PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

AKTYWNIE I NA WODZIE: BŁĘKITNA SZKOŁA 4 DNI

6-18 lat


Pojezierze Drawskie to takie mniejsze Mazury. Zapraszamy więc do magicznego Czaplinka – będącego nieoficjalną stolicą Pojezierza Drawskiego. Czaplinek to miasteczko położone pomiędzy czterema jeziorami, z tajemniczą historią i licznymi atrakcjami turystycznymi. Cała okolica obfituje również w rezerwaty przyrody, liczne szlaki kajakowe (np. Szlak Karola Wojtyły) i zabytki. W takiej scenerii przeżyjecie niezapomnianą przygodę. Popłyniecie w rejs po drugim co do głębokości jeziorze w kraju! Jezioro Drawsko jest również jednym z największych w Polsce. Odwiedzicie bezludną wyspę czekającą na eksplorację przez odważnych odkrywców. Będziecie się bawić, biasiadować, zwiedzać i odkrywać. To prawdziwy raj dla miłośników żagli i sportów wodnych. Tu przeżyjecie przygodę swojego życia. Zapraszamy!

Program

              ● Dzień pierwszy

Wyjazd spod szkoły
Zakwaterowanie
Magiczna Góra– dlaczego tak się dzieje, że na górce położonej w pobliżu Wałcza, samochód sam jedzie pod górę, wylana woda zmierza także, wbrew fizyce, w tym samym kierunku co samochód – jak dotąd nie ma odpowiedzi. Badania naukowe pokazały jednoznacznie, że nie można tego tłumaczyć złudzeniem optycznym. Czym więc ?… Sprawdźcie sami! Jedno jest pewne – gołym okiem widać, że samochód „na luzie” może pod górkę jechać i to z całkiem niemałą prędkością, bo zdarzały się przypadki rozpędzenia do 30 km/h! Wiele osób zaczyna boleć tu głowa, a niektórzy nawet mdleją…
Pomorskie anioły – z ciasta solnego przygotowanego według naszej tajemniczej receptury stworzymy a potem pomalujemy pomorskie anioły. I wszystko co tylko będziecie w stanie sobie wyobrazić.
Pracownia Ręcznego Dzieła czyli warsztaty ceramiczne – czy wiecie co można własnoręcznie wyczarować z gliny? Nie? To my Wam pokażemy!
Zakwaterowanie
Obiadokolacja
Na dobry początek: Akcja Integracja
– nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach wzorowanych na Team Buildingu, pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących się zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. Wszystko ubrane w formę dobrej zabawy. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.

             ● Dzień drugi
Śniadanie
Aquarius
 – czyli rejs luksusowym statkiem turystycznym na wyspę Bielawę (wyspa o powierzchni 79,5 ha – jest piątą, co do wielkości wyspą śródlądową w Polsce, wokół niej wiedzie szlak kajakowy rzeki Drawy im Ks. Kardynała Karola Wojtyły) a na wyspie…
… Orientuj się – czyli fabularyzowana gra terenowa z elementami orienteeringu i edukacji przyrodniczej w oparciu o ścieżkę przyrodniczą „Wyspa Bielawa”. Teren, na którym zlokalizowana jest ścieżka wchodzi w skład Drawskiego Parku Krajobrazowego — obszaru objętego ochroną ze względu na unikalne walory przyrodnicze, kulturowe, historyczne i krajobrazowe. Nie martwcie się – nikt się nie zgubi! W końcu jesteśmy na wyspie!
Wprowadzenie do zajęć na wodzie – ahoj przyszli marynarze! Czas zacząć nasze zajęcia! Nauczymy się wszystkich koniecznych węzłów, poznamy niezbędne zasady bezpieczeństwa. Zajęcia “na sucho”.
Obiad
Tajemniczy Sławogród – wizyta w grodzie, który jest rekonstrukcją warowni wczesnośredniowiecznej. Wiernie oddane historyczne rekonstrukcje budynków i fortyfikacji działają na wyobraźnie jak wrota czasu. Sławogród nie jest zwykłym skansenem, cała osada tętni życiem. Po przekroczeniu bramy przeniesiemy się do świata naszych przodków i w tym momencie rozpocznie się nasza przygoda z przeszłością. W grodzie znajdują się następujące atrakcje: Chata – w której można poznać dawne budownictwo i architekturę, zobaczyć jak żyli nasi przodkowie? (co jedli, jak mieszkali, stroje wczesnośredniowieczne, uzbrojenie). Chata kowala – gdzie zapoznacie się z dawnym rzemiosłem takim jak kowalstwo i mincerstwo. Świątynia – tu poznacie religię i obrzędy naszych przodków. Miejsce tortur – tu dowiecie się jak karano przestępców i rywali politycznych. Małe zoo – gdzie spotkacie owce i kozy. W grodzie znajdują się ponadto następujące stanowiska: strzelanie z łuku, stara skandynawska gra – Kubby, rzut oszczepem do celu, chodzenie na szczudłach, walka na bezpieczne miecze, zwiedzający podczas pokazu w kuźni wybijają pamiątkową monetę, poszukiwanie skarbu, przeciąganie liny. A dodatkowo weźmiecie udział w warsztatach kulinarnych, podczas których można upiec swój własny podpłomykczyli staropolski chlebek.
Kolacja
Odkrywamy tajemniczy Czaplinek – podczas interdyscyplinarnej gry miejskiej uczestnicy odkrywają sekrety miasta założonego ponad siedemset lat temu przez potężny Zakon Templariuszy. A historia Czaplinka to opowieści o skarbach, duchach i zdradach… Gwarantujemy świetną zabawę i nie lada wyzwania!

