PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

PARK MINIATUR I KOLEJEK


Zapraszamy do Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie!

To tu w malowniczym, pełnym zieleni parku czekają na Państwa miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych. Najwyższa miniatura latarni ze Świnoujścia mierzy aż 6,48m, a najmniejsza (Jastarnia) jest niższa od dorosłego człowieka.

Lokomotywy mkną po szynach, wydają dźwięki i puszczają dym z komina – tak, jak prawdziwe pociągi! Na swej ponad kilometrowej trasie napotykają rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej: mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe dworce!

Jedyna w Polsce Kolej Parkowa której produkcja trwała prawie 2 lata. Po ponad 300 m trasie można przejechać się repliką prawdziwego parowozu Px48! Z komina wydobywa się dym, a z wnętrza słychać dźwięki prawdziwej maszyny parowej.

Latarnie morskie są naszym wspólnym dziedzictwem kulturowym. Do Państwa dyspozycji jest przewodnik, który przybliży ich historię i charakterystykę. Poznają Państwo także wiele ciekawostek: najstarsze legendy dotyczące latarni morskich, a także specyfikę zawodu latarnika. Opowiemy także czym różni się parowóz od elektrowozu czy lokomotywy spalinowej.

Po zwiedzaniu parku zapraszamy do  kawiarni, w której oprócz pysznej kawy mogą Państwo skosztować różnorodnych kompozycji deserów lodowych i gofrów. W sąsiedztwie kawiarni znajduje się także miejsce zabaw dla najmłodszych. Zapraszamy również do sklepu z pamiątkami gdzie można kupić pamiątki z wakacji.

 Niezapomniana przygoda z nutką wiedzy dla dorosłych i wrażeń dla dzieci!

Adres:
Park Miniatur i Kolejek
os.Dziwna, ul. Marynarki Wojennej 15,
72-420 Dziwnów

Kontakt:
strona internetowa: http://www.park-miniatur.pl/
502 284 588, 510 081 476
dziwnow@park-miniatur.pl

ZWIEDZAJ Z KOGIS – ZOBACZ INNE ATRAKCJE W NASZYM PORTALU