survivalowe i strzeleckie

OBÓZ MINECRAFT DLA DZIECI – NAD JEZIOREM DRAWSKO

7 - 12 lat

Wakacyjny wypoczynek dla dzieci inspirowany grą Minecraft. Świetny ośrodek z własną plażą i portem jachtowym ...

Czaplinek

nad jeziorem

OBÓZ 7 PRZYGÓD NAD JEZIOREM DRAWSKO

8 - 12 lat

Wakacyjny, przygodowy wypoczynek dla dzieci! Ośrodek z własną plażą, boiskami i bogatym zapleczem rekreacyjnym, w ...

Czaplinek

nad jeziorem

OBÓZ ASG W CZAPLINKU

8 - 12 lat

Codziennie repliki najlepszych broni ASG, zajęcia strzeleckie i militarne, laserowy paintball, Splat Master Paintball i ...

Czaplinek

nad jeziorem

OBÓZ SZKOŁA PRZETRWANIA NAD JEZIOREM DRAWSKO

8 - 12 lat

Autorski program przygodowo – survivalowy dla wszystkich, którzy lubią wyzwania, zaskakujące sytuacje i chcą sprawdzić ...

Czaplinek

nad jeziorem

OBÓZ EKO BUSHCRAFT – NATURALNY SURVIVAL I EKOLOGIA

8 - 12 lat

Obóz ekologiczny, pokazujący życie zgodne z naturą, z elementami przygody i podstaw przetrwania i życia ...

Czaplinek

nad jeziorem

RAJD PRZYGODOWY – OBÓZ DLA DZIECI W CZAPLINKU

8 - 12 lat

Lubisz wyzwania, budowanie baz, tropienie i odkrywanie? Dołącz do nas i przeżyj w wakacje niepowtarzalny ...

Czaplinek

nad jeziorem

KOLONIE SURVIVALOWE – WAKACYJNE PRZYGODY PEŁNE WYZWAŃ

Survival to nic innego jak sztuka przetrwania w ekstremalnych warunkach. Obecnie w telewizji emitowanych jest mnóstwo programów związanych właśnie ze szkołą przetrwania. Komandosi zapuszczają się w głąb lasu i pokazują co robić, co jeść i jak się zachowywać, aby przeżyć. Można dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy z takich programów – jak zbudować sobie schronienie, jak pokonać zamarznięty zbiornik, jak się wspinać, a jak przejść przez bagno czy rzekę. Warto znać kilka takich wskazówek na wypadek np. zgubienia się w lesie. Wiele dzieci, zwłaszcza chłopców, marzy o takiej przygodzie pełnej wyzwań do pokonania. Wówczas warto takie dziecko wysłać na kolonię survivalową, gdzie w bezpieczny sposób nauczy się wielu wartościowych i może przydatnych kiedyś w życiu rzeczy.

SZKOŁA PRZETRWANIA, A BEZPIECZEŃSTWO.

Kolonie survivalowe od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Coraz rzadziej dzieci na co dzień wychodzą na podwórko. Zabawy w lesie? Nad rzeczką? Obecnie takie wyprawy dzieci są nie do pomyślenia. Kiedyś normalne było to że dzieci wiosłowały łódką po jeziorze bez kapoka i bez nadzoru, a także wspinały się na skały, czy pokonywały rwące strumienie czy rzeczki. Dziś dzieci są pozbawione dostepu do takich przygód – z jednej strony to dobrez, bo ominą je wszelkie wypadki, ale z drugiej strony to zupełnie nienaturalne, że młody człowiek wychowuje się pod stuprocentowym nadzorem i tylko w czterech ścianach bloku i szkoły. Nic dziwnego, że pociechy mają ochotę przeżyć prawdziwą przygodę. Kolonie survivalowe gwarantują moc wrażeń, a przy okazji bezpieczeństwo. Dzieci są pod opieką wykwalifikowanej kadry, która w łatwy i przyjemny sposób przekazuje wszystkie informacje dotyczące sztuki przetrwania. Dzieci będą miały kontakt z różnym akcesoriami survivalowym ale będą z nich korzystały tylko i wyłącznie pod okiem opiekuna.

IDEALNA LOKALIZACJA NA KOLONIĘ SURVIVALOWĄ

Kolonie survivalowe realizowane są w różnych częściach Polski. W lecie najpopularniejsze kolonie survivalowe odbywają się nad jeziorami lub nad morzem. Najbardziej atrakcyjne są obiekty położone bezpośrednio w lub przy lesie. Aby poczuć ten klimat, część zajęć obowiązkowo musi odbyć się w lesie. Towarzystwo wody również jest bardzo pożądane. Wyprawy kajakami, budowanie tratwy – to dopiero frajda! Młodzież uczy się też przechodzenia nad strumieniem, nad wodą, nad przeszkodą, tworzenia mostów linowych czy wędki.

