Obozy sportowe

OBÓZ PARKOUR & FREERUN Z KS MOVEMENT

12 - 18 lat

Parkour to sztuka szybkiego przemieszczania się, bez względu na stojące na drodze przeszkody. W sieci ...

Krynica Morska

nad morzem

OBÓZ WSPINACZKOWY

16 - 18 lat

Jura Krakowsko-Częstochowska to najlepsze miejsce w Polsce dla osób rozpoczynających swoja przygodę ze wspinaczką. Proponujemy ...

Podlesice

w górach

OBÓZ JEŹDZIECKI NA KASZUBACH

10 - 18 lat

Centrum Szkolenia Jeździeckiego As Dream Razem z doskonałą Szkołą Jazdy Konnej As Dream po raz ...

Bielny

inne

OBÓZ CROSSFIT- ŁEBA

12 - 18 lat

Wakacyjny wypoczynek na sportowo – z codziennymi treningami i zdobywaniem kolejnych sprawności sportowych! Ośrodek z ...

Łeba

OBÓZ TENISOWY W POBIEROWIE

7 - 18 lat

Pobierowo należy do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem. Otoczone jest nadmorskimi lasami brzozowo-sosnowymi, dzięki czemu ...

Pobierowo

nad morzem

OBÓZ TENISOWY W HARASIUKACH

7 - 18 lat

Harasiuki to miejscowość leżąca na słonecznym południu Polski w Puszczy Solskiej na skraju Roztocza, niedaleko ...

Harasiuki

inne

OBÓZ KONNY – WIELE

10 - 16 lat

Kto uwielbia konną jazdę ten wybierze się razem z nami na ten fenomenalny obóz! W otoczeniu ...

OBÓZ TANECZNY – DANCE MANIA – ŁEBA

12 - 18 lat

Zapraszamy młodzież – oto mega roztańczone wakacje! Spędzimy je w Łebie – w towarzystwie pięknych ...

DLACZEGO WARTO WYSŁAĆ DZIECKO NA OBÓZ SPORTOWY?

Sport to zdrowie! Wszyscy dorośli świetnie zdają sobie z tego sprawę. Zwłaszcza teraz, kiedy we wszystkim mediach promowany jest zdrowy tryb życia. Z dziećmi oraz nastolatkami bywa różnie. Jedni uwielbiają aktywność fizyczną, drudzy zdecydowanie wolą spędzać swój czas przed komputerem, telewizorem czy książkami. Niezależnie od zainteresowań warto zachęcać swoje pociechy do sportu. Podczas wolnego weekendu można zorganizować rodzinną wycieczkę rowerową, wybrać się na rolki, spacer do lasu, mecz w ogrodzie, wyjście na basen i wiele więcej. Wspólna aktywność jest bardzo przyjemna.

Podczas roku szkolnego wszystkie dzieci uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego. Dostępnych jest także mnóstwo dodatkowych sekcji sportowych. Piłka siatkowa, nożna, pływanie, Tenis, taniec, lekkoatletyka, badminton – to jedne z wielu opcji. Każde dziecko znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ważne jest to, aby wybrany sport sprawiał uczestnikowi przyjemność oraz satysfakcję.

Wraz z końcem roku szkolnego rozpoczynają się wymarzone wakacje. Jest to ulubiony czas każdego ucznia. Piękna pogoda, wysokie temperatury, słońce – idealne warunki na to aby zrobić coś aktywnego. Dzieci rozpiera energia, a rodzice często nie nadążają za swoimi pociechami. Warto wówczas skorzystać z oferty organizatorów obozów sportowych oraz kolonii. Podczas wakacji oferta obozów sportowych zarówno dla dzieci jak i młodzieży jest bardzo szeroka. Ciężko zorganizować swojemu dziecku tak aktywnie czas, jak robią to organizatorzy. Wakacje z rówieśnikami? Wspólne kąpiele, plażowanie, rozgrywki. Czy może być coś lepszego podczas gorącego lata?

