo niezdobytą twierdzą piastowskich orłów na Krakowie. Imponująca budowla wtopiona w otaczający ja krajobraz, zbudowana z twardego wapienia i dolomitów robi nie lada wrażenie. Będzie można posłuchać podszeptów starych murów, a następnie w podziemiach przyjrzeć się prawdziwym narzędziom tortur!
Gród na górze Birów – rekonstrukcja drewnianej osady okresu wczesnego średniowiecza, jaka istaniała tutaj do połowy XIII wieku. Idealnie odtworzony pozwala nam przenieść się w czasie do zamierzchłych lat średniowicza i poczuć jak żyli ludzie w tamtym, dalekim okresie.
Posiłek na drogę w postaci suchego prowiantu
Uroczyste zakończenie zielonej szkoły
Wyjazd do domu
Powrót

Możliwe są zmiany w programie i dostosowanie go do życzeń klientów.

Zakwaterowanie

Obiekt przystosowany do przyjmowania grup szkolnych. Zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Terminy i ceny

Cena:  do ustalenia, zależna jest od wybranych opcji programowych, liczby uczestników, liczby dni, lokalizacji itp. W celu ustalenia ceny i przygotowania oferty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Uwaga: zapraszamy również grupy większe i mniejsze, wówczas cena oferty kalkulowana jest indywidualnie.
Cena zawiera: 
opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu, wszystkie koszty związane z realizacją programu zawartego w ofercie, bilety wstępu, usługi przewodnickie, zakwaterowanie, wyżywienie, zdjęcia cyfrowe dla klasy, 1 opiekuna na 15 uczestników gratis, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera: kosztów transportu.
Grupa wiekowa
Zielona szkoła dla dzieci i młodzieży. Charakter poszczególnych zajęć dostosowujemy do wieku uczestników.
Terminy
Zielona szkoła może się odbyć w dowolnie wybranym terminie pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia jego dostępności.
Czas trwania
5 dni.

Dojazdy

Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu grupy i czasu trwania imprezy.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

Rodzice Filipa Miksa

Bardzo dziękuję za wspaniałe ferie w imieniu mojego syna. Pierwszy raz nie chciał wracać do ...

Mayra Wróblewska

Dziękujemy za super ferie-Kuba bardzo zadowolony !

Agnieszka Sufranek

Obozy z Kogisem to najlepsze co mnie mogło spotkać. Z ludźmi, których się tam poznaje ...

Danuta Piotrowska

Dziecko jest bardzo zadowolone i chce przyjechać w przyszłym roku. Dziękujemy ))) Danuta Piotrowska

Tadeusz Grużewski

Witam, Ada była zachwycona . To był jej pierwszy samodzielny wyjazd .Z tego co mi ...

Karolina v Beek

Dzień dobry. W imieniu Alexa i Veroniki informuję, iż obóz w Czaplinku był bardzo udany. ...