Obozy Narciarskie

NARTY NA MAXA – MEGA JAZDA – BIAŁKA TATRZAŃSKA

11 - 18 lat

Unikatowy obóz dla zaawansowanych. Jedyny na rynku – tylko u nas tak dużo zajęć na polskich, najlepszych stokach. ...

Biały Dunajec

w górach

MŁODZIEŻOWE ZIMOWISKO NARCIARSKIE W TATRACH

13 - 18 lat

Oto zimowisko, które łączy profesjonalne szkolenie narciarskie ze świetną zabawą, grupy od zupełnie początkującej do ...

Biały Dunajec

w górach

ZIMOWISKO NARCIARSKIE SMYKA W TATRACH

8 - 12 lat

Zimowisko dla młodszych dzieci początkujących, jak dla jeżdżących. Świetni instruktorzy zapewnią wyśmienitą zabawę, a Tatry ...

Biały Dunajec

w górach

OBÓZ MŁODZIEŻOWY – SZPINDLEROWY MŁYN – CZECHY

14 - 18 lat

Obóz przeznaczony jest dla młodzieży mającej już za sobą pierwszy kontakt z nartami lub snowboardem, ...

Szpindlerowy Młyn, Czechy

w górach

OBÓZ MŁODZIEŻOWY – SKIWELT WILDER KAISER BRIXENTAL, AUSTRIA

14 - 19 lat

Jeździsz jako tako na nartach lub snowboardzie? A może radzisz sobie świetnie, ale chętnie coś ...

Kramsach, Austria

w górach

OBÓZ MŁODZIEŻOWY – KRAMSACH, AUSTRIA

14 - 19 lat

Klimatyczny wyjazd dla licealistów. Mieszkamy zaledwie 12 km od stacji kolejki ośrodka Ski Juvel (rano ...

Kramsach, Austria

w górach

OBÓZ NARCIARSKI DLA MŁODZIEŻY W BIAŁYM DUNAJCU

13 - 18 lat

Kogis zaprasza na obóz narciarski zawierający profesjonalne szkolenie narciarskie połączone ze świetną zabawą, grupy od ...

Biały Dunajec

w górach

OBÓZ NARCIARSKI DLA DZIECI W BIAŁYM DUNAJCU

8 - 12 lat

Obóz przeznaczony zarówno dla początkujących, jak dla jeżdżących dzieci. Świetni instruktorzy zapewnią wyśmienitą zabawę, a ...

Biały Dunajec

w górach

NARTY NA MAXA W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ – OBÓZ NARCIARSKI DLA MŁODZIEŻY

11 - 18 lat

Unikatowy obóz dla zaawansowanych. Jedyny na rynku – tylko u nas tak dużo zajęć na ...

Białka Tatrzańska

w górach

OBÓZ NARCIARSKI

Świetną zimową przygodą może być obóz narciarski. Przeznaczony dla dzieci, młodzieży albo nawet całych rodzin. Wyjazdy na zimowiska w Polsce są coraz bardziej popularne i mimo, że narciarstwo to sport drogi, to z roku na rok przybywa chętnych. Byc może to zasługa bogacenia się naszego społeczeństwa, a może programu 500 plus, w każdym razie zainteresowanie nartami rośnie. W Polsce ferie zimowe trwają 2 tygodnie, a termin ferii zależny jest od województwa. Co roku kolejność województw się zmienia, czyli na przykład województwo mazowieckie raz zacznie ferie jako pierwsze, potem w kolejnym roku jako drugie, a w jesczze kolejnym roku – jako ostatnie, trzecie. Organizatorzy przygotowuja co roku oferty obozów narciarskich w każdym z tych terminów, czyli łącznie jest to aż sześć turnusów tygodniowych lub trzy turnusy dwutygodniowe. Jednak obozy dwutygodniowe stanowią rzadkość, głównie ze względu na cenę, gdyż oscyluje wtedy ona wokół kwoty czterecch tysięcy złotych, a na to już nie każdy może sobie pozwolić. Zwłaszcza, że koszt turnusu dwutygodniowego obozu narciarskiego też nie jest mały, licząć z dojazdem i z karnetami oraz z wypożyczeniem sprzętu, często klient musi zapłacić kwotę powyżej dwóch tysięcy złotych. Najdroższe w całej tej imprezie są karnety, bo niestety polskie stacje narciarskie nie mają zbyt dużych ulg dla grup dzieci, a szkoda.

