Kolonie jeździeckie

OBÓZ KONNY PIERWSZEGO I DRUGIEGO STOPNIA

8 - 13 lat

Nasz kurs jeździecki skierowany jest do dzieci o podstawowym oraz średnim stopniu zaawansowania. Początkującym zapewnimy ...

Debrzyno

nad jeziorem

WAKACJE W SIODLE – KOLONIA LETNIA – MUSZYNA

7 - 15 lat

Jeśli jesteś fanem jazdy konnej, ten obóz będzie dla Ciebie idealnym wyborem! Wszyscy miłośnicy górskich wycieczek przyjeżdżajcie! ...

Wiele

w górach

Kolonie jeździeckie: wakacje w siodle są zawsze udane!

Kolonie jeździeckie należą do tych cieszących się największą popularnością spośród całej oferty Kogis. Nie ma w tym żadnej tajemnicy: mnóstwo dzieci i młodzieży marzy o tym, aby podczas wypoczynku nauczyć się jeździć konno lub udoskonalić swoje umiejętności. W końcu jeździectwo jest wyjątkowo przyjemnym sportem, gwarantującym bliski kontakt z naturą, dającym ogromną satysfakcję oraz pozwalającym poznać tajniki opieki nad jednymi z najszlachetniejszych zwierząt na świecie. Twoja pociecha również od dawna „wierci Ci dziurę w brzuchu” i prosi o zasponsorowanie jej obozu jeździeckiego? Z pewnością znajdziesz odpowiednią imprezę w naszej ofercie. Dla ułatwienia krótko przybliżamy kolonie jeździeckie Kogis przeznaczone zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci.

Dlaczego kolonie jeździeckie dla dziecka to dobry pomysł?

Kolonie jeździeckie, wbrew obiegowej opinii, nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci i młodzieży mających doświadczenie w siodle. To również znakomity wybór dla uczestników, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z koniem i widzieli go co najwyżej w telewizji. Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju obozu. W ofercie Kogis znajdują się kolonie jeździeckie zarówno dla początkujących, jak i doskonalących jazdę – to pierwsza rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę wybierając obóz w siodle dla dziecka.

Sam udział w takim obozie jest ogromną atrakcją dla każdego uczestnika, który interesuje się końmi lub podejrzewa, że mogą być one jego życiową pasją. Przede wszystkim Kolonie jeździeckie gwarantują spędzanie mnóstwa czasu na świeżym powietrzu i poznawanie okolicy w bardzo atrakcyjny sposób. Ponadto podczas takiego obozu nie ma czasu na nudę, a więc i na niezbyt mądre pomysły. Dzieci i młodzież nie tylko uczą się jazdy konno, ale również poznają zasady prawidłowej opieki nad zwierzętami.

Wszystko to sprawia, że kolonie jeździeckie, poza elementem szkoleniowym, uczy też młodych ludzi odpowiedzialności, zdrowego rozsądku oraz szacunku do natury. Nierzadko jest tak, że po powrocie do domu dziecko chce kontynuować swoją pasję i prosi rodziców o zapisanie go do szkółki jeździeckiej. To najlepiej pokazuje, jak wielkim przeżyciem może być udział w obozie jeździeckim.

Kolonie jeździeckie w Muszynie

Jednym z najpopularniejszych obozów w siodle w naszej ofercie jest właśnie ten, który organizujemy w formie kolonii letnich w urokliwej Muszynie. Obóz jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat, bez względu na poziom jeździeckiego zaawansowania. Mogą w nim wziąć udział również całkowicie początkujący – wykwalifikowana kadra instruktorska dostosowuje intensywność zajęć do umiejętności uczestników, oferując naukę na różnych poziomach. Dodatkowym atutem jest fakt, że ośrodek jeździecki, w którym organizujemy obóz, posiada zarówno kuce, jak i większe konie, dlatego coś dla siebie znajdą tutaj dzieci w każdym wieku.

Największą atrakcją tego obozu jeździeckiego jest fakt, iż szkolenie odbywa się w pięknych okolicznościach przyrody. Dzieci zwiedzają w siodle okolice Muszyny, która leży u podnóża Beskidu Sądeckiego. Wokół są atrakcje naturalne, ruiny zamku, wspaniały kompleks Ogrody Zmysłów oraz Popradzki Park Muszyna. To będzie strzał w dziesiątkę!

Obóz „Konie i plastyka – artystyczne ranczo”

To jeden z najciekawszych obozów jeździeckich w naszej ofercie, który wyróżnia się tym, że znajdą tutaj coś dla siebie zarówno zapaleni miłośnicy koni, jak i osoby o artystycznych duszach. Podczas obozu nie zabraknie kreatywnych zajęć dla uczestników w wieku od 7 do 12 lat oraz oczywiście nauki jazdy w siodle. Atutem jest też lokalizacja, ponieważ obóz odbywa się u podnóża Gór Sowich – w ramach atrakcji dzieci zwiedzą m.in. ruiny zamku w Ogrodzieńcu.

Ten obóz szczególnie polecamy dzieciom, które uwielbiają bliski kontakt z naturą, a na co dzień nie mają ku temu zbyt wielu okazji. Na terenie ranczo uczestnicy mogą podziwiać między innymi osiołka, świnkę wietnamską czy króliki.

Kolonie jeździeckie dla dzieci na Jurze

Teraz propozycja dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Jest to typowy kolonie jeździeckie, który organizujemy w fantastycznych okolicznościach przyrody, w rejonie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Podczas obozu dzieci poznają oraz doskonalą umiejętności jeździeckie. Jest to impreza przeznaczona również dla zupełnie początkujących, nad którymi pieczę sprawuje wykwalifikowana kadra instruktorów jeździectwa.

Najważniejsze atuty tego obozu to: małe grupy jeździeckie (tylko do 5 osób!), indywidualne jazdy dla początkujących oraz znakomita, ekologiczna kuchnia. A ponieważ nie samym jeździectwem obozowicz żyje, dla uczestników przygotowaliśmy też bogaty program zajęć sportowych i plastycznych. Gorąco polecamy!

Wakacje w siodle z całą pewnością przypadną Twojemu dziecku do gustu. Możesz być spokojny o bezpieczeństwo pociechy. Przygotuj się tylko na to, że zaraz po powrocie dziecko będzie bardzo usilnie prosić o zasponsorowanie kursu jeździeckiego. Nasi instruktorzy zatroszczą się, aby każdy uczestnik złapał tego bakcyla!

Przeczytaj też: Obóz konny dla dziecka: dlaczego warto?