PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

PARK MINIATUR LATARNI MORSKICH


W Niechorzu nieopodal piaszczytej plaży u podnóża oryginalnej latarni morskiej powstał Park Miniatur Latarni Morskich. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie atrakcji turystyczno – edukacyjnej euroregionu, jak również centrum latarnictwa polskiego.

Odwiedzający Park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z Polskiego wybrzeża w skali 1:10. Informacje oprowadzających, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajomią zwiedzających z ich walorami historycznymi. Przewodnicy czekają na Gości już przy wejściu, oprowadzają w trzech językach po polsku niemiecku i angielsku. Całe wybrzeże można zwiedzić w 45 min. Wszystkie modele wykonane są najnowszymi metodami techniki, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie modeli w parkowym otoczeniu. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów, bardzo uatrakcyjniają i tak już piękne zabytki polskiego wybrzeża.

Do Państwa dyspozycji jest bezpłatny parking oraz duży parking na autokary, który mieści się na terenie Parku.

Jedną z najważniejszych wakacyjnych atracji są oczywiście pamiątki, w tej kwestii również państwo nie  będą zawiedzeni. Oprócz zwiedzania miniatur zachęcamy Państwa do odwiedzenia sklepiku z upominkami . Można zakupić pamiątki czeskie, duńskie,niemieckie. Oczywiście jest duży wybór jeżeli chodzi o pamiątki z motywem latarni.

Adres:
Park Miniatur Latarni Morskich
ul. Ludna 16
72-350 Niechorze

Kontakt:
strona internetowa: http://park-miniatur-latarni.pl/pl/
tel. 691 977 977