Obozy językowe

OBÓZ Z ANGIELSKIM W CZAPLINKU

12 - 17 lat

Tak, angielski można nie tylko polubić, ale i pokochać! Atrakcyjny program przeplatany przygodami. Nad samym ...

Czaplinek

nad jeziorem

OBÓZ Z ANGIELSKIM W ŁAZACH NAD MORZEM

11 - 16 lat

Oto wakacyjna przygoda z angielskim. Czekają Was codzienne warsztaty, ciekawe gry,   rozwijanie umiejętności mówienia,  tworzenie ...

OBÓZ ENGLISH 24/7

13 - 18 lat

Najlepszym sposobem nauki języka jest jego częste używanie! Kilka godzin w klasie Ci nie wystarcza? ...

Poronin

w górach

OBÓZ Z JĘZYKIEM FRANCUSKIM NAD MORZEM – DĄBKI

8 - 18 lat

Dąbki Szeroka, piaszczysta plaża, czyste morze, doskonały mikroklimat nasycony dużą ilością jodu to idealne miejsce ...

Dąbki

nad morzem

ENGLISH SUMMER CAMP – ŁEBA

12 - 15 lat

Oto obóz nad samym morzem z dużą dawką angielskiego w wakacyjnym stylu. Czekają Was codzienne ...

OBÓZ Z ANGIELSKIM FUN & SUN – MAZURY

12 - 16 lat

Oto wakacyjna przygoda z angielskim. Czekają Was codzienne warsztaty, ciekawe gry,   rozwijanie umiejętności mówienia,  tworzenie ...

Hartowiec

nad jeziorem

OBOZY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Nauka języka angielskiego jest obecnie bardzo na czasie. Uczą się zarówno dzieci młodsze, jak i starsze. Praktycznie każdy z nich chciałby biegle mówić w tym obcym języku. Jednak, często pomimo chęci i dużych starań w szkole nic z tego nie wychodzi. Przyczyną takich sytuacji jest zazwyczaj złe podejście nauczyciela, niekiedy wywieranie presji z jego strony, ocenianie, zajęcia na bazie książek i testów. W takich sytuacjach rodzice zapisują dzieci na korepetycje. Jednak często to nie pomaga, gdyż zajęcia mało się różnią się od tych szkolnych. Korepetytorzy czasem większość materiału do zrobienia zadają do domu, a na zajęciach wspólnie omawiają ewentualne błędy. Dzieci się zrażają, nudzą się, co skutkuje tym, że nie chcą się dalej uczyć. Rodzice są w tych momentach załamani i zaczynają w maju i czerwcu myśleć o obozie z angielskim dla swojej pociechy – bo może lepiej byłoby wreszcie połączyć naukę z przyjemnością?

Jest wiele obozów z językiem angielskim (prowadzonych na terenie Polski i za granicą), które w ciekawy sposób proponują zajęcia bez książek, testów i nudnego siedzenia w ławce. Native Speakerzy prowadząc zajęcia na obozie, dobierają takie formy i metody pracy, aby dzieci traktowały naukę języka angielskiego jako przyjemność. Są to na przykład warsztaty teatralne, w których dzieci odgrywają na wesoło scenki po angielsku. Nikt nie krzyczy i nie ocenia, a gdy ktoś zapomni czegoś – są “ściągawki”. Kolejną formą pracy są gry i zabawy językowe. Pobudzają one emocje dzieci, dzięki czemu szybciej zapamiętują materiał obozu z angielskim. Przykładem takim jest gra terenowa “Szukanie skarbu”. Jest to odmiana tradycyjnej wersji podchodów, które dzieci uwielbiają. Polega ona na odnalezieniu za pomocą angielskiej mapy wszystkich ukrytych wcześniej przez opiekuna karteczek, a następnie na wykonaniu w języku angielskim dołączonych do nich zadań np. śpiewanie piosenki, liczenie, wymienienie 10 zawodów. Dodatkowym atutem tej zabawy jest praca grupowa na obozie z angielskim. Uczestnicy mogą nawzajem wymieniać się słownictwem, pomagać sobie. Zabawy tego typu są szeroko stosowane na obozach z angielskim i innych obozach językowych dla dzieci. Innym tematem wybieranym przez lektorów i Native Speakerów jest pisanie w języku angielskim listu do kogoś bliskiego. Dzieci, będąc poza domem, często dopiero sobie uświadamiają jak bardzo są dla nich ważne te osoby i relacje. Chcą tak dużo ciepłych słów im przekazać – teraz mogą to zrobić, pisząc list i używając przy okazji języka angielskiego. Lektorzy chętnie służą pomocą przy dobieraniu słownictwa i pisaniu listu.