             ● Dzień trzeci
Śniadanie
Wyprawa pod żaglami
 – po odpowiednim przygotowaniu czas na test umiejętności. Tym razem już na wodzie! Wyruszymy w rejs łodziami żaglowymi. Charakter zajęć dopasowany do wieku uczestników. Zajęcia prowadzone są przez wyspecjalizowanych instruktorów.
Obiad
Buszujący w trzcinach – zajęcia na wodzie – mamy do wyboru kajaki i rowery wodne. Możemy eksplorować linię brzegową bądź zorganizować prawdziwe manewry na wodzie! Obszaru mamy pod dostatkiem! Charakter zajęć dostosowany do wieku uczestników. Zajęcia prowadzone są przez wyspecjalizowanych instruktorów.
Kolacja
Dyskoteka i pożegnalna zielona noc – Francja – Elegancja? Podwodna Kraina? Kicz Party? DiscoKosmos? Sami zadecydujecie czy impreza ma mieć charakter klasyczny, czy może przyprószony odrobiną szaleństwa? Przygotujemy salę, stroje i muzykę – dla każdego coś miłego! Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach!

           ● Dzień czwarty
Śniadanie
Wykwaterowanie
Zamek Drahim*
 – spotkanie z historią ziemi pomorskiej, poznanie obyczajów, poczucie niezastąpionej atmosfery oraz możliwość posmakowania specjałów kuchni rycerskiej. Na zamku znajduje się muzeum, w którym zobaczyć można m.in. broń, zbroje, narzędzia tortur, oraz niezliczone przedmioty codziennego użytku z okresu świetności zamku.
POŻEGNANIE Z POJEZIERZEM
Uroczyste zakończenie zielonej szkoły

Wyjazd do domu
Powrót

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie 

Obiekt przystosowany do przyjmowania grup szkolnych. Zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Fakultety

Możliwe są zmiany w programie i dostosowanie go do życzeń klientów.

Starodawne pergaminy czyli warsztaty z edukacji ekologicznej – tematyka i forma zajęć dobierana jest w zależności od potrzeb i wieku uczestników. Zajęcia mogą składać się z dwóch części: terenowej z wykorzystaniem istniejących ścieżek przyrodniczych i kameralnej – warsztatowej odbywającej się w salach dydaktycznych. Zajęcia oparte są na aktywnych metodach nauczania, umożliwiają praktyczne zdobywanie wiedzy, kontakt ucznia z przyrodą. Główną ich zaletą jest interdyscyplinarny charakter.
Wysoko i nisko – czyli wizyta w Parku Linowym w Rudnicy, który jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Posiada 1052 metrów długości, 5 tras i łącznie 56 przeszkód o różnym poziomie trudności, m.in. tyrolki, mosty trzylinowe, most birmański, skok indiański i Tarzana, zjazd na trapezie, złośliwe linki. Zmagania na urozmaiconych torach przeszkód pozwolą nam poznać samych siebie oraz zapewnią moc atrakcji i wrażeń.
Paintball – gra, której nie trzeba tłumaczyć. Opracujemy własne strategie, będziemy działać w grupach i w pojedynkę, zawalczymy o terytorium bądź o przejęcie tajnej przesyłki. To nie będzie zwyczajna strzelanka! Zajęcia dostosowane do wieku uczestników.
Wyprawa do Szwajcarii… – … połczyńskiej. A w trakcie wyprawy zobaczymy m.in: Szlak Pięciu Jezior z unikalnymi jeziorami lobeliowymi i Połczyn Zdrój (miasto – uzdrowisko) wraz z wyjątkowym Parkiem Zdrojowym.

Terminy i ceny

 Terminy
Zielona szkoła może się odbyć w dowolnie wybranym terminie pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia jego dostępności.

Grupa wiekowa
Zielona szkoła dla dzieci i młodzieży. Charakter poszczególnych zajęć dostosowujemy do wieku uczestników.

Czas trwania
4 dni

Cena: od 399 zł/os. – dla grupy liczącej 45 uczestników, dodatkowo 3 opiekunów gratis.

Uwaga: zapraszamy również grupy większe i mniejsze, wówczas cena oferty kalkulowana jest indywidualnie.

  • Cena zawiera: opiekę dedykowanego koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu, wszystkie koszty związane z realizacją programu zawartego w ofercie, bilety wstępu, usługi przewodnickie, zakwaterowanie, wyżywienie, zdjęcia cyfrowe dla klasy, 1 opiekuna na 15 uczestników gratis, ubezpieczenie NNW.
  • Cena nie zawiera: kosztów związanych z transportem i dojazdem grupy.

Dojazdy

 Transport
Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu grupy i czasu trwania imprezy.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

Monika Śmietana

Witam syn jest bardzo zadowolony z pobytu w Jastrzębie  Górze.  My również dziękujemy za świetnie ...

Hanna N.

Dzien dobry! Chce podziekowac KOGIS.pl za zorganizowanie udanego pobytu na obozie mojego dziecka. Moj syn ...

Lidia Skorza

Dzień dobry, córka wróciła zadowolona jak zawsze .Kadra wspaniała i wszystko na duży plus. Prośba ...

Małgorzata Culak

Witam Państwa! Bardzo dziękuję za udany wypoczynek córki, która – jak zawsze – wraca z ...

Karolina v Beek

Dzień dobry. W imieniu Alexa i Veroniki informuję, iż obóz w Czaplinku był bardzo udany. ...

Anna Nowak

Super kolonia, dziękuję!