Kolonie kreatywne i twórcze

KOLONIA “TANIEC, ŚPIEW, PLASTYKA” NAD MORZEM

7 - 12 lat

Bomba wakacyjnej energii – oto szalone, artystyczne lato – z tańcem, śpiewem, plastyką a nawet ...

KOLONIA MUSICALOWA “SOY LUNA” NAD MORZEM

7 - 12 lat

Witajcie – oto musicalowe, muzyczne lato z tańcem, śpiewem i musicalem! To będzie zabawa! Bum ...

OBÓZ HARRY POTTER – W WERSJI ONLINE

9 - 12 lat

Obóz odbędzie się tam, gdzie zabierzesz komputer lub tablet 🙂

online

inne

OBÓZ LEGO W CZAPLINKU

7 - 13 lat

Kolonia dla dzieci, które uwielbiają budować i konstruować. Oto wakacje pełne konstruktorskich wyzwań z LEGO ...

Czaplinek

nad jeziorem

OBÓZ PLASTYCZNO-KULINARNY Z LEGO ELVES W CZAPLINKU

7 - 12 lat

Nowość, czyli obóz z plastyką, elementami kulinarnymi i wielką zabawą Lego dla dziewczynek w unikatowym ...

Czaplinek

nad jeziorem

KOLONIE PLASTYCZNE JAKO WAKACYJNY POMYSŁ NA WYJAZD DLA DZIECI

Zajęcia plastyczne bardzo pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Malowanie, rysowanie, ugniatanie, wycinanie, lepienie i inne czynności związane z plastyką wzmacniają pamięć, koncentrację oraz spostrzegawczość. Dodatkowo pomagają w ćwiczeniu prawidłowego chwytu, który jest bardzo ważny przy nauce pisania. Kolejnym atutem zajęć plastycznych jest to, że bardzo mocno wpływają na wyobraźnię oraz kreatywność dzieci. Zalet jest bardzo dużo. Dzieci powinny często mieć okazję uczestniczyć w takich zajęciach, a świetną okazją do tego są wyjazdy wakacyjne. Kolonie plastyczne to może być bardzo trafiony pomysł na wakacje dla dzieci w każdym wieku. Na te wyjazdy najczęściej wyjeżdżają dziewczynki, więc jeśli wysyłam tam chłopca, to zorientujmy się, czy na pewno będzie miał choć jednego kolegę swojej płci, bo często zdarza się, że te plastyczne grupy są stuprocentowo zdominowane przez dziewczęta.

Podczas wakacji czy też ferii zimowych warto pomyśleć nad atrakcyjną i ciekawą kolonią dla dziecka. Strzałem w dziesiątkę mogą być właśnie kolonie plastyczne. Są one realizowane w różnych lokalizacjach. Zimą zazwyczaj są to góry. Latem zdecydowana większość odbywa się nad morzem lub jeziorami, ale w górach również. Organizatorzy turystyki dziecięcej stawiają na malownicze miejsca oraz zakwaterowanie z bogatym zapleczem rekreacyjnym. Podczas wakacji  na koloniach plastycznych realizowanych nad jeziorami ważny jest dostęp do własnej plaży. W przypadku nadmorskich koloni plastycznych istotna jest bliska odległość od morza. Dzieciaki uwielbiają wodę, a w wakacje nie wyobrażają sobie nie skorzystać z kąpieli – czy to w jeziorze, czy też w morzu.

Kolonie plastyczne będą odpowiednie dla dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat. Dla starszych już nastolatków odpowiedniejsze będą obozy artystyczne, których oferta jest również bardzo bogata. Na koloniach plastycznych dzieci pracują w niewielkich grupach. Jest to bardzo komfortowe. Zajęcia na koloniach plastycznych prowadzone są przez profesjonalnych plastyków, którzy chętnie udzielają cennych wskazówek. Są to osoby po ukończonych studiach artystycznych, nauczyciele plastyki, studenci ostatnich lat studiów kierunków plastycznych albo ludzie, którzy na co dzień prowadzą kluby artystyczne dla dzieci i zajęcia pozaszkolne z plastyki.

