PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

MALTA SKI – CENTRUM SPORTOWO – REKREACYJNE W POZNANIU


Poznań może się poszczycić fajnym stokiem narciarskim na Malcie, czyli w centrum miasta, nad uroczym jeziorkiem, w otoczeniu terenów rekreacyjnych, ale też sklepów i galerii handlowych. Dla każdego coś dobrego 🙂

Stoki są dwa, wyciąg krzesełkowy i orczyk, cała stacja jest oświetlona, naśnieżana i ratrakowana, dobrze przygotowana. Niestety dla małych, zupełnie początkujących dzieci nie ma tu odpowiedniego płaskiego stoku z wyciągiem dla początkujących. W sumie od razu trzeba tu umieć wsiąść na orczyk, co dla 4-latka stawiającego pierwsze kroki jest niewykonalne. Dla małych dzieci lepiej więc dobrać inne stoki w okolicy lub zakupić profesjonalny obóz narciarski dla dzieci.

Dla zapaleńców, którzy jednak chcą lub muszą stawiać pierwsze kroki akurat w Poznaniu – konieczne jest wykupienie lekcji z instruktorem lub pełnego kursu. Inaczej będzie nam tu trudno samodzielnie zacząć, bo stok nie jest za szeroki, a narciarzy pełno. Jest to świetny stok dla tych, którzy już opanowali przynajmniej jazdę orczykiem i pierwsze zjazdy.

Stok jest fajną zabawą również podczas dni bez śniegu – dzięki specjalnej nawierzchni można tu jeździć niezależnie od pogody, nawet latem.

LATO NA MALCIE

Latem również nie brakuje tu atrakcji, a nawet jest ich więcej – kolejka górska “Adrenaline”, łańcuchowa karuzela dla dzieci, letni tor saneczkowy, mini golf, wypożyczalnia rowerów, plac zabaw, pontony do zjazdów ze stoku, restauracje.

Adres:
Wiankowa 2, 61-131 Poznań

Kontakt:
maltaski.pl
tel.501 355 153

ZWIEDZAJ Z KOGIS – ZOBACZ INNE ATRAKCJE W NASZYM PORTALU