Obozy musicalowy

OBÓZ MUSICALOWY W KAZIMIERZU DOLNYM NAD WISŁĄ

13 - 19 lat

Co się dzieje, kiedy emocje nie mieszczą się w wypowiadanych słowach? Czy ruchem można opowiedzieć ...

Kazimierz Dolny

inne

OBÓZ MUSICALOWY “BRODWAY” DLA MŁODZIEŻY – NAD MORZEM

11 - 17 lat

Zapraszamy młodzież – oto mega roztańczone i rozśpiewane wakacje! Spędzimy je w Łazach k. Mielna ...

OBÓZ MUSICALOWY

KIEDY NAUKA ŁĄCZY SIĘ Z ZABAWĄ

Musical jest formą teatralną, która łączy w sobie grę aktorską, muzykę oraz taniec.  Obecnie w musicalach wykorzystywane są różne gatunki muzyki między innymi rock, jazz, rap, muzykę klasyczną, pop i inne. Podobnie jest z tańcem, zobaczyć możemy balet, taniec współczesny, a nawet stepowanie. Tematyka musicali jest przeróżna. Dostępne są ciekawe propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Musical tworzą artyści o różnych umiejętnościach. Nie chodzi tutaj jedynie o dobrą grę aktorską, ale także o dobry wokal, słuch oraz poczucie rytmu. Wiele dziewczynek od najmłodszych lat odgrywa księżniczki tańcząc i śpiewając jednocześnie. Z wiekiem wiele dzieci czy też nastolatków zaczyna interesować się teatrem. Musical przez swoją formę wydaje się dla młodszych artystów ciekawszy niżeli zwykłe spektakle. W szkołach dostępne są zajęcia pozalekcyjne z teatru. Podczas wakacji skorzystać można z oferty organizatorów Turystyki i wysłać swoją pociechę na obóz musicalowy.

Obozy musicalowe organizowane są zarówno w lecie, jak i podczas zimy. Znacznie więcej ofert dostępnych jest podczas wakacji. W zimie królują oferty narciarskie, snowboardowe oraz łyżwiarskie. Obozy musicalowe realizowane są w różnych lokalizacjach. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się te, odbywające się nad jeziorem oraz nad morzem. W wakacje każde dziecko ceni sobie dostęp do jeziora czy też właśnie morza. Zwłaszcza podczas upałów kąpiele są bardzo przyjemne. Woda daje także wiele możliwości. Uczestnicy mogą spróbować wielu sportów wodnych. Lokalizacje te są bardzo atrakcyjne również ze względu na swój urok, który nie jedną artystyczną duszyczkę zainspiruje. Jezioro oraz morze – świetnie nadają się na wakacyjną scenerię.

Czego dzieci mogą spodziewać się na obozie musicalowym? Każdy uczestnik weźmie udział w warsztatach tanecznych. Na takich zajęciach obozowicze uczą się choreografii, którą często prezentują na zakończenie obozu. Bardzo ważnym elementem obozu musicalowego są także warsztaty aktorskie. Kadra uczy jak pracować nad ekspresją ciała, gestem, mimiką, a także głosem. Objaśniony zostanie również ruch sceniczny, jakie są jego reguły oraz sposoby. Po takim obozie musicalowym uczestnicy zdobędą świadomość sceniczną. Warsztaty teatralne przybliżą młodym artystom pojęcia z dziedziny teatru, a także przedstawią rodzaje przedstawień teatralnych. Na zajęciach z prezentacji scenicznej uczestnicy dowiedzą się jak najlepiej zaprezentować swoją rolę, jak radzić sobie ze stresem oraz tremą, na co zwrócić uwagę w pracy z mikrofonem, ustawienie aktorów i tancerzy na scenie, rodzaje scen, strojów, makijażu. To z pewnością przyda się również podczas innych publicznych występów, jak np. podczas egzaminów.

Na obozie musicalowym nie powinno zabraknąć zajęć z historii musicalu. Każdy artysta zainteresowany tą formą teatru powinien wiedzieć, jak powstał musical oraz znać najlepsze dzieła tego gatunku. Ważne są również ćwiczenia. Podczas obozu musicalowego uczestnicy odgrywają scenki, uczą się układów tanecznych, ćwiczą swój wokal, tworzą scenariusz, scenografię, stroje, atrybuty. Poznają czym jest przedstawienie od najdrobniejszych szczegółów.

Uczestnicy obozów musicalowych tworzą zespół. Podczas przedstawień praca zespołowa jest niezwykle ważna. Istotne jest aby jeden aktor mógł liczyć na drugiego. Udane przedstawienie to sukces nie jednej osoby, a całego zespołu. Na obozie wszyscy się integrują. Wspólne zainteresowania powodują, że dzieci czy też młodzież świetnie się ze sobą dogadują.

Obozy musicalowe w większości organizowane są dla młodzieży. Młodsze dzieci często mają trudności w skupieniu się aż na tylu rzeczach. Młodzież jest też już bardziej świadoma, a więc znacznie łatwiej im pojąć sztukę jaką jest musical. Polecany jest dzieciom od jedenastego roku życia.

Poza warsztatami związanymi z musicalem na obozie musicalowym na uczestników czeka mnóstwa atrakcji. Organizowane są Wycieczki, aby dzieci mogły zobaczyć ciekawe miejsca oraz poznać kulturę odwiedzanego regionu. Realizowane są wieczory przy ognisku, z gitarą oraz śpiewami. Obozowa dyskoteka? Bez niej się nie obędzie! Integracja na obozie jest również bardzo ważna, a więc w programie zawsze powinny znajdować się obozowe rozgrywki, konkursy, gry terenowe, wspólne kąpiele, spacery i tym podobne.

Obóz musicalowy z pewnością będzie świetną przygodą dla każdej artystycznej duszyczki. Do tego to nietypowy oraz bardzo atrakcyjny sposób na spędzenie wakacji. Jest to cudowny czas, który zapada uczestnikom na długo w pamięć. Oprócz wiedzy jaką dzieci nabędą na obozie musicalowym, każdy uczestnik usamodzielnia się. Poprzez pobyt z rówieśnikami uczy się asertywności, a także sztuki kompromisu. Wyjazd bez rodzica  otwiera dziecko na nowe sytuacje czy też zmiany. Niesie za sobą mnóstwo korzyści. Obozowicze często utrzymują kontakt ze swoimi nowymi znajomymi. Często znajomości te przeradzają się w przyjaźnie. Pierwszy taki wyjazd, może spowodować chęć częstszego podróżowania i odkrywania dotąd nieznanego.