Program koloni plastycznych zawsze jest bardzo różnorodny. Dzieci mają tak zapełniony czas, że nie sposób się nudzić. Na koloniach plastycznych obozowicze malują farbami, rysują kredkami, ołówkami, węglem, kredą, a także tworzą za pomocą interesujących technik plastycznych. Na koloniach plastycznych uczestnicy tworzą między innymi zapachowe mydełka, trójwymiarowe makiety, masy do lepienia, kolaże. Często na koloniach plastycznych dzieci mają zajęcia decoupag czyli z ozdabiania drewnianych przedmiotów, które później stanowią piękną pamiątkę z wyjazdu. Kolejnymi popularnymi zajęciami na koloniach plastycznych są warsztaty z quillingu. Jest to technika dekorowania poprzez zwijanie małych pasków papieru – prosta, aczkolwiek bardzo efektowna. Za pomocą specjalnych przyrządów wyczarować można urocze rzeczy oraz niebanalne kartki okolicznościowe. Na koloni plastycznej nie powinno zabraknąć uwielbianych przez dzieci zajęć z orgiami. Jest to ciekawa sztuka japońska, dzięki której ze zwykłych kartek papieru stworzyć można niesamowite zwierzaki i przedmioty. Często w programie koloni plastycznych można znaleźć również zajęcia z florystyki, czyli sztuki układania kwiatów, ale też z robienia biżuterii, malowania na szkle, zdobienia odzieży, ceramiki i wielu innych. Renomowani organizatorzy dbają o to, aby uczestnicy na koloni plastycznej mogli spróbować i poznać kilka całkiem nowych dla nich technik plastycznych. Wszystkie stworzone przedmioty i prace dzieci zabierają ze sobą do domu. Mogą wówczas pochwalić się swoimi dziełami w domu.

Kolonie plastyczne to również mnóstwo aktywności. Po zajęciach plastycznych na obozowiczów czekają zajęcia rekreacyjne. Dzieci biorą udział w rozgrywkach sportowych, animacjach, grach integracyjnych. Dodatkowo mają okazję spróbować wielu sportów. Kolonie plastyczne to również zabawy integracyjne, konkursy, wspólne kąpiele w morzu lub jeziorze, plażowanie, ogniska, dyskoteki, gry miejskie i terenowe oraz wiele więcej. Podczas koloni plastycznej uczestnicy powinni mieć zorganizowaną przynajmniej jedną wycieczkę. Jest to bardzo ważne. Dzięki takiej wyprawie będą mogły zapoznać się z okolicą, w której obecnie przebywają. Na wycieczce dzieci będą mogły zobaczyć największe atrakcje regionu, a także poznać kulturę danego miejsca. Dodatkowo podczas takiego wyjazdy dzieci będą mogły zakupić pamiątki, które są dla nich bardzo ważne w tym wieku.

Kolonie plastyczne to również gwarancja bezpieczeństwa. Wybierane ośrodki są ogrodzone oraz często monitorowane. Dzieci cały czas są pod opieką wykwalifikowanej oraz doświadczonej kadry. Opiekunowie to ludzie z pasją, którzy charakteryzują się wspaniałym podejściem do dzieci. Wzbudzają zaufanie, dzięki czemu smyki nie wstydzą się mówić o swoich problemach. Na koloniach plastycznych wszystkie wyjścia na kąpieliska odbywają się w towarzystwie ratowników, którzy bacznie czuwają nad bezpieczeństwem obozowiczów. Na koloniach plastycznych panuje rodzinna atmosfera, która zmniejsza (zwłaszcza u młodszych dzieci) uczucie tęsknoty za rodzicami.

Kolonie plastyczne są idealnym sposobem na udane wakacje. Nie tylko rozwijają ale dostarczają również mnóstwo radości. Dzieci na koloniach plastycznych nauczą się wielu interesujących rzeczy, a także otworzą się na nowe doświadczenia oraz znajomości. Kolonie plastyczne są też idealne na pierwszy samodzielny wyjazd dziecka, bo właśnie w wieku od sześciu do dziewięciu lat dzieci są najbardziej otwarte na działania artsytyczne, potem już nie każde dziecko będzie podejmować takie działania. Jednak w klasach 1-3 szkoły podstawowej niemal wszyscy uwielbiają różne formy plastyczne i artystyczne. Bogaty program, malownicza lokalizacja, mnóstwo atrakcji, nowi przyjaciele – to wszystko z pewnością sprawi, że dziecko nie tylko będzie zadowolone z kolonii, ale nabierze ochoty na więcej tego typu działań i wyjazdów. Nie będzie mogło się doczekać kolejnego lata z plastyką.