Obozy z językiem angielskim

ENGLISH SUMMER CAMP – ŁEBA

12 - 15 lat

Oto obóz nad samym morzem z dużą dawką angielskiego w wakacyjnym stylu. Czekają Was codzienne ...

DLACZEGO WARTO WYSŁAĆ DZIECKO NA OBÓZ JĘZYKOWY?

Obecnie znajomość języków obcych jest bardzo ważna. Przydaje się nie tylko podczas podróży ale coraz częściej również w pracy czy też życiu codziennym. Rodzice zdając sobie z tego sprawę i dbając o przyszłość swoich pociech, chętnie posyłają je w ciągu roku szkolnego na różne kursy, zajęcia pozalekcyjne, korepetycje. Wakacje czy też ferie stanowią przerwę nauki. Jest to czas Wolny dzieci na odpoczynek. Wówczas warto skorzystać z oferty organizatorów Turystyki i wysłać dziecko na obóz językowy. Taka forma nauki języka cieszy się dużą popularnością zarówno wśród młodszych dzieci, jak i młodzieży. Najczęściej wybierane są obozy z językiem angielskim. Nic dziwnego, w końcu angielski jest językiem międzynarodowy, dzięki któremu możemy porozumieć się w wielu państwach nie tylko Europy ale i Świata. Innymi chętnie wybieranymi obozami językowymi są obozy z językiem niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim oraz włoskim.

Oferta obozów językowych na Polskim rynku jest bardzo szeroka. Odbywają się one zarówno latem, jak i zimą. Zdecydowanie więcej obozów językowych realizowanych jest podczas wakacji. Piękna pogoda, wysoka temperatura, słońce – to wszystko zachęca do wyjazdu. Dostępne wówczas są oferty nad morzem, nad jeziorami oraz w górach. Rodzice najczęściej wybierają Polskie morze oraz jeziora. Dostęp do wody jest bardzo ważny podczas wakacji, daje to dużo możliwości. Nad Bałtykiem dzieci oraz młodzież mogą plażować, kąpać się w morzu, cieszyć się cudownym widokiem. Z kolei obozy językowe są również bardzo atrakcyjne. Oprócz kąpieli, uczestnicy mogą spróbować wielu aktywności na wodzie np. kajakarstwa, żeglarstwa, windsurfingu i wiele więcej. Dostępne są również zagraniczne obozy językowe, które polecane są bardziej młodzieży niżeli maluchom. Podczas wakacji najpopularniejszymi kierunkami są Hiszpania, Włochy, Malta, Francja, Anglia, Grecja, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra.

Obóz językowy często kojarzy się z czymś nieprzyjemnym. Przecież wakacje to beztroski czas radości, nie nauki. Otóż obozy językowe konstruowane są w taki sposób, aby uczestnicy również mieli czas na mnóstwo przyjemności oraz zabawy. Program obozu podzielony jest na część szkoleniową oraz rekreacyjną.

Podczas części szkoleniowej uczestnicy obozów językowych prowadzone mają lekcje oraz warsztaty językowe. Liczba godzin takowych zajęć uzależniona jest od wieku uczestników, zaawansowania oraz oferty. Dostępne są również obozy językowe dla młodszych dzieci podczas których nie ma typowych lekcji. Języka uczą się jedynie podczas zabawy. Dla bardziej zaawansowanych dzieci oraz nastolatków interesującą opcją będą obozy języka angielskiego z Native Speakerem. Na takich wyjazdach wszyscy przez cały czas komunikują się za pomocą języka angielskiego. Innym równie ciekawym obozem z angielskim jest obóz np. w Londynie, gdzie grupa zakwaterowana jest u Anglików. Stały kontakt z nimi, pozwala przebrnąć przez barierę językową. Tego typu obozy organizowane są również w innych państwach. Kolejnym coraz popularniejszym obozem jest międzynarodowy obóz językowy. Na takich wyjazdach spotykają się dzieci, młodzież z różnych państw. Porozumiewają się między sobą jedynie w języku, którego wspólnie się uczą. Tego typu obozy popularne są w USA, na Malcie, w Anglii.

Na każdym obozie językowym jest również część luźniejsza czyli rekreacyjna. Atrakcyjna oferta to na pewno taka, która w programie ma wycieczki. Niezależnie od wybranej lokalizacji, warto skorzystać z jej atrakcji, poznać kulturę, zobaczyć najpiękniejsze miejsca. Aktywność jest kolejnym ważnym aspektem, którego nie może na obozie językowym zabraknąć. Nad morzem popularne są spacery po plaży, siatkówka plażowa, kąpiele, wspólne rozgrywki. Nad jeziorem grupy obozu językowego próbują swoich sił w sportach wodnych. Natomiast w górach wspinają się, spacerują, zdobywają szczyty. Istotne jest aby dzieci i młodzież jak najwięcej się ruszali. Podczas roku szkolnego często aktywność ogranicza się tylko do zajęć wychowania fizycznego. Nawet na obozach językowych uczestnicy mogą poprawić swoją kondycję nie koniecznie zdając sobie z tego sprawę. Przez to, że zajęcia prowadzone są w formie gier wraz z rówieśnikami są one bardzo przyjemne.

Na każdym dobrze zorganizowanym obozie językowym nie powinno zabraknąć również integracji. Kluczowe jest to aby uczestnicy dobrze się ze sobą i między sobą czuli. Dyskoteki, wieczorne ogniska, gry zespołowe, gry terenowe, zajęcia w parach – to właśnie pozwala obozowiczom się nawzajem poznać. Wspólna pasja do języków obcych sprawi, że każdy uczestnik poczuje się ja wśród swoich najbliższych. Obozowe znajomości właśnie dlatego często zamieniają się wielki przyjaźnie. Na obozie językowym dziecko czy też nastolatek nauczą się nowych słówek, zwrotów, przełamią barierę mówienia, otworzą się. Na pewno zaznajomią się z czymś nowym, a przy okazji przeżyją wielką przygodę, którą bardzo często chcą powtarzać co rok. Nowe przyjaźnie, kolejne odkryte miejsce, ciekawe sytuacje, wspólnie spędzone chwile – to wszystko sprawia, że jest to fantastyczny i niezapomniany czas.