Obozy survivalowe i strzeleckie

OBÓZ POSZUKIWACZY PRZYGÓD – JANTAR – NAD MORZEM

11 - 15 lat

Wakacje na najwyższych obrotach. Codziennie nowe wyzwania: paintball, quady, skimboarding, strzelnica, impreza na orientację, olimpiada ...

Jantar

nad morzem

OBÓZ “FORTNITE” W JANTARZE NAD MORZEM

11 - 15 lat

Bus bojowy otworzy się za 3… 2…Spotkaj fanów swojej ulubionej gry! Tricki i tajemnice Fortnite, ...

Jantar

nad morzem

OBÓZ PRZYGODOWY DLA MŁODZIEŻY – NAMIOTOWY – TLEŃ

13 - 18 lat

Przygoda w survivalowej odsłonie. Zajęcia paintballowe, wspinaczkowe, terenowe i survivalowe. Nauka poruszania się w terenie, ...

OBÓZ SURVIVALOWY DLA MŁODZIEŻY – NAMIOTOWY – TLEŃ

13 - 18 lat

Lato leśnych ludzi! Oto świetny obóz bushcraftowo – survivalowy w bazie namiotowej w Borach Tucholskich. ...

OBÓZ PAINTBALLOWO – TRAPERSKI W CZAPLINKU

11 - 16 lat

Paintball i przygoda – atrakcyjny, autorski program dla wszystkich, którzy lubią wyzwania, zaskakujące sytuacje i ...

Czaplinek

nad jeziorem

OBÓZ ASG, PAINTBALL, LASERY NAD JEZIOREM OSTRZYCKIM

10 - 14 lat

Wakacyjna zabawa z ASG – to właśnie tutaj, na Kaszubach! Codzienne zajęcia strzeleckie i militarne, mini ...

Ostrzyce

nad jeziorem

OBÓZ SURVIVALOWY DLA MŁODZIEŻY W CZAPLINKU – NAMIOTY SAFARI

12 - 18 lat

Survival i przygoda – atrakcyjny, autorski program dla wszystkich, którzy lubią wyzwania, zaskakujące sytuacje i ...

Czaplinek

nad jeziorem

OBÓZ EKOLOGICZNO – TRAPERSKI NA KASZUBACH

10 - 15 lat

Obóz ekologiczno – traperski, pokazujący życie zgodne z naturą, z elementami przygody i podstaw przetrwania ...

Ostrzyce

nad jeziorem

OBÓZ PAINTBALLOWO – TRAPERSKI NA KASZUBACH

10 - 15 lat

Wakacje to czas przygód i wyzwań, dlatego zapraszamy Was na świetną traperską – paintballową przygodę. ...

Ostrzyce

nad jeziorem

OBÓZ SURVIVALOWY – SZKOŁA PRZETRWANIA NA WESOŁO

Dzisiaj życie jest znaczniej łatwiejsze niżeli lata temu. Dostępne na wyciągnięcie ręki są rzeczy niezbędne do przetrwania. Nie trzeba się wysilać, aby zdobyć pożywienie. Wystarczy wybrać się na zakupy do najbliższego marketu lub na obiad do restauracji. Ogień otrzymać można poprzez pstryknięcie zapalniczką, czy też otarcie zapałką o siarkę. Odnalezienie drogi? Wystarczy uruchomić nawigację w swoim ulubionym smartphonie. Wszystkie te czynności, które kiedyś przysparzały naszym przodkom kłopoty, dzisiaj są błahostką. W związku z tak dużym rozwojem techniki, dzieci coraz częściej nie radzą sobie w zwykłych codziennych czynnościach bez użycia telefony, czy podpowiedzi z Internetu. Poświęcają dużą część swojego wolnego czasu na gry komputerowe, w których budują oraz tworzą przeróżne rzeczy. W rzeczywistości, jednak jest znaczniej trudniej coś zbudować, zwłaszcza gdy trzeba samemu zdobyć elementy składowe.

Podczas wakacji czy też ferii zimowych warto wysłać swoją pociechę na obóz survivalowy. Oferta organizatorów Turystyki jest bardzo szeroka. Dostępne są oferty zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży. Idealną lokalizacją na obóz survivalowy jest teren położony w lesie w pobliżu akwenu wodnego, czyli świetnie sprawdzi się miejsce nad jeziorem, a także nad morze. Jezioro czy też morze dają duże możliwości. Podczas wakacji uczestnicy mogą korzystać z ochładzających kąpieli, a także spróbować swoich sił w spotach wodnych np. windsurfingu czy żeglarstwie. Bliskość lasu stwarza z kolei mnóstwo możliwości jeżeli chodzi o zajęcia z survivalu. Co uczestnicy robią na obozie survivalowym?

