PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

GÓRKA SZCZĘŚLIWICKA W WARSZAWIE


Kompleks z parkiem Górka Szczęśliwicka to duży teren, na którym znajduje się stok narciarski, miejsca dla uprawiania sportów, a latem – baseny, rolkowisko i zielony park.

Kopiec Szczęśliwicki to sztucznie usypana górka na warszawskiej Ochocie. To miejsce uwielbiane jest przez warszawiaków, bo jest tu zielono, wesoło, sportowo i – po prostu wypoczynkowo. Można tu jeździć zimą na nartach, latem na rolkach i rowerach. Górka ma sporo, bo aż  152 m n.p.m.

Ośrodek narciarski czynny jest zimą podczas śnieżnej pogody, ale też w ciepłe dni, bo wykonany jest ze sztuczną nawierzchnią, która przy zerowych i dodatnich temperaturach skrapiana jest „mgłą wodną” do doskonałej jazdy. W razie mrozu a braku śniegu – działają tu armatki śnieżne. Stok czynny jest przez cały rok i nawet latem można tu jeździć na nartach po specjalnej, zielonej nawierzchni. Kto więc nie może wybrać się na obóz narciarski albo na ferie w góry, dla tego Górka Szczęśliwicka jest świetnym rozwiązaniem.

Stok warszawski ma 227 metrów, wic całkiem sporo, nachylenie 11 stopni (trasa niebieska-łatwa). Na dole stoku znajduje się podjazd o długości 60 metrów, idealny do stawiania pierwszych kroków przez początkujących.

Przy Górce jest też duży teren rekreacyjny, siłownia, plac zabaw i ścieżki spacerowe. Idealny dojazd autobusem lub tramwajem z centrum.

Adres:
Górka Szczęśliwicka
Drawska 22, Warszawa

Kontakt:
tel.  22 162 73 00
www.aktywnawarszawa.waw.pl/stok

ZWIEDZAJ Z KOGIS – ZOBACZ INNE ATRAKCJE W NASZYM PORTALU