Jedną z form odpoczynku jest leżenie i oglądanie telewizji. Uwielbiamy wyciągnąć wtedy z szafki coś słodkiego lub popijanie ciepłego kakao. Przecież każdy musi się zregenerować :)  Na obozie dzieci też w ten sposób odpoczywają i uczą się języka. Wieczorem na sali rozkładane są materace, wszystkie dzieci przynoszą kocyki. Na ścianie pojawia się ich ulubiona bajka w języku angielskim. Dzieci są zachwycone i doskonale się uczą w tak luźnej i familijnej atmosferze – jest wesoło i ciekawie, a przede wszystkim – bezstresowo. Jest to najlepszy i najszybszy sposób na naukę języka angielskiego.

Inną ciekawą formą zajęć na obozie językowym jest wykorzystywanie języka angielskiego na co dzień. Dzieci wraz z lektorem udają się na przykład do sklepu. Robią w nim zakupy według listy przygotowanej w języku angielskim. Podczas spaceru próbują nawiązać kontakt z przechodniami posługując się wyłącznie językiem angielskim. Te scenki dają dużo obycia z językiem, a także powodują wesołe i śmieszne sytuacje, więc młodzież chętnie w nich uczestniczy.

Oczywiście na obozie z angielskim oprócz zajęć językowych są też inne atrakcje, na przykład wycieczki, gra w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną czy w dwa ognie. Są one zawsze powodem radości dzieci. Zresztą obecnie na wyjazdach dziecięcych jest tych aktywności coraz więcej i są coraz ciekawsze – a więc uczestnicy mogą skorzystać z toru do skimboardu, chodzić na szczudłach, grać w laserowy paintball czy strzelać z łuków. Ośrodki często dysponują własnym basenem czy ścianką wspinaczkową. Uczestnicy zawierają na obozie z angielskim także nowe znajomości, które później przekształcają się w wielkie obozowe przyjaźnie, a nierzadko za rok ci sami uczestnicy umawiają się wspólnie na kolejny wyjazd tego typu.

Obozy z angielskim organizowane są w każdym rejonie Polski – w górach, nad jeziorem, nad morzem. To właśnie kolejny atut tych obozów – bo przecież każde dziecko uwielbia kąpiele, plażowanie, wędrówki górskie. Organizowane są one przeważnie latem, trwają zazwyczaj dwanaście dni, ale i w ferie zimowe można wybrać się na obóz językowy (zwykle takie wyjazdy są zimą siedmiodniowe).

Dzieci bardziej zaawansowane w nauce języka angielskiego mogą skorzystać z obozów językowych zagranicznych. Organizowane są one praktycznie na całym świecie, jednak najbardziej popularnymi destynacjami są: Malta, Cypr, Irlandia, Wielka Brytania, USA. Osoby, które w nich uczestniczą to przede wszystkim młodzież powyżej trzynastu lat, a najczęściej powyżej szesnastu lat. Władają oni różnymi językami, ale wspólnie znają tylko angielski – jest to atut, gdyż zostają w ten sposób zmuszeni do przełamania się i konwersacji tylko w języku angielskim. Ponadto poznają także dzięki takim wyjazdom kulturę danego kraju oraz mogą podziwiać i zwiedzać piękne zakątki i zabytki. Po takim obozie językowym mają też znajomych w różnych częściach Europy i świata.

Podsumowując, jeżeli Twoje dziecko bardzo szybko chce mówić w języku angielskim, ale mimo chęci i starań sprawia mu to dużo trudności, warto zapisać je na obóz językowy w Polsce lub za granicą. Będzie ono miało szansę na naukę w dużo ciekawszy i przyjemniejszy sposób, niż nudne zajęcia z podręcznikiem w szkolnej ławce. Dodatkowo ma możliwość spędzenia czasu w pięknej okolicy. Wszystkie atrakcje przewidziane w programie sprawią, że dzieci będą kojarzyć  obóz językowy z nauką przyjemną, sprawiającą radość. Najlepiej jest wtedy, gdy ten zapał będzie trwał jak najdłużej i jak rodzice pomogą dziecku po powrocie w rozwijaniu tego wszystkiego, czego się nauczyło na obozie z angielskim. Może to być wykupiony kurs indywidualnych lekcji albo nawet kurs do nauki w domu (warto tu korzystać ze sprawdzonych kursów instytucji zajmujących się nauczaniem angielskiego).

Dla młodzieży bardziej zaawansowanej polecamy obozy językowe zagraniczne. Dzieci uczą się tam przede wszystkim praktycznej części języka. Muszą na co dzień stale porozumiewać się w języku angielskim nie tylko ze swoim obozowymi kolegami, także podczas wizyty w sklepie spożywczym, drogerii czy na bazarku. Młodzież na obozie z angielskim ma również możliwość na poznanie walorów obcego kraju, oraz zregenerowania sił przed kolejnym rokiem szkolnym.