Kolonie z językiem angielskim

KOLONIA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

8 - 11 lat

Obóz dla dzieci z codzienną przygodą z angielskim. Czekają Was warsztaty, ciekawe gry, rozwijanie umiejętności ...

Kolonie z angielskim jako propozycja na wakacje

Znajomość języka angielskiego obecnie jest bardzo przydatna. Dzięki jego znajomości można porozumieć się niemal w każdym kraju. W szkołach przedmioty z języka angielskiego czy niemieckiego są obowiązkowe. Warto od najmłodszych lat zachęcać dzieci do nauki języków, aby z wiekiem nie miały z tym problemu. Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego w czasie roku szkolnego będą z całą pewnością dobrą inwestycją w przyszłość swojego dziecka. Natomiast podczas wakacji czy też ferii zimowych można wysłać swoje dziecko na kolonię z angielskim – jest to dobry pomysł, ponieważ dziecko nie traci kontaktu z językiem i nie zapomina przez wakacje wielu rzeczy, jest zachowana ciągłość w nauce. Oferta kolonii z angielskim, jak co roku, jest bardzo bogata.

Kolonie z angielskim będą odpowiednie dla dzieci w wieku od ośmiu do dwunastu lat. Dla starszych dzieci odpowiedniejsze będą już obozy językowe, gdzie zajęć – warsztatów językowych – będzie więcej i na wyższym juz poziomie. Grupy na koloniach z angielskim są niewielkie. Dzięki temu, opiekunowie mogą poświęcić swoją uwagę każdemu uczestnikowi. Bardzo często na początku koloni uczestnicy dzieleni są na grupy pod względem zaawansowania. Jest to bardzo ważne, dlatego czasem nawet jest wymagane przed wyjazdem napisanie testu w celu ustalenia poziomu zaawansowania dziecka. Osoba początkująca nie powinna być w jednej grupie z osobą zaawansowaną, o co dbają organizatorzy i lektorzy. Ta dopiero zaczynająca naukę języka może się wstydzić, natomiast ta znająca już dobrze język może się zwyczajnie nudzić. Na każdej dobrze zorganizowanej koloni z angielskim dziecko trafi do odpowiedniej dla siebie grupy.

Kolonie z angielskim dla dzieci różnią się od obozów językowych dla młodzieży. Kolonie z angielskim to przede wszystkim dobra zabawa, nie za dużo siedzenia przy stołach i książkach, nie za długie bloki zajęciowe, przeplatane aktywnością i ruchem. Oczywiście obozowicze biorą udział w warsztatach językowych, jednak są one przeprowadzane w przyjemniej, luźnej formie. Na dzieci podczas koloni z angielskim czekają między innymi konwersacje rozwijające umiejętności komunikacji językowej, scenki, gry językowe, zabawy po angielsku, wywiady, filmy i bajki po angielsku, pisanie listów i wiele więcej.

Na koloniach z angielskim grupa stara się jak najwięcej mówić po angielsku. Podstawowym zadaniem koloni z angielskim jest to aby otworzyć obozowiczów i zachęcić do mówienia. Bardzo dużo dzieci posiada barierę mówienia, przez którą bardzo trudno im przebrnąć. Opiekunowie doskonale wiedzą jak przekonać dzieci do rozmowy w języku obcym. Bardzo ważną zasadą koloni z angielskim jest to, aby nie wyśmiewać się z siebie nawzajem i aby w pełni akceptować różny poziom osób – zwykle nie ma z tym najmniejszego problemu i cała grupa spędza wesoło czas. Nauczyciele w przyjazny sposób poprawiają błędy i tłumaczą poprawną formę, dbają też o to, by nikt się nie stresował i nie bał, ośmielają i motywują. Najważniejsze, aby grupa rówieśników się zgrała. Poczucie przyjaznej atmosfery jest kluczem do sukcesu.