SZTUKA PRZETRWANIA.

Każda dobrze zorganizowana kolonia survivalowa charakteryzować się będzie bogatym programem zawierającym aspekty wspólnego działania i integracji. Znaleźć się w takim programie powinny między innymi zajęcia z budowania obozowiska. Na takich warsztatach dzieci dowiedzą się jak rozpalić ognisko bez użycia zapalniczki czy też zapałek, poznają rodzaje roślin i zwierząt polskich lasów. Dowiedzą się które rośliny są pomocne, które jadalne, a których lepiej unikać.  Kolejną ważną kwestią, która poruszana jest na koloniach survivalowych to woda. Opiekun zdradza skąd i jak zdobyć zdatną do picia wodę. Na koloniach survivalowych bardzo często dzieci budują wędki, oszczepy, szałasy, tratwy, wiszące namioty i tym podobne. Oprócz zajęć praktycznych, na uczestników kolonii survivalowych czeka również część teoretyczna. Podczas tych zajęć dzieci mają okazję dowiedzieć się między innymi jak przewidzieć pogodę i jak zachowywać się podczas burzy. Omawiane jest również bezpieczeństwo w górach oraz nad jeziorem.

KOLONIA SURVIVALOWA – PORADNIK NA PRZYSZŁOŚĆ

Oprócz zajęć związanych tylko z survivalem na uczestników czekać będą też inne warsztaty. Z całą pewnością przydadzą się one nie tylko podczas wędrówki po lesie ale także w codziennym życiu. Są to między innymi zajęcia związane z mapami. Na kolonii survivalowej uczestnicy mają okazję nauczyć się poprawnie czytać mapę, a także wyznaczać kierunki świata. Dodatkowo dowiedzą się jak korzystać z kompasa i znaków topograficznych. Na koloniach survivalowych nie powinno zabraknąć zajęć z orientacji w terenie i z pierwszej pomocy. Jest to kluczowe w survivalu. Podczas tych warsztatów dzieci dowiedzą się między innymi jak wzywać pomoc, jak opatrywać rany, co robić podczas złamań kości, omdleń i tym podobnych sytuacji. Ta wiedza wielokrotnie może przydać się w przyszłości.

PRACA W GRUPIE KLUCZEM DO PRZETRWANIA

Zajęcia na koloniach survivalowych przeprowadzane są w grupach. Dzieci uczą się wspólnie z rówieśnikami. Wiele rzeczy muszą robić właśnie współpracując z koleżanką czy kolegą. To uczy ich, że praca w grupie może być nie tylko przyjemniejsza, ale także efektowniejsza, bo czasem samemu nie można zrobić tego, co w grupie uda się szybko i łatwo. Dzieci przebywają z rówieśnikami rozwijają się społecznie, ale także kształtują swój charakter. Praca w grupie uczy zarówno sztuki kompromisu jak i asertywności.

KOLONIA SURVIVALOWA TO JEDNA WIELKA ZABAWA

Na koloniach survivalowych dzieci wiele się uczą. Jednak wszystkie zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby dzieci jak najbardziej odczuły, że przeżywają przygodę swojego życia. Oprócz tej części survivalowej na dzieci czekają również zajęcia rekreacyjne. To znaczy, że dzieci dodatkowo mają prowadzone różne zajęcia sportowe, zabawy integracyjne, zabawy, animacje, kąpiele w morzu lub jeziorze, ogniska, dyskoteki, konkursy, gry terenowe i wiele więcej.

KOLONIA SURVIVALOWA LEKCJĄ SAMODZIELNOŚCI

Kolonia survivalowa uczy przede wszystkim jak przetrwać w trudnych warunkach. Wiele elementów survivalu z całą pewnością przyda się każdemu dziecku w przyszłości. To również – jak każda inna kolonia czy obóz – czas zabawy i radości. Kolonia survivalowa to także ciekawa lekcja samodzielności. Wiele dzieci po raz pierwszy wyjeżdżając na taki wypoczynek, decyduje się na samodzielny wyjazd bez rodziców. Dzieci świetnie radzą sobie z tęsknotą za mamą i tatą, szybko się integrują z rówieśnikami, chętnie próbują nowych aktywności. Kolonia survivalowa otwiera dziecko na nowe i nieznane doświadczenia i sytuacje, na trudności, które udaje się pokonać. Dodaje także pewności siebie dziecku – a usatysfakcjonowane dziecko to spełnione i szczęśliwe dziecko. Kolonia survivalowa jest niezwykle zabawnym, ciekawym i pożytecznym wyjazdem, o którym dziecko będzie pamiętało przez wiele lat.