Obozy Snowboardowe

LUZ BLUES – OBÓZ SNOWBOARDOWY DLA ZAAWANSOWANYCH

11 - 18 lat

ZUPEŁNA NOWOŚĆ! Przedstawiamy Wam zupełnie nowy – rekreacyjny obóz dla snowboardzistów. Jeśli Wasze umiejętności zjazdowe ...

Białka Tatrzańska

w górach

SNOWBOARD NA MAXA W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ – OBÓZ SNOWBOARDOWY DLA MŁODZIEŻY

11 - 18 lat

Tylko u nas – jedyny na rynku, niepowtarzalny obóz szkoleniowy dla średniozaawansowanych i zaawansowanych snowboardzistów. ...

Białka Tatrzańska

w górach

OBÓZ SNOWBOARDOWY SZKOLENIOWY DLA MŁODZIEŻY – BIAŁKA TATRZAŃSKA

13 - 18 lat

Niezapomniany i pełen wrażeń obóz snowboardowy w Tatrach – tylko z Kogis! Jak co roku ...

Białka Tatrzańska

w górach

OBÓZ SNOWBOARDOWY SZKOLENIOWY DLA DZIECI – BIAŁKA TATRZAŃSKA

9 - 12 lat

Niezapomniany i pełen wrażeń obóz snowboardowy w Tatrach – tylko z Kogis! Jak co roku ...

Białka Tatrzańska

w górach

OBÓZ SNOWBOARDOWY TO SUPER POMYSŁ NA FERIE!

Gdy tylko zbliżają się ferie, wszystkie dzieciaki myślą już tylko o dniach wolnych od szkoły, o śniegu i beztroskiej, bezstresowej zabawie zamiast obowiązków. Na przeciw tym oczekiwaniom wychodzą organizatorzy wypoczynku dziecięcego, którzy już od września prześcigają się w pomysłach dla dzieci na zimę. Co roku są jakieś nowości, jednak stanowczo rządzą tu obozy snowboardowe i narciarskie. Mniej popularne są obozy łyżwiarskie czy z angielskim, choć i na nie w zimę są chętni. Zimą dzieci mogą pojechać też na obóz survivalowy, detektywistyczny, LEGO, survivalowy, taneczny czy rekreacyjny. Tematyk jest dużo, ale nie tak wiele jak latem, kiedy tematyk obozów są wręcz setki. Zima jest nieco skromniejsza w tematyki, ale to właśnie dlatego, że ogrom dzieci wybiera po prostu obóz snowboardowy lub obóz narciarski.

Obóz snowboardowy powinien być podzielony na grupy zaawansowania i grupy wiekowe. Najczęściej organizatorzy dzielą grupy na takie od siedmiu do dwunastu lat oraz młodzieżowe od trzynastu do osiemnastu lat. W ogóle snowboard jako sport polecany jest raczej od dziewięciu lub dziesięciu lat, gdy dziecko już ma dość siły i wzrostu, aby manewrować deską, wykonywać skręty i panować nad snowboardem. Dzieci do lat dziesięciu rzadko mają takie warunki fizyczne, by dobrze radziły sobie z deską, ale oczywiście obóz snowboardowy dla początkujących jest właśnie po to, by się uczyć, więc jak najbardziej i siedmiolatek spróbować tego sportu może, po prostu efekty będą nieco mneijsze i będzie mu trudniej, niż na przykład jedenastoletnim kolegom. Jednak są tworzone grupy na obozie snowboardowym dla początkujących specjalnie dla tak małych dzieci i można zapisać dziecko na taki wyjazd.