Obozy sportowe realizowane są nad morzem, nad jeziorami oraz w górach. Najpopularniejsze są lokalizacje nad wodą. Czy to morze czy jezioro – woda daje dużo możliwości. Podczas upałów dzieci mogą się orzeźwić podczas kąpieli. Odbywają się tutaj obozy sportowe, podczas których akwen wodny jest niezbędny np. obóz żeglarski, obóz windsurfingowy, obóz nurkowy, obóz pływacki. W górach najczęściej wybierane są obozy wędrowne. Nie są to jednak luźne obozy dla leniuszków. Górskie wędrówki zwłaszcza latem w słońcu potrafią być naprawdę wyczerpujące. Dobra kondycja jest wręcz wskazana. Rekompensatą za cały ten trud wspinaczki z pewnością są zapierające dech w piersiach widoki.

Obozy sportowe dla dzieci różnią się programem od obozów sportowych dla młodzieży. Obozy sportowe dla dzieci często są bardziej ogólne. Podczas takiego ogólnego obozu sportowego dla dzieci w programie znajdują się różne aktywności. Dzieci mają zajęcia z piłki siatkowej/nożnej, badmintona, lekkoatletki, tańca, kajakarstwa, żeglarstwa (w przypadku obozu sportowego nad jeziorem), fitnessu, crossfitu i innych. Zajęcia mają charakter zabawy. Oczywiście, podczas takich bloków zajęciowych uczestnicy spalą mnóstwo kalorii, jedna w radosny i wesoły sposób.
Obozy sportowe dla młodzieży są nieco bardziej forsujące. Zajęcia są bardziej wymagające, jednak tutaj również najważniejsza jest dobre samopoczucie. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, a każdy pracuje w swoim indywidualnym tempie. Każdy rywalizuje wyłącznie z samym sobą. Chodzi o to aby poprawić swoją kondycję oraz wyniki, nie o to aby być najlepszym. Obozy sportowe dla młodzieży często mają już bardziej sprecyzowaną tematykę. Wśród nastolatków popularne są obozy sportowe wodne tj. żeglarskie, windsurfingowe ale także crossfit, fitness oraz taniec.
Uczestnicy na obozach sportowych mogą spróbować swoich sił w wielu nieznanych im dotąd aktywnościach. Program takich wyjazdów zawsze jest bardzo rozbudowany, a więc nie ma czasu na nudę! Dodatkowo na większości dobrych obozach sportowych obozowicze wyjeżdżają na wycieczkę w okolicę. Dzięki takim wyjazdom mają możliwość poznania regionu, w którym się znajdują. Jest to bardzo atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Każdy nowy wyjazd pobudza ciekawość świata. Dodatkowo realizowane są zajęcia integracyjne. Wieczorne ogniska przy dźwiękach gitary, wspólne szanty, ekscytujące gry terenowe, grupowe rozgrywki, dyskoteki, zabawy, gry – to wszystko tworzy prawdziwy obozowy klimat. Obóz sportowy to nie tylko sport, to przede wszystkim moc wrażeń oraz ciągła zabawa!

Poprawa kondycji, lepszy humor, redukcja nadprogramowych kilogramów – to tylko kilka z korzyści płynących z pobytu na obozie sportowym. Dla dzieci i młodzieży obóz Sportowy to fantastyczna przygoda. Nowe miejsce, często bardzo malownicze, nowi przyjaciele oraz nowe umiejętności. To wszystko tworzy niesamowite chwile, a później wspomnienia. Pobyt na obozie sportowym pokaże każdemu nawet najbardziej anty-sportowemu dziecku, że aktywność może być fajna. Wielu z uczestników może zarazić się bakcylem i chcieć po powrocie do domu kontynuować np. taniec, Tenis czy też bieganie. Dlatego warto zapisać dziecko na obóz Sportowy. Każdy tego typu wyjazd bardzo pozytywnie wpłynie na osobowość dziecka. Stanie się ono bardziej otwarte na nowe doświadczenia, a także osoby, poprawi swoją pewność siebie i będzie chciało poznawać jeszcze więcej nowych miejsc.