PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W SANOKU


Odwiedzając nasz Park Etnograficzny odczują Państwo niepowtarzalny klimat prawdziwie magicznego miejsca skłaniającego do refleksji o czasie i przemijaniu. Sanocki skansen przywoła bowiem do Waszej pamięci dawno już zapomniane wydarzenia i skojarzenia, które tkwią zakodowane w słojach wszechobecnego tutaj wiekowego drewna. Każdy ze zmysłów pozwoli na niespotykany dotychczas kontakt z bogactwem kulturowym tego od zawsze przygranicznego regionu – regionu, gdzie burzliwa historia miesza się ze współczesnością, a dziedzictwo kulturowe bizantyjskiego Wschodu z łacińską spuścizną Zachodu.

Spacerując po tym jedynym w swoim rodzaju muzeum wsi, można połączyć walory poznawczo-naukowe z prawdziwym relaksem i wypoczynkiem na łonie eksplodującej tu niemalże na każdym kroku karpackiej przyrody zachwycającej pięknem o każdej porze roku. I właśnie to niepowtarzalne oraz zróżnicowane bogactwo kulturowe i przyrodnicze jest dla jednych twórcze, dla innych kojące, lecznicze, wreszcie estetyczne, jednym słowem piękne i niezapomniane.
Mam nadzieję, iż przeglądając niniejszą witrynę zdecydują się Państwo na takie zaplanowanie swojego wypoczynku aby przystankiem lub nawet punktem docelowym  Waszej podróży była pełna miłych wrażeń historyczna wycieczka po sanockim Parku Etnograficznym.
Zapraszamy przez cały rok!

Adres:

ul. Rybickiego 3
38-500 SANOK

Kontakt:

tel. +48 13 493 01 77, +48 13 463 16 72
e-mail: skansen@mblsanok.eu

Strona internetowa:

http://skansen.mblsanok.pl/a/strona.php?id=strona

ZWIEDZAJ Z KOGIS – ZOBACZ INNE ATRAKCJE W NASZYM PORTALU