PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

ZIELONA SZKOŁA WE FRANCJI – LAZUROWE WYBRZEŻE

6-18 lat


Lazurowe Wybrzeże 
najsłynniejsza i najpiękniejsza część francuskiego wybrzeża Morza Śródziemnego. To tutaj właśnie położone są słynne na całym świecie miejscowości Nicea,Saint Raphael, Cannes, Marsylia, Avignion. Nieregularna linia brzegowa, piaszczyste plaże, urocze miasteczka z mnóstwem kafejek i restauracji serwujących m.in. doskonałą zupę rybną po prowansalsku.

Program

Dzień 1: godz. 11.00 – wyjazd z Polski z Katowic. Przejazd przez Niemcy, Francja

Dzień 2-9 : przyjazd do Francji na camping w godzinach porannych, zapoznanie z bazą noclegową, zakwaterowanie, kolacja, wypoczynek,opalanie,kąpiele morskie i w podgrzewanych basenach program rekreacyjny, zwiedzanie Lazurowego Wybrzeża.

Dzień 9: śniadanie, opuszczenie campingu do godz. 10.00, ostatni spacer, pożegnanie z Francją wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 10: przejazd przez Francję, Niemcy. Przyjazd do kraju ok. godz. 14.00.

 

Wycieczki:

Aix-en Provence – dawna stolicy Prowansji. Zwiedzanie: Hotel de Ville z XVII w, wieża zegarowa z XVI w, katedra St. Sauveur. Spacer najpiękniejszą ulicą Aix – cours Mirableau, z placem de Gaulle`a i fontanną de la Rotonde. Nadbrzeżną trasa widokową do La Ciota – greckiego i romańskiego portu. Aix (Aquae Sextiae) zostało założone w 122 p.n.e. przez rzymskiego konsula Sekstiusza Kalwina jako kolonia weteranów jego wojsk. Od nazwiska konsula pochodzi nazwa okolicznych źródeł.Od 1948 roku odbywa się w nim coroczny międzynarodowy festiwal muzyczny.

Marsylia – miasto w południowej Francji, drugie co do wielkości w kraju i trzeci zespół miejski. Położona jest w regionie Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe, w departamencie Delta Rodanu, którego jest stolicą. Znaczną część gospodarki miasta stanowi turystyka. Marsylia to ważny węzeł drogowy, kolejowy i lotniczy. Znajduje się tu międzynarodowy port lotniczy Aeroport de Marseille Provence. W Marsylii istnieją dwie linie metra. Marsylia jest drugim pod względem wielkości portem Europy. Znane zabytki Bazylika Notre- Dame-de-la-Garde, Stary Port z piękną ulicą Canebiere.

Ponadto na turystyczną atrakcyjność miasta wpływ ma również to, że hymn Francji to po prostu Marsylianka.

Avignon – w czasach rzymskich na terenie obecnego miasta istniała osada Avenio. W okresie średniowiecza miasto leżało w uniezależnionej od Francji Prowansji. Stanowiło ono ważny ośrodek handlowy w dolinie Rodanu.Od roku 1309 Awinion stał się siedzibą papieży. Wraz z otaczającymi ziemiami należał do królestwa Sycylii (dynastia andegaweńska). W latach 1378-1408 w Awinionie rezydowali antypapieże. W roku 1348 Papież Klemens VI kupił tę posiadłość od królowej Joanny I Sycylijskiej za 80 tys. złotych guldenów i była w rękach papiestwa do roku 1791, kiedy podczas rewolucji francuskiej została włączona do Francji. Najbardziej znany zabytek: Pałac Papieży (Palais des Papes) w przeszłości był siedzibą papieży (od XIV do XVIII wieku). Zbudowana z białego kamienia warownia jest największą gotycką budowlą w Europie (powierzchnia 15 tys. m²).

Nicea – leży nad Morzem Śródziemnym, na Lazurowym Wybrzeżu. Jest to znany ośrodek turystyczny, kąpielisko morskie, uzdrowisko, ośrodek sportu i rozrywki (kasyna gry, coroczny karnawał, regaty, tereny hippiczne). Wzdłuż wybrzeża ciągnie się bulwar o długości 7 km. Zwana stolicą Lazurowego Wybrzeża, miasta artystów, miliarderów i arystokracji.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie na campingu

do wyboru 9 campingów na Lazurowym Wybrzeżu.:) liczy się termin 🙂
Mobil-homy – stacjonarne, nowej generacji 6-osobowe, z dwiema wydzielonymi sypialniami (w jednej łóżko podwójne, w drugiej dwa pojedyncze) oraz miejscami do spania w salonie. W przyczepie: umywalka, WC, prysznic, ciepła i zimna woda, lodówka, naczynia, sztućce, garnki, koce, poduszki.
Uwaga!!! Należy zabrać ze sobą pościel!!!

Wyżywienie 

Kuchnia polska , posiłki spożywane w mobil-homach. 3 razy dziennie – catering.

Fakultety

Wycieczki :

  • Nicea   35 euro
  • Avignon 20 euro
  • Marsylia 25 euro
  • Aix-en Provence 15 euro
  • Saint Tropez  50 euro
  • La Sourge  10 euro

Terminy i ceny

CENA: 1590 zł

Dostępne terminy: maj, czerwiec, wrzesień 2018

10 noclegów

Dojazdy

Podróż odbywa się autokarem.

Informacje dla rodziców

  • wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych
  • na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych, patrz powyżej.
  • uczestnicy otrzymują wysprzątane mobil-homy i są zobowiązani w takim stanie oddać je po turnusie, aby nie płacić obsłudze za sprzątanie domów.
  • należy zabrać ze sobą pościel lub wykupić na miejscu, koszt 10 euro.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Fakultety

Opinie naszych klientów

Danuta Piotrowska

Dziecko jest bardzo zadowolone i chce przyjechać w przyszłym roku. Dziękujemy ))) Danuta Piotrowska

Agnieszka Miśków

Witam, Bardzo dziękuję za wspaniałą atmosferę na obozie. Blanka wróciła bardzo zadowolona i ma bardzo ...

Przemysław Kasza

Szanowni Państwo Szymon jest bardzo zadowolony z pobytu na obozie w Czaplinku. Planujemy ferie zimowe ...

Agnieszka Sławuta

Szanowni Państwo, Dziecko jest bardzo zadowolone z pobytu na obozie. Deklaruje chęć wzięcia udziału w ...

Katarzyna Rekiel

Syn wrócił z obozu piłkarskiego w Czaplinku bardzo zadowolony. Usłyszałam od niego, że w skali ...

Kamila Kozińska

Dzień dobry, obóz przetrwania bardzo się udał. Myślę, ze najlepszym dowodem na to będzie cytat ...