Kolonie harry potter

OBÓZ HARRY POTTER CAMP NA KASZUBACH

8 - 12 lat

Czy na dzikiej polanie powiedzie się spotkanie Czarodziejów? Czyja różdżka wskaże właściwe gwiazdy? Oto Harry ...

Ostrzyce

nad jeziorem

OBÓZ HARRY POTTER NAD MORZEM

7 - 13 lat

Oto Harry Potter zaprosi Was do wakacyjnej szkoły magii. Czy na dzikiej polanie powiedzie się ...

OBÓZ HARRY POTTER

Harry Potter – tego chłopca chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Coraz częściej rodzice klikają w internecie hasła “obóz harry potter” i podobne szukając wypoczynku dla swoich dzieci. Ci, którzy jeszcze o Harrym nie słyszeli, koniecznie powinni sięgnąć po serię książek pisarki J.K. Rowling. Przygody młodego czarodzieja oraz jego przyjaciół wzbudzają mnóstwo emocji nie tylko wśród dzieci ale także młodzieży oraz dorosłych. Świat Harrego Pottera jest nie tylko pełen magii oraz niesamowitych stworzeń.  Historia tego niezwykłego chłopca pokazuje, że warto walczyć w imię dobra, a także że nigdy nie należy się poddawać. Autorka pokazała, jak ważna jest dla każdego człowieka ta prawdziwa, niezawodna przyjaźń. Obóz Harry Potter pozwoli na nowo odkryć wszystkie przygody chłopca.

Harry Potter obecnie na całym świecie ma mnóstwo fanów. Książki zostały zekranizowane. Filmy cieszą się również ogromną popularnością.  Dostępnych jest bardzo dużo gadżetów związanych właśnie z Harrym oraz innymi bohaterami powieści. Tak duże zainteresowanie sprawiło, że organizatorzy turystyki dziecięcej proponują od kilku lat obozy z Harrym Potterem. Dla małych fanów Harrego, Hermiony oraz Rona jest to bardzo atrakcyjna forma spędzenia wakacji. Zwłaszcza, że czytanie, filmy i zabawy oparte na książce przeplatane są świetnymi aktywnościami jak park linowy, wycieczka autokarowa, wyprawa w teren, gra terenowa, zabawy sportowe czy inne. Również sama fabuła obozu jest wpleciona w te animacje, więc wyprawy i zadania są tym ciekawsze. Dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczą, a elementy magii po pierwsze pozwalają przeżyć rozstanie z rodzicem i nową, stresującą sytuację, a po drugie pozwalają dziecku poczuć się pewniej, wraz z zabawowymi mocami, na których mogą być oparte niektóre zabawy. Jednak – aby uspokoić rodziców – mimo, że w książce i filmie dość sporo jest scen trudnych i strasznych, to na obozie cały ten program jest doskonale dostosowany do wieku dzieci i nie musimy obawiać się na przykład, że dziecko będzie się czegoś bało czy nie będzie na coś przygotowane. Obóz to dobra zabawa – wszystko tu ma byc wesołe, bezstresowe i po prostu wakacyjne.

Obozy z Harrym Potterem organizowane są w różnych lokalizacja. Większość ofert realizowanych jest nad jeziorami oraz nad morzem. Góry w wakacje są dla małych dzieci mniej atrakcyjne ze względu na ich kondycję. Wspinaczki w upalne dni nie są dla maluchów tak atrakcyjne, jak kąpiele w morzu czy też jeziorze.

Co dzieci robią na obozie z Harrym Potterem? Uczestnicy przygotowują herb swojego domu szkoły magii. Co to czarodziej bez kapelusza oraz różdżki? Na obozie Harry Potter dzieci samodzielnie stworzą własne atrybuty. Każdy będzie w ten sposób bardzo oryginalny. Obozowicze nauczą się jak przezwyciężać zło i czarne charaktery. Dowiedzą się  jak wyjść z opresji i trudnych sytuacji. Zaznajomią się ze sztuką rozwiązywania konfliktów, a także z podstawami mowy ciała. Na obozie Harry Potter nie powinno zabraknąć lekcji tajemniczego pisma oraz szyfrów. Mali czarodzieje powinni również stworzyć własny zielnik oraz poznać magiczną mapę smaków profesora Sprauta. Dużą atrakcją dla dzieci podczas obozów Harrego Pottera jest stworzenie własnego amuletu, który ma chronić przed złymi mocami. Wyczarowanie własnego Zgredka – to jest dopiero zabawa. Na obozie Harrego Pottera jak w prawdziwym magicznym świecie, uczestnicy spróbują swoich sił w Quidditchu. Gra miotłami oraz zaczarowaną piłką jest fascynująca. To i wiele więcej magicznych atrakcji czeka na wszystkich małych fanów Harrego na obozie Harrego Pottera.

Nie brakuje na rynku również ofert dla młodzieży. Obóz Harry Potter często powiązany jest wówczas z nauką języka angielskiego. Te organizowane w Londynie są o tyle atrakcyjniejsze, że zobaczyć podczas nich można Studio filmowe Harry Potter TOUR. To właśnie w tym miejscu kręcono film o Harrym. Ale również w Poslce można znaleźć obóz z Harrym Potterem nad morzem, nad jeziorami czy w górach. Zwykle jest kilka takich ofert na rynku i jest w czym wybierać. W obozach o tej tematyce specjalizują się organizatorzy tematycznych kolonii dla dzieci. Obóz Harry Potter nad morzem będzie miał magiczne przygody na plaży, wśród fal, w nadmorskim lesie. Obóz nad jeziorem będzie w tajemniczej otoczce jezior, bagien, mokradeł, wielkich lasów. Obóz Harry Potter w górach zaś może zaproponować wycieczki górskie, klimat ducha gór, jaskiń i górskich strumieni.

Niezależnie jednak od miejsca, obóz Harry Potter dla prawdziwego fana będzie niesamowitą przygodą. Spotkanie z innymi maniakami tylko spotęguje tą radość. Młodzież bardzo sobie ceni takie miejsca, gdzie może spotkać przyjaciół o podobnych zainteresowaniach, takie przyjaźnie często zostają na długie lata, dzieci spotykają się po obozie w swoim mieście i mogą nadla rozmawiać o przygodach obozowych i zacieśniać więzi. Bardzo fajną praktyką na obozie Harrego Potetra jest też wspólne czytanie – często to tu właśnie dzieci przekonują sie do samego czytania, bo wcześniej niektóre tego nie lubiły. Klimat obozu powoduje, że dzieci, które książki nie bardzo lubiły, przełamują swe bariery i przekonują się do czytelnictwa – a to jest niezwykle cenne, wręcz nie do przecenienia.

Oczywiście na obozie Harrego Pottera nie zabraknie aktywności. Jak na każdym innym obozie w programie powinny znaleźć się Wycieczki, wieczory integracyjne, ogniska, dyskoteki, rozgrywki, wspólne kąpiele w jeziorze lub morzu, spacery, plażowanie i wiele innych. Obóz Harrego Pottera to świetny sposób na spędzenie atrakcyjnie wakacji. Dziecko z pewnością wróci z takiego obozu zadowolone, otwarte na nowe doświadczenia oraz pewne siebie. Z pewnością będzie chciało za rok to powtórzyć.