Obóz narciarski możemy znależć dla dziecka w każdym wieku, zwykle dzieci 7-18 lat wyjeżdżają samodzielnie, a młodsze pociechy korzystają z ofert rodzinnych, zwanych obozami rodzinnymi – wówczas maluchy śpią z rodzicem w pokoju, a na cały dzień idą na zajęcia i na stok, z grupą obozu i instruktorami. Szukając obozu, znajdziemy dla dzieci każdy poziom, od ofert dla zupełnie początkujących, aż do doskonale jeżdżących.
Obóz narciarski może być niezwykłą przygodą zimową – kto tylko spróbował kiedykolwiek narciarstwa, ten wie, ile radości i adrenalizny dają zjazdy z wielkiej góry. Pod okiem instruktorów sport ten jest w miarę bezpieczny, choć oczywiście wszyscy wiemy, że polskie stoki niestety są zbyt zatłoczone i przez to dużo z tego bezpieczeństwa tarcą. Jednak dobry organizator potrafi wybrać odpowiednie stoki dla danej grupy, odpowiedni czas i porę jazdy, a także szkoli dzieci i młodzież w zakresie bezpieczeństwa na stoku, zasad, czy oznaczeń tras. Często dzieci i młodzież mają też spotkania z Goprowcami, ratownikami czy skoczkami narciarskimi, a te osoby dużo opowiadają i uświadamiają młodzieży różne aspekty związane z narciarstwem czy snowboardem.

Obóz narciarski jest czasem organizaowany na zlecenie całych grup, na przykład klas czy klubów sportowych. Wtedy na wyjeździe jest tylko znająca się grupa dzieci czy młodzieży i wyjazdy te mają troszkę inny charakter, jednak oczywiście to co najważniejsze, zostaje niezmienione – a mianowicie – szaleństwo na stoku.

Na obozie narciarskim na pewno młodzież spotka osoby w swoim wieku, równie chętnie zapoznające się z tym sportem, a więc będzie okazja do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Częstokroć młodzież wiele lat jeździ na obozy narciarskie, a potem robi kurs instruktorski i samodzielnie już uczy kolejne dzieci jako dorosła, pełnoletnia osoba (należy jesczze mieć maturę). To dobry sposób na pierwszą pracę – kurs instruktora kosztuje, ale potem pieniądze te się zwracają, bo można pracować kilka tygodni w ferie ucząc dzieci i dostawać dobre wynagrodzenie za każdy turnus lub zatrudnić się w stacji narciarskiej i dostawać wynagrodzenie godzinowe (tę opcję wybierają zwykle osoby mieszkające niedaleko stacji narciarskiej, gdyż nie muszą płącić wówczas za hotel).

Co trzeba zabrać na obóz narciarski? Organizatorzy zalecają, by mieć swój kask, gogle, krem ochronny zimowy, a także ubrania czyli zimową, sportową kurtkę, ocieplane nieprzemakalne spodnie, dwie pary rękawic narciarskich (koneicznie nieprzemakalnych), czapkę pilotkę pod kask, rajstopy lub getry pod spodnie w razie dużego mrozu i ciepły sweter. Idealnie sprawdzają się bufy na szyję, zawieszki na karnet, ocieplacze do dłoni, a przydać się mogą też ochraniacze na nadgarstki dla snowboardzistów, ochranizacze na kolana (też głównie dla snowboardzistów). Sprzęt najczęściej dzieci wypożyczają, bo narty, wiązania, kijki i buty narciarskie są drogie, a i tak zaraz z nich dziecko wyrośnie, tzreba też martwić się o odpowiednie przechowywanie, odświeżanie, smarowanie i naprawy sprzętu. Dlatego na obozach większość młodzieży zawsze korzysta z wypożyczenia sprzętu (zwykle to koszt 150-200 zł za tydzień). W skład sprzętu snowboardowego wchodzi zaś deska, wiązania i buty snowboardowe. Zwykle w wypożyczalni dostaniemy kask gratis, a czasem jest on dodatkowo płatny około 20-30 złotych.

Na obóz narciarsi może pojechać każda w miarę zdrowa osoba, nie trzeba mieć specjalnych predyspozycji ani siły, z nartami poradzi sobie każdy w wieku od lat trzech do nawet siedemdziesięciu, bo i takich narciarzy widuje się na stokach. Przecietny uczeń w wieku 7-17 lat jest więc idealnym kandydatem, aby szybko i sprawnie nauczyc się tego sportu. Wyjeżdżając na tygodniowy obóz narciarski możemy być pewni, że po tym tygodniu szkolenia nabędziemy dużo umiejętności, a nwet od poziomu zerowego osiągniemy poziom taki, by zjeżdżać już samodzielnie z dużej góry i korzystać z różnego typu wyciągów. Wszystko moze wydawać się straszne, trudne i skomplikowane, jednak gdy ma się dobrego instruktora, po tzrech dniach na stoku już zwykle osoby czują się dość pewnie i czerpią wiele radości z kolejnych postępów.