taneczne

KOLONIA “TANIEC, ŚPIEW, PLASTYKA” NAD MORZEM

7 - 12 lat

Bomba wakacyjnej energii – oto szalone, artystyczne lato – z tańcem, śpiewem, plastyką a nawet ...

KOLONIA MUSICALOWA “SOY LUNA” NAD MORZEM

7 - 12 lat

Witajcie – oto musicalowe, muzyczne lato z tańcem, śpiewem i musicalem! To będzie zabawa! Bum ...

TANIEC RZĄDZI! – OBÓZ NAD JEZIOREM DRAWSKO

8 - 12 lat

Roztańczone wakacje nad jeziorem! Czekają na was ciekawe aktywności, nowe przyjaźnie, mnóstwo pozytywnych wrażeń i nowych ...

Czaplinek

nad jeziorem

DZIEWCZYNY GÓRĄ – GIRLS CAMP

8 - 13 lat

Cześć dziewczyny! Już lato, nareszcie wspólnie odpoczniemy na obozie pełnym przygód i atrakcji. Typowo dziewczyńskie ...

OBÓZ TANECZNY DLA DZIECI W ŁAZACH

8 - 13 lat

Oto mega roztańczone wakacje! Spędzimy je w Łazach – w towarzystwie pięknych plaż, lasów i ...

Pomysł na wakacje – kolonie taneczne!

Taniec nie tylko pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, kondycję, postawę ale także na nastrój.  Dostarcza mnóstwo radości. Nie ważne czy stosowany jest w domowym zaciszu, na urodzinach cioci, czy też na zajęciach tanecznych. Zawsze stanowi bardzo przyjemną aktywność fizyczną. Taniec dodatkowo jest elementem szeroko pojętej sztuki, a więc wpływa na kreatywność tancerzy, poczucie estetyki oraz wrażliwość. Obecnie jest bardzo popularną formą spędzania czasu. Towarzyszy każdemu w życiu codziennym. W mediach społecznościowych dostępnych jest bardzo dużo materiałów związanych z tańcem. Są to programy taneczne, filmy, a nawet bajki.

Szczególnie dzieci lubią tańczyć. Wystarczy włączyć jakąś muzykę, a już skaczą, wyginają się, tupią nóżkami. Warto od najmłodszych lat zachęcać dziecko do tańca. Świetnym sposobem może być kolonia z nauką tańca. Kolonie taneczne obecnie są bardzo modne. Będą odpowiednie dla dzieci już od szóstego – siódmego roku życia. Taki wypoczynek może stanowić również pierwszy wyjazd dziecka bez rodziców. Na koloniach tanecznych nie ma kompletnie czasu na nudę, a więc dzieci nie odczuwają tak bardzo tęsknoty za rodzicami. Zwyczajnie nie mają do tego głowy, bo dzieje sie bardzo dużo, codziennie są warsztaty taneczne z instruktorami, a potem zmęczone dzieci relaksują się na przykład pobytem na plaży. A wszystko to za sprawą atrakcji, których na koloniach tanecznych jest bardzo dużo.

Kolonie taneczne, jak wiele innych kolonii, mają trzy bloki zajęciowe dziennie – dzielą się na zajęcia tematyczne, czyli te związane z tańcem, oraz na zajęcia rekreacyjne i wieczorne. Podczas zajęć tematycznych dzieci na koloniach tanecznych poznają elementy różnych tańców. Mają okazję poznać taniec współczesny, hip-hop, disco dance, tańce latynoamerykańskie. Nie powinno zabraknąć gorącej samby, żywiołowej cha-chy, zmysłowej rumby, energetycznego jive’a i żywiołowej zumby. Te i wiele innych tańców czeka na uczestników na koloniach tanecznych. Przed każdymi zajęciami dzieci są odpowiednio przygotowane, a wszystko dzięki instruktorom tańca, którzy nie zapominają o rozgrzewce. Uświadamiają również małych tancerzy o tym jak ważny jest streching.

