Obozy nad morzem

OPERACJA PRZYGODA – OBÓZ DLA DZIECI W JUNOSZYNIE NAD MORZEM

9 - 13 lat

Wakacyjna Dawka Adrenaliny! Obóz pełen emocjonujących aktywności, gier i zabaw. Tor quadowy, turniej paintballowy (markery ...

Junoszyno

nad morzem

OBÓZ KRYMINALISTYCZNY CSI – KRYNICA MORSKA

13 - 18 lat

Kryminalne zagadki Krynicy Morskiej! Fascynują Cię zbrodnie, chcesz wiedzieć jak odczytywać przestępców? To koniecznie musisz ...

Krynica Morska

nad morzem

OBÓZ PROJEKTANTÓW GIER KOMPUTEROWYCH – JANTAR

13 - 18 lat

Poznaj świat gier od środka. Obóz dla twórców gier komputerowych. Uczestnicy połączeni w design teamy ...

Jantar

nad morzem

OBÓZ AKTORSKO – MUSICALOWY NAD MORZEM

11 - 17 lat

Zapraszamy młodzież – oto mega musicalowo – aktorskie wakacje! Spędzimy je w Łazach k. Mielna ...

KOLONIA “TANIEC, ŚPIEW, PLASTYKA” NAD MORZEM

7 - 12 lat

Bomba wakacyjnej energii – oto szalone, artystyczne lato – z tańcem, śpiewem, plastyką a nawet ...

OBÓZ MUSICALOWY “BRODWAY” DLA MŁODZIEŻY – NAD MORZEM

11 - 17 lat

Zapraszamy młodzież – oto mega roztańczone i rozśpiewane wakacje! Spędzimy je w Łazach k. Mielna ...

OBÓZ HARRY POTTER Z ANGIELSKIM NAD MORZEM

9 - 12 lat

Obóz z wielką dawką języka angielskiego w formie zabaw, gier i wypraw. Czy na dzikiej ...

NAUKOWY OBÓZ EKOLOGICZNY DLA DZIECI – BALTIC EKO CAMP

11 - 14 lat

Obóz skierowany jest do Wszystkich tych, którzy interesują się ekologią. Nauczysz się podczas niego jak ...

KOLONIA MUSICALOWA “SOY LUNA” NAD MORZEM

7 - 12 lat

Witajcie – oto musicalowe, muzyczne lato z tańcem, śpiewem i musicalem! To będzie zabawa! Bum ...

Kolonie i obozy nad morzem

Kto nie kocha polskiego wybrzeża? Mamy najpiękniejsze plaże w całej Europie, najdrobniejszy, delikatny piasek i zróżnicowane krajobrazy – od płaskiego Helu do wysokich klifów koło Międzyzdrojów czy w Jastrzębiej Górze. Fakt, nasz Bałtyk jest zimny, ale w upalne lato nawet to nie przeszkadza – rześka bryza i wiaterek są wówczas jak najbardziej pożądane. Obóz nad morzem to wspaniały pomysł na wakacje dla dzieci – tu po szkolnych trudach i stresach czeka na nie ogromna przestrzeń, gigantyczna piaskownica bez kresu, a także zdrowy klimat nasycony jodem. Wspaniałym miejscem do zabaw są nadmorskie lasy położone na wydmach i same wielkie wydmy z gorącym piaskiem. To prawdziwa uczta dla zmysłów, cudowne miejsce, aby się wyszaleć, wybiegać, pokąpać, ochłodzić, poopalać i znów ochłodzić w morskiej wodzie. Wieczorem czeka jeszcze jedna gratka – wspaniałe widoki podczas zachodu słońca, kiedy możemy kontemplować piękno przyrody, robić unikatowe zdjęcia, podziwiać widoki z klifów i wydm, a nawet oglądać te wspaniałości z pokładu statku turystycznego. Obóz nad morzem to fantastyczne miejsce na długi, niczym niezakłócony wypoczynek na nadmorskich plażach. Uczestnicy nagle z betonowych osiedli i zatłoczonych miast przybywają do kompletnie innej krainy, gdzie rządzi szum fal, powiew nadmorskiego wiatru przepełnionego jodem i niesamowitą energią, piaszczyste plaże i słońce. To genialne miejsce do wszelkich zabaw wakacyjnych, plażowania, aktywnego wypoczynku i radosnych kąpieli wśród fal. Obozy i kolonie nad morzem często są zlokalizowane w ośrodkach, które mają bogate zaplecze rekreacyjne, tak więc młodzież może skorzystać z rowerów, odkrytego basenu, gry w piłkarzyki lub bilard, czasem nawet ścianki wspinaczkowej czy pola do mini golfa. Modny cały czas jest też tenis stołowy, a najmłodsi zwykle mają do dyspozycji plac zabaw, wielofunkcyjne boiska i duże tereny do zabaw grupowych. Obóz nad morzem lub pobyt rodzinny na wybrzeżu często jest zalecany przez lekarzy dla dzieci mających problemy zdrowotne (alergie, astmę i inne). Wielu rodziców bardzo ceni sobie fakt, że nad morzem jest o wiele mniej kleszczy, niż w dużych lasach nad jeziorami, co w dzisiejszych czasach jest sporym atutem.

