PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

LEŚNY PARK KULTURY I WYPOCZYNKU – MYŚLĘCINEK


Park miejski “Myślęcinek” to największy tego typu park w całej Polsce.  Jego lokalizacja jest bardzo urokliwa. Położony jest trzy kilometry do Bydgoszczy. Na terenie parku jest mnóstwo uroczych miejsc ze wzgórzami oraz jarami przeciętymi strugami. Miejsce te chętnie jest odwiedzane nie tylko przez Bydgoszczan, ale także przejezdnych oraz grupy zorganizowane (obozy, zielone szkoły, grupy).

Do naturalnych atrakcji parku należą przede wszystkim stawy. Na największym stawie znajduje się wyspa, która nazywana jest ptasią wyspą. Jej przydomek bierze się od olbrzymich kolonii mew śmieszek i rybitw,które tę wyspę wybrały na swoje siedlisko.

Ośrodki (atrakcje) leśnego parku:

  • Zoo – można zobaczyć tutaj 1000 zwierząt, które są przedstawicielami 204 gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i bezkręgowców, w tym 92 gatunki zwierząt egzotycznych i 60 gatunków rodzimej fauny objętych ochroną ścisłą.
  • Park rozrywki “Zaginiony Świat” – w parku znajdują się eksponaty dinozaurów oraz muzeum “Skarby Ziemi”. Ponadto jest park linowy, kolejka parkowa oraz odwrócony domek.
  • Ogród botaniczny – zajmuje powierzchnię 60 ha, wstęp do ogrodu jest wolny.
  • Ośrodek rekreacji konnej
  • Stok narciarski

Adres:
Leśny park kultury i wypoczynku “Myślęcinek”
w Bydgoszczy ul.Gdańska 173-175
85-674 Bydgoszcz

Kontakt:
tel. (52) 328-00-09
strona internetowa: www.myslecinek.pl

ZWIEDZAJ Z KOGIS – ZOBACZ INNE ATRAKCJE W NASZYM PORTALU