Na obozie survivalowym uczestnicy dowiadują się jak przetrwać w trudnych warunkach np. samemu w lesie. Tworzą między innymi schronienie z dostępnych w lesie elementów, a także różnego rodzaju przedmioty potrzebne w codziennym życiu w lesie np. nóż, łuk, wędkę, tratwę i wiele więcej. Na wielu obozach survivalowych omawiane są rośliny, które można spożywać oraz takie, których lepiej unikać. Uczestnicy poznają techniki jak pozyskać pożywienie oraz wodę. Obozowicze mają również zajęcia kulinarne. Kuchnia polowa – na takich zajęciach dzieci uczą się jak przygotowywać pożywienie w warunkach polowych. Obozy survivalowe pokazują jak radzić sobie także po zmroku. Rozpalanie ognia oraz tworzenie solidnej pochodni to ważne i przydatne umiejętności.

Dodatkowo na obozie survivalowym każdy ma możliwość nauczenia się kierunków świata, a także rysowania oraz odczytywania map. Dodatkowo uczestnicy korzystają z kompasów, GPS-ów, krótkofalówek. Sprawia to bardzo dużą frajdę zarówno tym młodszym, jak i starszym obozowiczom. Na prawdziwym obozie survivalowym nie może również zabraknąć zajęć z kamuflażu. Jak się ukryć i nie dać odnaleźć? Takie sekrety zdradza doświadczona kadra. Na obozie survivalowym popularne są również zajęcia z wiązania różnego rodzaju węzłów i splotów. Innymi zajęciami często pojawiającymi się podczas tego typu obozów są warsztaty pierwszej pomocy. Taka wiedza jest bardzo przydatna nie tylko podczas kryzysowych sytuacji ale również w życiu codziennym.

Obóz survivalowy to również mnóstwo aktywności. Każdy uczestnik takie obozu powinien chociaż raz spróbować swoich sił i przebrnąć przez tor przeszkód. Na wielu obozach survivalowych realizowana jest również wycieczka do parku linowego. Każdy uczestnik może poczuć się jak komandos podczas misji specjalnej. Organizowane są również zajęcia łucznice. Strzelanie z prawdziwego łuku nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. W przypadku starszych grup często realizowane są noclegi w lesie. Oczywiście wszyscy uczestnicy mają śpiwory i są pod opieką wychowawcy. Jednak i tak jest to duże ekscytujące przeżycie dla obozowiczów.
Obóz survivalowy tak jak wiele innych tematycznych dzieli się na dwie części. Jedną część stanowią zajęcia tematyczne, natomiast drugą zajęcia rekreacyjna. Podczas tej drugiej części uczestnicy integrują się ze sobą. Wyjeżdżają na Wycieczki, grają wspólnie w gry zespołowe, uczestniczą w zajęciach np. z kajakarstwa, na wieczornych ogniskach, dyskoteka i tym podobnych. To właśnie dzięki takim luźniejszym zajęciom uczestnicy wzajemnie się poznają, budują relację, a z czasem nawet zaprzyjaźniają się.

Na obozie survivalowym każde dziecko lub nastolatek wiele się nauczy. Mnóstwo tych nowych umiejętności przyda im się również w codziennym życiu. Obóz survivalowy podniesie samoocenę uczestnika, sprawi, że poczuje się usatysfakcjonowany. Pobyt na takim obozie wpłynie z pewnością także na charakter. Pokaże, że nie warto się poddawać. Obóz survivalowy jest świetnym sposobem spędzenia interesująco wolnego czasu. Każde dziecko poprzez takowe wyjazdy się otwiera, staje się pewniejsze siebie. Spędzanie wakacji czy też ferii zimowych w tak ciekawy sposób z rówieśnikami jest fantastyczną przygodą, wspominaną przez lata. Wiele dzieci chce powtarzać taki wyjazd przez kolejne lata. To świadczy o tym, że warto wysłać swoje dziecko na obóz survivalowy nie tylko ze względu na to aby czegoś się nauczyło, ale także po to aby mogło przeżyć coś niecodziennego i mieć w związku z tym wspaniałe wspomnienia.