Kolonie taneczne zapewniają minimum 20 godzin warsztatów tanecznych z instruktorem. W praktyce tych godzin jest znacznie więcej. Na koloniach tanecznych dzieci nie tylko poznają nowe kroki, ale zapoznają się z innymi aspektami związanymi z tańcem. Na koloniach tanecznych uczestnicy tworzą indywidualne oraz grupowe choreografie do swoich ulubionych utworów. Uczą się również wizerunku scenicznego. Wygląd i pewność siebie na scenie to bardzo ważna rzecz. Instruktorzy podpowiadają jak pokonać tremę, jak nauczyc się poprawnie oddychać, jak nie bać się publiczności i ocen. Na warsztatach uczestnicy także dowiadują się jak ubierać się stosowanie do okazji, w tym jak ubierać się na scenę na występy taneczne, jak dobierać kolory, jak podkreślić swoje walory. Nie powinno zabraknąć również wskazówek dotyczących makijażu oraz fryzur na scenie.

Oprócz zajęć tanecznych na uczestników koloni tanecznych czeka mnóstwo atrakcji. Kolonia taneczna, tak jak każda inna, ukierunkowana jest na dobrą zabawę. Kolonie taneczne realizowane są głównie podczas przerw od szkoły, a więc ten czas musi być zorganizowany bardzo atrakcyjnie, tak, aby dzieci nie zaznały nudy. Renomowani organizatorzy turystyki dziecięcej świetnie o tym wiedzą. W związku z tym na dzieci podczas koloni tanecznej czekają: rozgrywki sportowe, zabawy integracyjne, konkursy, gry terenowe, wycieczki, dyskoteki, ogniska i wiele więcej. Program koloni jest tak zaplanowany, że cały dzień zapełniony jest radosnymi animacjami.

Kolonie taneczne podczas wakacji realizowane są najczęściej nad morzem lub nad jeziorami. Są to idealne lokalizacje na wakacyjny wypoczynek. Dzieci uwielbiają słońce, piasek i wodę. A w tych miejscach tego nie brakuje. Uczestnicy koloni tanecznych mają okazję wówczas skorzystać z kąpieli w morzu czy też w jeziorze. Każde wyjście na plaży odbywa się w towarzystwie opiekunów oraz ratowników, którzy bacznie czuwają nad bezpieczeństwem małych obozowiczów.

Kolonie taneczne związane są z dużą aktywnością fizyczną. Jest ona jednak bardzo urozmaicona. Uczestnicy koloni tanecznych nad jeziorem często mają okazję spróbować kajakarstwa, czy też żeglarstwa. Na koloniach tanecznych nad morzem dzieci również mają wiele dodatkowych możliwości. Na każdej koloni tanecznej znajdzie się również czas na błogie lenistwo. Przy tak aktywnych zajęciach jest to bardzo ważne. Podczas wypoczynku dzieci mogą plażować, grać w gry karciane oraz ulubione planszówki.

Kolonie taneczne to bardzo fajny sposób na aktywne i radosne wakacje. Niezależnie od wybranej lokalizacji na dzieci będzie czekało mnóstwo atrakcji. Na koloni tanecznej uczestnicy uczą się nowych kroków oraz szlifują swoje już nabyte wcześniej umiejętności. Nabierają pewności siebie oraz otwierają się nie tylko na nowe doświadczenia ale także na nowe osoby. Na koloniach tanecznych niezwykle ważna jest praca w grupie, wesoła, pozytywna atmosfera i zadowolenie z efektów codziennych warsztatów. Podczas występu grupowego istotne jest, aby tancerze byli zgrani i mogli nawzajem na sobie polegać. W końcu wspólnie pracują na swój sukces. To przekłada się również na życie poza sceną. Uczestnicy koloni tanecznych uświadamiają sobie jak ważna jest w życiu przyjaźń. Kolonia taneczna to zarówno czas radości, jak i niezwykle rozwijająca i motywująca lekcja. A więc – tańczmy jak najwięcej i uczmy tego nasze dzieci.