Bardzo istotną rzeczą jest duża kontrola bezpieczeństwa wypoczynku dzieci i młodzieży, co oznacza, że obóz nad morzem to bezpieczne miejsce dla dzieci, gdyż wszelkie zabawy i kąpiele w wodzie odbywają się pod okiem ratowników, dzieci kąpią się w morzu tylko w przypadku wywieszonej białej flagi, wchodzą do wody małymi grupkami i często są nawet oznaczone jednolitymi czepkami lub chustkami na głowę. Ratownicy przywiązują wielką wagę do kąpieli grup dzieci, są też do tego celu wydzielone specjalne miejsca na plaży, odgrodzone od reszty wczasowiczów, wytyczane w najlepszych i najbezpieczniejszych miejscach. Również podczas korzystania przez grupy z kąpieli w basenach obecny jest zawsze ratownik.

Gdzie pojechać na obóz nad morzem i jaką miejscowość wybrać? Polskie miejscowości nadmorskie aż kuszą, aby pojechać tam i spędzić niezapomniane wakacje. Dla młodszych dzieci organizatorzy często wybierają miejsca mniej uczęszczane przez turystów, mniej zatłoczone, bezpieczne i z wieloma miejscami do zabaw, rekreacji i lokalnych wycieczek. Tu liczą się szerokie plaże, wielkie łąki i leśne polany, ciekawe nadmorskie lasy, w których drzewa nie rosną gęsto, bo przecież to lasy na wydmach. Tu odbywają się niesamowite wycieczki, zajęcia sportowe czy zabawy w podchody. Takimi spokojnymi miejscowościami na kolonie i obozy nad morzem są na przykład: Kąty Rybackie, Karwia, Łazy, Poddąbie, Sianożęty czy Ustronie Morskie. Spokojne, ale z większą liczbą ludzi to na przykład Jantar, Rowy, Chłapowo, Dźwirzyno, Mrzeżyno. Jeśli jednak nasza pociecha wymaga, by podczas wakacji dużo się działo i nie cierpi odludnych miejsc, jeśli nie przeszkadzają Wam tłumy na plaży i tłumy na ulicach, jeśli chcecie maksimum atrakcji, to pozostają do wyboru największe i najsłynniejsze nadmorskie miasteczka jak Łeba, Władysławowo, Międzyzdroje, Kołobrzeg, a znieco mniejszych – Ustka, Jarosławiec, Mielno, Krynica Morska.

Dzięki ukształtowaniu terenu i obecności przy polskim wybrzeżu wielu jezior, obozy nad morzem często mają też do dyspozycji wszelkie atrakcje związane z jeziorami – i tak na przykład obok Łeby, Mielna, Dźwirzyna czy Dąbek dzieci i młodzież mogą korzystać z bezpiecznego kajakarstwa czy nauki windsurfingu na wodzie cieplejszej i bez fal. Przez nadmorskie jeziora prowadzą też ciekawe szlaki turystyczne i często jest możliwość przepłynięcia ich statkiem turystycznym – tak jest np. w Łebie czy Mielnie.

Nadmorskie miejscowości rozwijały się przez długie lata, ich popularność wcale nie spada, są nadal modne i atrakcyjne, czasem nawet aż za bardzo, bo wszystkim znane są zdjęcia plaży we Władysławowie, gdzie już nie sposób wcisnąć się i rozłożyć ręcznika. Dlatego nadmorskie wsie i miasteczka mają tyle sezonowych atrakcji – każdy obóz nad morzem z nich korzysta. Nad morzem dzieci wypatrują trampolin, euro-bungee, wielkich zjeżdżalni, często też do dyspozycji są parki linowe, tematyczne parki rozrywki, wesołe miasteczka, jazdy konne i inne nadmorskie atrakcje. Zresztą sama obecność dziesiątek nadmorskich kramików i sklepików jest już atrakcją samą w sobie – co to za obóz nad morzem, który nie będzie miał w programie wycieczek powiązanych z zakupami pamiątek! Kramy oferują zabawki na plażę, modne dodatki wakacyjne i plażowe, wyroby z bursztynu i muszelek, a przy okazji jeszcze wiele innych rzeczy, ogromne ilości drobnych gadżetów i zabawek na każdą kieszeń. Wypada tu też wspomnieć o nadmorskich przysmakach – tak więc na obozie nad morzem nie może zabraknąć fantazyjnych lodów, gofrów, zawijanych ziemniaków na patyku, zimnych napojów typu Slashy, żelków na wagę, zapiekanek i innych przekąsek. Wszytsko to może nie jest do końca zdrowe, ale przecież wakacje są tylko raz w roku, a obóz nad morzem rządzi się swoimi prawami! W końcu wychowawcy przypilnują dzieci, aby nie kupowały za dużo, a zjadały posiłki i dobrze się czuły.

Obóz nad morzem z pewnością pozostawi niesamowite wspomnienia, cudne pamiątkowe zdjęcia, nowe przyjaźnie. Dlatego warto pojechać tam po dawkę jodu, energii, piękna i dobrej zabawy. Do zobaczenia na obozie nad morzem!