PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

WIOSKA INDIAŃSKA W SZCZYRZYCU


Wioska Indiańska w Szczyrzycu usytuowana jest w starym beskidzkim sadzie. Specyficzna lokalizacja wioski, umożliwia zarówno wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku, jak i szybki dostęp do najciekawszych atrakcji w Małopolsce. 

Co możecie spotkać w wiosce?
…naturalnej wielkości, malowane, w pełni wyposażone tipi, ogromny namiot zwany tio-tipi, zdolny pomieścić nawet 50 osób, szałas pary (indiańską saunę), warlodge – specjalny namiot wojenny, a także wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach – wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat, wykonane z tysięcy koralików: koszule wojenne, tomahawki, torby z surowej skóry… i wiele, wiele inny rzeczy. Aby wiernie odtworzyć życie w Indiańskiej Wiosce, wykonaliśmy oryginalne konstrukcje obrazujące fragmenty z życia Indian. Zobaczycie wojownika palącego świętą fajkę, dowiecie sie jak kobiety wyprawiały skóry, zobaczycie również przejmującą scenę pogrzebu wojownika. Będziecie mogli postrzelać z prawdziwego indiańskiego łuku do tarczy, skorzystać z wielu opcji dodatkowych (warsztatów muzycznych i rękodzielniczych, indiańskiej kuchni, malowania twarzy…), jak też uczestniczyć w oryginalnych grach i zabawach. 
Oto kilka z nich: Jaszczurki, Podwójna piłka, Strzelanie z łuku, Kręciołki, Bieg Apacki, Równoważnia Szoszonów, Mokasyny, Dzwoneczki

Pamiątką z pobytu w Wiosce Indiańskiej mogą być stylizowane fotografie wykonywane na miejscu.
Na terenie wioski znajduje się sklepik z pamiątkami, etnicznymi instrumentami, płytami z muzyką etniczną (m.in. muzyka indiańska) i ekologicznymi produktami z Eko Farmy.

Adres:
Wioska Indianska w Szczyrzycu
Pogorzany 8
34 – 623 Szczyrzyc

Kontakt:
Tel. 508 111 684
mail szczyrzyc@wioskaindianska.pl
strona internetowa: http://www.wioskaindianska.pl