Lokalizacje: Obozy online

OBÓZ HARRY POTTER – W WERSJI ONLINE

Obóz odbędzie się tam, gdzie zabierzesz komputer lub tablet 🙂

OBÓZ KUKIEŁKOWO – TEATRALNY – DIY W WERSJI ...

Obóz odbędzie się tam, gdzie zabierzesz komputer lub tablet 🙂

OBÓZ DETEKTYWISTYCZNY DLA DZIECI – WERSJA ONLINE

Obóz odbędzie się tam, gdzie zabierzesz komputer lub tablet 🙂

OBÓZ MOTYWACYJNY W WERSJI ONLINE – NOWOŚĆ!

Obóz odbędzie się tam, gdzie zabierzesz swój komputer lub tablet 🙂

OBÓZ “BOYS 2020” W WERSJI ONLINE – NO...

Obóz odbędzie się tam, gdzie zabierzesz swój komputer lub tablet 🙂

OBÓZ “ART & GIRLS” W WERSJI ONLINE ...

Obóz odbędzie się tam, gdzie zabierzesz swój komputer lub tablet 🙂

OBÓZ LITERACKI W WERSJI ONLINE – NOWOŚĆ!

Obóz odbędzie się tam, gdzie zabierzesz swój komputer lub tablet 🙂

OBÓZ KOMIKSOWY W WERSJI ONLINE – NOWOŚĆ!

Obóz odbędzie się tam, gdzie zabierzesz swój komputer lub tablet 🙂

OBÓZ RPG W WERSJI ONLINE – NOWOŚĆ!

Obóz odbędzie się tam, gdzie zabierzesz swój komputer lub tablet 🙂

Obozy online: to będzie hit wakacji 2020!

Nie tak to miało wyglądać. Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami wszystkie plany, w tym te, które czekały na realizację już od wielu miesięcy. W pewnym momencie wydawało się nawet, że w tym roku możemy już zapomnieć o jakichkolwiek wakacjach, a tym bardziej zorganizowanych. I o ile dorośli mogą się z tym jakoś pogodzić, bo rozumieją ekstremalną sytuację, o tyle na wielu dziecięcych buziach pojawił się smutek. Zwłaszcza dotyczy to tych dzieci, które nie mogły się już doczekać tegorocznego obozu czy kolonii z Kogis. Sytuacja epidemiczna nieco się uspokoiła, jest o wiele bezpieczniej niż jeszcze kilka tygodni temu, ale nadal nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zorganizowany wyjazd. Niektórzy się boją, inni z przyczyn finansowych muszą zacisnąć pasa.

W Kogis doskonale to rozumiemy, dlatego przygotowaliśmy coś wyjątkowego, wcześniej w ogóle niespotykanego. Chodzi o obozy online. To bardzo ciekawa formuła, która pozwoli wielu z Was spędzić choć część wakacji w świetnej atmosferze. Jeśli natomiast jesteś rodzicem, to koniecznie sprawdź, czym są obozy online i dlaczego warto na nie postawić w wakacje 2020 roku.

Obozy online, czyli właściwie co?

Obozy online są odpowiedzią na obecne, bardzo dziwne i nieoczekiwane dla większości z nas realia. Sytuacja epidemiczna wymusiła na organizatorach wypoczynku dla dzieci i młodzieży wprowadzenie daleko idących zmian. Nowy reżim sanitarny mocno komplikuje nam zadanie, ale wiadomo, że bezpieczeństwo najmłodszych jest tutaj priorytetem. Z uwagi na fakt, iż nie wszyscy – z różnych przyczyn – będą mogli wziąć udział w tradycyjnym wyjeździe, wpadliśmy na zupełnie nowy i prawdopodobnie nigdy wcześniej nierealizowany w Polsce pomysł: obozy online.

Obozy online pozwalają – jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi – zorganizować wypoczynek dla dzieci i młodzieży w formule zdalnej. Skoro udało się z lekcjami i zajęciami dodatkowymi, to dlaczego nie mielibyśmy spróbować z obozami? W dobie powszechnego dostępu do Internetu, a przede wszystkim przy tak ogromnej mobilizacji z naszej strony, to po prostu musi wypalić! Liczymy, że taka formuła się Wam spodoba i gorąco zapraszamy do rezerwowania miejsc.

Jak wygląda dzień obozowicza online?

Nie da się ukryć, że obóz online w niewielkim stopniu przypomina to, co od wielu lat fundowaliśmy naszym obozowiczom podczas wyjazdów z Kogis. Nie mamy jednak zamiaru się poddawać i zamiast zwieszać nosy na kwintę, szukamy innych rozwiązań. Jedno już teraz możemy zagwarantować: nie będzie czasu na nudę!

Pisząc w dużym uproszczeniu: obóz online odbywa się za pośrednictwem Internetu, a precyzyjniej – komunikatora audio-wideo. Spotykamy się codziennie, od poniedziałku do piątku o wyznaczonej porze i zaczynamy zabawę. Zadbaliśmy o to, aby grupy były małe, bo dzięki temu nasi opiekunowie i instruktorzy mogą maksymalnie skupić się na aktywizowaniu wszystkich uczestników, zwracać się bezpośrednio do nich, a także dopasować tempo zajęć do potrzeb i umiejętności wszystkich obozowiczów.