Jeśli dziecko wyjeżdża na obóz snowboardowy dla początkujących, to zapewne jeszcze nie jeździło i rodzice mogą się nie orientować co należy na taki wyjazd zabrać. Otóż podstawowe rzeczy potrzebne na każdym obozie snowboardowym to: czapka pilotka pod kask, kask narciarski, gogle, specjalny krem na mróz, spodnie ocieplane nieprzemakalne, kurtka zimowa sportowa, getry lub bielizna termiczna, rękawice nieprzemakalne i wygodna, sportowa odzież. Pozostaje jeszcze kwestia sprzętu snowboardowego, do którego zalicza się deska snowboardowa, wiązania i buty snowboardowe. Koszt wypożyczenia sprzętu na obozie to zwykle kwota około 150-200 zł za tygodniowy turnus, ale oczywiście zawsze też można mieć własny sprzęt. Zestaw snowboardowy jest drogi, zatem póki dziecko rośnie, nie warto kupować co roku czy co dwa lata kolejnych butów i desek. Jest to bez sensu, dlatego zdecydowana większość obozowiczów sprzęt po prostu wypożycza – jest to dobre rozwiązanie, bo po pierwsze – nie trzeba tego sprzętu wozić (autokarem lub pociągiem, gdy dziecko jedzie na obóz z grupą), po drugie – sprzęt jest zawsze dobrze ustawiony, nasmarowany, po przeglądzie i dopasowany przez instruktorów, po trzecie – wypożyczalnie zwykle dysponują naprawdę dobrym sprzętem, więc kupując zestaw w hipermarkecie możemy mieć ten sprzęt po prostu gorszy niż z wypożyczalni przy stoku. Przy wielu stokach są renomowane, dobre wypożyczalnie różnych marek, także warto z nich korzystać, a czasem nawet mieć możliwość wytestowania najnowszego technologicznie sprzętu. Zatem na obozie snowboardowym nie warto martwić się o sprzęt i lepiej go wypożyczyć, chyba że już dziecko nie rośnie i jest zapalonym snowboardzistą, wtedy oczywiuscie wszelkie wydatki są uzasadnione i opłacalne.

Na obozie dla początkujących nasze dziecko będzie potrzebować dodatkowo ochraniaczy na nadgarstki oraz ochraniaczy na kolana. Urazy nadgarstków to częste kontuzje u początkujących, bo dziecko spadając – podpiera się ręką i na dłoń idzie wtedy ciężar całego ciała. Dlatego warto wydać te 40-70 złotych i zakupić ochraniacze na nadgarstki. Potrzebne są też ochraniacze na kolana – bo stłuczenia mogą być bolesne – dziecko początkujące często upada na przód, na kolana, tak niestety wyglądają same początki jazdy na snowboardzie, zanim dzieci nauczą się dobrej postawy na stoku. Dlatego warto na pierwszy tydzień czy dwa tygodnie nauki zakupić lub wypożyczyć ochraniacze na kolana – często uczestnicy kupują tańsze ochraniacze siatkarskie, wtedy są one miękkie i wygodnie się je zakłada pod spodnie. Na kolanach mają miękką gąbkę, która amortyzuje upadki. Obóz snowboardowy dla początkujących pociąga więc za sobą kilka wydatków, ale mnóstwo osób się na to decyduje, bo frajda z jazdy jest wielka, satysfakcja z osiąganych wyników na stoku również.

Obóz snowboardowy najlepiej zakupić jeszcze w listopadzie, gdyż wtedy mamy wybór miejsc, stoków, ofert, cen i grup, mozemy przebierać w propozycjach i wybrać to, co najbardziej nam pasuje. Najlepiej obóz snowboardowy wybrać w górach, w Tatrach, Beskidach – bo tam zwykle jest dużo śniegu, nawet, gdy na pozostałym terenie Polski jest kompletnie bezśnieżnie, to tam zwykle są świetne warunki na stokach. Rodzice często wybierają obóz snowboardowy dla początkujących w innych rejonach Polski, na przykład na Kaszubach, bo tam mają bliżej domu – jednak odradzamy takie praktyki, bo na Kaszubach po prostu może nie być śniegu, a na pewno będzie go dużo mniej, niż w Tatrach.

Obóz snowboardowy dla początkujących to świetna propozycja na ferie, zwykle taki wyjazd trwa tydzień, a po tym tygodniu już uczestnik samodzielnie zjeżdża ze stoku i umie korzystać z wyciągów. Jest to doskonała podstawa do dalszej nauki – najlepiej kilka pierwszych sezonów jeździć z instruktorami, w możliwie małych grupach, a dopiero po osiągnięciu poziomu średniozaawansowanego jeździć na stokach samodzielnie. Obóz snowboardowy to prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy kochają naturę, zimę, sport, ruch i nowe wyzwania!