Obozy taneczne

OBÓZ MUSICALOWY “BRODWAY” DLA MŁODZIEŻY – NAD MORZEM

11 - 17 lat

Zapraszamy młodzież – oto mega roztańczone i rozśpiewane wakacje! Spędzimy je w Łazach k. Mielna ...

OBÓZ TANECZNY – DANCE MANIA – ŁEBA

12 - 18 lat

Zapraszamy młodzież – oto mega roztańczone wakacje! Spędzimy je w Łebie – w towarzystwie pięknych ...

OBÓZ TANECZNY WAKACYJNY RYTM

11 - 16 lat

Zapraszamy młodzież – oto mega roztańczone wakacje! Spędzimy je w Łazach k. Mielna – w ...

MŁODZIEŻOWY OBÓZ TANECZNY NAD JEZIOREM DRAWSKO

12 - 18 lat

Obóz taneczny nad jeziorem to świetna propozycja na wakacje! Jeśli uwielbiasz muzykę, ruch i taniec, ...

Czaplinek

nad jeziorem

Obóz taneczny

Wszyscy doskonale wiemy, że taniec nie tylko pomaga w spalaniu kalorii, rzeźbieniu sylwetki, wzmacnianiu mięśni ale także niweluje stres, satysfakcjonuje, dodaje pewności siebie oraz poprawia humor. Uprawiany regularnie może stać się odskocznią od codzienności, a nawet pasją na całe życie.

Podrygiwać w rytm muzyki potrafi każdy niezależnie od wieku i płci. Świetnym przykładem są małe dzieci, wystarczy, że usłyszą muzykę, a już kiwają się na boki machając rączkami. Taniec mamy po prostu we krwi. Potrzebna jest tylko decyzja, w którym rodzaju tańca czujemy się najlepiej, a następnie nauka podstawowych kroków. Reszta będzie czystą przyjemnością.  Obecnie media bardzo promują taniec. Dostępnych jest wiele produkcji tanecznych, które są chętnie oglądane przez dzieci i młodzież. Często właśnie po obejrzeniu tego typu filmu/ bajki dziecko postanawia spróbować swoich sił w tańcu. Do popularnych bajek dla dzieci należą np. „Balernina”, „Happy Feet – tupot małych stóp”. Filmy młodzieżowe to m.in. „Step up – Taniec zmysłów”, „Mamma Mia!”, „Muzyka serca”, „Wytańczyć marzenia”. Dużą popularnością cieszą się również teleturnieje, w których tancerze rywalizują między sobą tj. „You Can Dance – Po prostu tańcz” czy też “Tylko taniec – Got to dance”.

Obozy taneczne dla dzieci

Dzieci chcące nauczyć się tańczyć powinny spróbować zarówno tańca standardowego, latynoamerykańskiego oraz nowoczesnego. Dzięki temu będą mogły się ukierunkować na ulubiony rodzaj. Tylko jak to zrobić? Otóż świetną sprawą są obozy taneczne dla dzieci. Organizowane są przez biura turystyczne w wakacje np. nad morzem, na mazurach lub pojezierzu drawskim oraz podczas ferii m.in. w klimatyczny Tatrach. Zazwyczaj takie oferty kierowane są do dzieci powyżej 6 roku życia, kiedy już są potencjalnie gotowe na wyjazd bez mamy i taty. W programie dla Smyków znajdziemy prawdziwy mix tańców tj. hip-hop, disco, pop, podstawy tańca towarzyskiego i współczesnego, a także tańce latynoamerykańskie, elementy jazzu, baletu, zumby i wiele innych. Po takiej dawce tańca każdy połknie bakcyla i będzie wiedział, który rodzaj najbardziej go kręci! Przy wyborze obozu tanecznego dla dzieci, ważne jest aby program zawierał min. 20 godzin warsztatów tanecznych z instruktorem. Warto zwrócić uwagę także na program po zajęciach tanecznych. Istotne aby dzieci wróciły z kolonii do domu rozpromienione, co z pewnością sprawią dodatkowe wycieczki, zabawy, gry integracyjne oraz inne atrakcje.

Obozy taneczne dla młodzieży

Nastolatkowie tańczący regularnie często rozwijają się już w wybranym przez siebie rodzaju. Specjalnie dla takiej młodzieży organizatorzy przygotowują obozy tańca towarzyskiego, latynoamerykańskiego, nowoczesnego, baletowego, zumby itd. podczas, których doszkalają się w danym  typie tańca. Są jednak i tacy, którzy jeszcze się nie określili, świetnie się czują w różnych rodzajach lub po prostu chcą dopiero rozpocząć naukę. Dla nich idealne będą ogólne obozy taneczne, które w programie mają wszystkiego po trochu. Młodzież często dzielona jest na grupy pod względem umiejętności, dzięki czemu zaawansowane osoby mogą uczyć się nowych kroków, a początkujący opanować podstawy. W programie obozów tanecznych dla młodzieży nie może zabraknąć zajęć typu stretching, jogging i ćwiczenia rozciągające. Są one tak samo ważne jak rozgrzewka, to właśnie dzięki nim unikniemy kontuzji. Taki obóz powinien oprócz programu szkoleniowego zawierać wiele atrakcji. Młodzież powinna przede wszystkim czuć się swobodnie i dobrze się bawić.

Obóz taneczny nad morzem, jeziorem, a może w górach?

Podczas wakacji najwięcej obozów tanecznych odbywa się nad morzem oraz jeziorami. Jest to spowodowane panującą w tym okresie pogodą. Dzieci oraz młodzież uwielbiają wypoczywać w towarzystwie wody. Po treningu nie ma nic lepszego od błogiego lenistwa na plaży. Kąpiele w morzu czy też w jeziorze z kolei niwelują mikrouszkodzenia mięśni tzw. zakwasy. Dodatkowo w tych miejscach można spróbować różnych sportów wodnych, nad morzem np. windsurfingu, a nad jeziorem kajakarstwa czy też żeglarstwa. Opcji jest bardzo wiele. Ośrodki, w których kwaterowane są dzieci zazwyczaj posiadają własną plażę w przypadku jezior, a nadmorskie znajdują się w bliskiej odległości od morza.  Jeżeli chodzi o obozy taneczne w górach to takowe oczywiście też są dostępne, jednak jest ich znacznie więcej w ziemie. Oprócz fantastycznego klimatu jaki panuje w ferie np. w Tatrach, znajdziemy tutaj mnóstwo białego, pięknego puchu. W północnej  i środkowej części Polski niestety nie zawsze możemy liczyć na śnieg. Dodatkową atrakcją jest to, że zimowiska taneczne często łączone są z narciarskimi czy też łyżwiarski. Jednak jest to opcja dla bardzo aktywnych osób.

Na obozach tanecznych dzieci i młodzież nie tylko nabywają nowe umiejętności taneczne ale także rozwijają swoją kreatywność, wspólnie tworzą całe choreografie, uczą się prezencji na scenie, pracy w grupie, nawiązują nowe przyjaźnie. Nie ma nic piękniejszego niż wakacje w cudownej lokalizacji, spędzane wspólnie z ludźmi dzielącymi tę samą pasję. To wszystko sprawia, że wyjazdy tego typu pozostają w pamięci uczestników na wiele długich lat.