Co ważne, nie zakładamy żadnego sztywnego planu dnia. To nie są lekcje online, ale wakacje! Dlatego dzieci będą mieć dużo swobody i gdy tylko instruktorzy zauważą, że wkrada się nuda czy też kierunek zajęć nie do końca odpowiada obozowiczom, będą reagować na to na bieżąco. Liczy się wyłącznie świetna zabawa, którą – uwierzcie na słowo – możemy zagwarantować nawet w takiej nietypowej formule.

Co jest potrzebne, aby wziąć udział w obozie online?

Tylko dostęp do Internetu, komputer oraz… dużo dobrego humoru i pozytywne nastawienie! Dzieci mogą brać udział w obozie za pośrednictwem dowolnego urządzenia wyposażonego w kamerkę internetową (np. smartfon czy tablet), ale jednak rekomendujemy, aby był to komputer – duży ekran bardzo ułatwi komunikację i obserwowanie tego, co robi instruktor.

Jeśli danego dnia dziecko będzie potrzebować jakichś materiałów, na przykład plastycznych, to zawsze poinformujemy o tym z wyprzedzeniem, aby rodzice mogli się przygotować. Zero stresu – to ma być zabawa.

Bardzo szeroki wybór obozów  

Siłą Kogis od wielu lat jest przebogata oferta obozów tematycznych, co chcemy – przynajmniej częściowo – przenieść także do Internetu. Wybraliśmy te obozy, które w przeszłości cieszyły się największą popularnością, ale też te, które z uwagi na ich specyfikę można spokojnie zorganizować w formule zajęć zdalnych. Co zatem proponujemy? Oto pełen harmonogram obozów online do wyboru:

*Pierwszy termin „zahacza” jeszcze o ostatni tydzień roku szkolnego, dlatego zajęcia będą odbywać się popołudniami, po godzinie 15.

To nie to samo, ale…

Zdajemy sobie sprawę, że obozy online, nawet perfekcyjnie zorganizowane i przeprowadzone z największą pasją, nigdy w 100% nie zastąpią wyjazdów zorganizowanych. Wierzymy natomiast, że będzie to bardzo fajna alternatywa dla tych obozowiczów, którzy po prostu nie mogą w te wakacje uczestniczyć w klasycznych obozach i koloniach Kogis. Zasługują natomiast na to, aby spędzić wakacje w sposób kreatywny, bo mają przecież za sobą prawdopodobnie najtrudniejszy rok szkolny w historii nowoczesnej edukacji.

Program każdego obozu ułożyliśmy w taki sposób, aby wycisnąć z niego maksa, nie zostawić ani odrobiny miejsca na nudę, pozwolić dzieciom się rozwinąć, nabyć nowe umiejętności, na odległość spotkać się z rówieśnikami, powygłupiać, porozmawiać na różne tematy, a przede wszystkim pozwolić choć na jakiś czas zapomnieć o izolacji, wirusach, problemach ekonomicznych itd.

Dzieci doskonale orientują się w aktualnej sytuacji i odczuwają z tego powodu niepokój. Dlatego warto zapewnić im wakacyjną radość, nawet jeśli to nie jest do końca to, na co liczyły jeszcze kilka miesięcy temu.

Kto może wziąć udział w obozie online?

Nasze obozy online są przeznaczone dla wszystkich chętnych, a w szczególności dla tych, którzy z powodu np. problemów finansowych, obowiązków domowych czy obawy przed epidemią nie mogą wziąć udziału w obozie wyjazdowym. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 9 do 18 lat. Wybór obozów jest na tyle szeroki, że z pewnością każdy chętny znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto kierować się zainteresowaniami dziecka. Gwarantujemy, że każdy obóz zostanie przeprowadzony w sposób profesjonalny i maksymalnie wykorzystujący możliwości, jakie daje nam komunikacja zdalna.

Ile kosztuje obóz online?

Dużą zaletą naszych obozów online jest to, że nie obciążają one zanadto budżetu domowego i pod tym względem są świetnym wyborem dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Cena każdego obozu w Internecie to zaledwie 330 złotych za uczestnika. W cenie 5 intensywnych dni wypełnionych zabawą, kreatywnymi zajęciami i masą dobrego humoru – jak to na obozach z Kogis!

Jak zapisać dziecko na obóz online?

Jak najszybciej, bo liczba miejsc jest mocno ograniczona. Jak już wspomnieliśmy, nie chcemy tworzyć bardzo dużych grup, bo to negatywnie odbiłoby się na komforcie obozowiczów i bardzo utrudniłoby pracę naszym instruktorom. Dlatego postanowiliśmy, że decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy już ruszyły i miejsc jest coraz mniej. Nie zwlekaj więc i już teraz wybierz obóz dla siebie lub swojego dziecka i zarezerwuj miejsce przez nasz formularz kontaktowy albo telefonicznie (LINK?).