Na koloniach z angielskim kadra skupia się bardziej na aktywnych zabawach, niż na siedzeniu w ławkach. Kolonie z angielskim to czas radości oraz beztroski. Szkoda byłoby zamykać dzieci w klasach, jak to odbywa się w roku szkolnym podczas lekcji. Oprócz warsztatów językowych na kolonistów czeka bardzo dużo atrakcji.

Kolonie z angielskim, podobnie jak inne tego typu wyjazdy, dostarczają dzieciom mnóstwo wrażeń. Na każdej koloni powinny być realizowane zabawy integracyjne, rozgrywki sportowe, konkursy, ogniska, dyskoteki, wycieczki, gry terenowe i tym podobne zajęcia. Na koloni z angielskim dzieci uczestniczą również w zajęciach sportowych. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna. Są też oczywiście wycieczki, piesze i autokarowe, aby dzieci zwiedziły region, w którym wypoczywają. Czasem przewidziane są duże atrakcje, jak park rozrywki, wielkie wesołe miasteczko czy eksperymentarium.

Kolonie z angielskim odbywają się zarówno zimą, jak i latem. Zimą najczęściej realizowane są w górach. Bardzo często kolonie z angielskim wówczas łączone są z obozami narciarskimi lub snowboardowymi. Podczas wakacji najwięcej koloni z angielskim odbywa się nad morzem lub nad jeziorami. Podczas pięknej, słonecznej pogody nie ma niczego atrakcyjniejszego dla dzieci od wody i plaży. Wszystkie smyki uwielbiają kąpiele i zabawy wodne. Woda wiąże się również z wieloma sportami. Na koloniach z angielskim nad jeziorem dzieci mogą spróbować kajakarstwa, a nawet żeglarstwa. Nad morzem z kolei popularne są dodatkowe zajęcia z windsurfingu.

Kolonie z angielskim realizowane są także za granicą. Jest ich jednak niewiele, ponieważ zagraniczne wyjazdy polecane są starszej młodzieży. Głownie są to kolonie realizowane w Wielkiej Brytanii, ale też w cieplejszych miejscach, jak Grecja, Bułgaria, Hiszpania.

Kolonie z angielskim to dobry pomysł na wakacje połączone z przyjemną nauką. Wyjazdy dla młodszych dzieci nie powinny być zbyt intensywne, jeśli chodzi o naukę, może to je bardzo zniechęcić. Chodzi przecież o to aby pokazać smykom, że nauka też może być fajna. Dodatkowo przerwa od szkoły powinna być czasem beztroskiej radości. Dzieci wyczekują tego wolnego czasu, chcą go spędzić jak najprzyjemniej w gronie rówieśników.

Kolonie z angielskim niosą mnóstwo korzyści. Dzieci uczą się nowych słów oraz zwrotów, a przede wszystkim przełamują barierę mówienia. Kolonie z angielskim podnoszą pewność siebie uczestników. Uświadamiają dzieciom, że warto pokonać nieśmiałość i jak najwięcej mówić po angielsku. Praktyka jest kluczem do sukcesu.

Kolonie z angielskim, tak jak wszystkie innego wyjazdy tego typu, skupiają się na zorganizowaniu najciekawiej, jak to tylko możliwe, wolnego czasu dzieci. Coraz częściej na wyjazdach są realizowane zabawy z torem do skimboardu, waterball, archery tag, gra w lacrosse czy zorbing. Standardem są już baseny, ścianki wspinaczkowe, łuki, paintball czy rejsy statkiem. Dlatego wypoczynek z roku na rok jest ciekawszy i bardziej atrakcyjny – bo nowości nie brakuje. Organizatorzy turystyki dziecięcej stawiają na bogaty program, ciekawe atrakcje, malownicze lokalizacje, wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, bezpieczne i komfortowe zakwaterowanie oraz pyszne wyżywienie. Te wszystkie elementy tworzą niezwykłe i niezapomniane wakacje.