Obozy jeździeckie

OBÓZ JEŹDZIECKI DLA MŁODZIEŻY NA JURZE

13 - 18 lat

Obóz dla wszystkich – różne poziomy zaawansowania. Zamieszkamy w świetnym ośrodku z własną stajnią dla ...

Biskupice

w górach

Obóz jeździecki: aktywnie, blisko natury, bez względu na poziom umiejętności

Większość rodziców szukających obozu lub kolonii dla swojego dziecka kieruje się przede wszystkim tym, jakie pociecha ma zainteresowania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby dopiero je w dziecku rozbudzić. Znakomitym pomysłem jest tutaj przede wszystkim obóz jeździecki, który gwarantuje mnóstwo aktywnego wypoczynku, brak czasu na nudę, a przy tym może być dobrym wstępem do rozpalenia w sobie życiowej pasji i miłości do koni. Obozy jeździeckie z oferty Kogis są przeznaczone dla dzieci i młodzieży niezależnie od poziomu umiejętności, w tym także dla zupełnie początkujących. Dlaczego warto zapisać dziecko na obóz konny? Który obóz wybrać?

Obozy jeździeckie, czyli idealna odskocznia od komputera

Obozy konne wyróżniają się tym, że zapewniają dzieciom stałe przebywanie na świeżym powietrzu, co już samo w sobie jest olbrzymim atutem. Wszyscy rodzice wiedzą, jak to dzisiaj jest: dzieci spędzają zbyt wiele czasu przed komputerem, telewizorem, urządzeniami mobilnymi, a przy tym są dosłownie przygniecione nauką. Brakuje już energii i ochoty na to, aby być aktywnym fizycznie. Obóz wakacyjny jest dobrym sposobem na to, aby przypomnieć sobie, ile radości może sprawić zabawa na łonie natury.

Wbrew pozorom jazda konno jest dość wymagająca fizycznie, co stanowi spory atut z punktu widzenia rodziców dzieci unikających aktywności, może mających nadwagę czy braki kondycyjne. W siodle można się naprawdę nieźle spocić! Oczywiście na początku nauka skupia się na oswajaniu dziecka z towarzystwem zwierzęcia oraz na pokazaniu mu podstawowych technik m.in. dosiadania wierzchowca. W miarę czasu dziecko zaczyna jednak robić postępy i zwykle pod koniec obozu może już odbyć krótką przejażdżkę po okolicy, rzecz jasna pod stałą kontrolą instruktora.

Obozy jeździeckie zapewniają więc dzieciom to, czego brakuje im w ciągu roku – ruch, świeże powietrze, kontakt z naturą. Nasze obozy organizujemy w najbardziej malowniczych zakątkach Polski, z dala od zgiełku wielkiego miasta. To znakomity sposób na to, aby dziecko (duchowo i fizycznie) odpoczęło od nauki i elektronicznych gadżetów, poznając inne sposoby na spędzanie wolnego czasu.

Warto podkreślić, że nasze obozy jeździeckie są zawsze dostosowane zarówno do wieku uczestników, jak również poziomu ich umiejętności. Jeśli Twoje dziecko nigdy wcześniej nie dosiadało konia, ale bardzo chce spróbować, to obóz będzie idealnym rozwiązaniem – dużo lepszym niż jednorazowa wizyta w szkółce. Jeśli natomiast pociecha ma już jakieś doświadczenie, to pod opieką naszych wykwalifikowanych instruktorów będzie miała okazję do doskonalenia swoich umiejętności. Dowie się, jakie popełnia błędy, popracuje nad techniką jazdy, zrobi kolejny krok do przodu.

Podkreślamy, że nasze obozy jeździeckie są organizowane pod niezmienną dewizą: bezpieczeństwo przede wszystkim. Dlatego współpracujemy wyłącznie z najlepszymi instruktorami i ośrodkami jeździeckimi. Celem nie jest ostry trening, ale połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dziecko na obozie ma przede wszystkim wypocząć i świetnie się bawić, co też znajduje odzwierciedlenie w programach naszych obozów konnych.

Obóz jeździecki na Kaszubach

Ten obóz w siodle jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat. Organizujemy go wspólnie z renomowaną Szkołą Jazdy Konnej As Dream w przepięknym ośrodku w Koziej Górze na Kaszubach. Ten obóz gorąco polecamy uczestnikom, którzy kochają konie i mogą spędzać w ich towarzystwie cały dzień. Podczas obozu będzie okazja doszlifować swoje umiejętności oraz nabyć zupełnie nowe, oczywiście pod okiem bardzo dobrej kadry instruktorskiej.

Zaznaczamy, że w obozie mogą wziąć udział również osoby zupełnie początkujące, które marzą o tym, aby zacząć swoją przygodę z jeździectwem. Dodatkowym atutem jest fakt, iż podczas obozu istnieje możliwość zdania egzaminu na brązową i srebrną odznakę jeździecką, jak również na odznakę „Jeżdżę Konno”.

Obóz konny Wiele

To druga propozycja z naszej oferty, tym razem przeznaczona dla uczestników w wieku od 10 do 16 lat. Obóz odbędzie się w miejscowości Wiele na Kaszubach, w przepięknych okolicznościach przyrody, tuż nad jeziorem Wielewskim na granicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy mają zapewniony bardzo intensywny program nauki oraz doskonalenia jazdy konno, który obejmuje aż 20 godzin spędzonych w profesjonalnej stadninie, oczywiście pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorów jeździectwa.

Obóz jeździecki dla młodzieży na Jurze

Przeznaczony dla nastolatków od 13. do 18. roku życia bardzo popularny obóz konny, który kładzie największy nacisk na świetną zabawę i odpoczynek na łonie natury. Wspaniały ośrodek położony w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej z własną stadniną koni zapewnia naukę jazdy w siodle, ale też możliwość podziwiania wielu innych zwierząt gospodarskich. Do atutów tego obozu zaliczymy między innymi ekologiczną kuchnię i mnóstwo atrakcji, niekoniecznie tylko związanych z końmi.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić do dokładnego przeanalizowania programów obozów jeździeckich z oferty Kogis. Znajdź ten, który najlepiej pasuje do oczekiwań Twojego dziecka, a jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek, po prostu skontaktuj się z nami.

Przeczytaj też: Obóz konny dla dziecka: dlaczego warto?