Kolonie LEGO i konstruktorzy

OBÓZ MINECRAFT DLA DZIECI – NAD JEZIOREM DRAWSKO

7 - 12 lat

Wakacyjny wypoczynek dla dzieci inspirowany grą Minecraft. Świetny ośrodek z własną plażą i portem jachtowym ...

Czaplinek

nad jeziorem

OBÓZ STAR WARS – ŁAZY

8 - 13 lat

Witajcie, młodzi Padawanie! Fascynuje Was kosmos i międzygalaktyczne pojedynki? Ciekawy, pełen wrażeń wyjazd w klimacie Star ...

OBÓZ LEGO W CZAPLINKU

7 - 13 lat

Kolonia dla dzieci, które uwielbiają budować i konstruować. Oto wakacje pełne konstruktorskich wyzwań z LEGO ...

Czaplinek

nad jeziorem

OBÓZ LEGO Z ANGIELSKIM NAD MORZEM

8 - 12 lat

Co powiecie na wakacje podczas których przeżyjecie niesamowitą przygodę, stworzycie świetne budowle z LEGO, a ...

OBÓZ MAJSTERKOWICZA WOOD&CRAFT

9 - 12 lat

Zapraszamy Was na innowacyjny obóz pełen kreatywnych pomysłów! Warsztaty modelarskie, nauka posługiwania się różnymi narzędziami, ...

Czaplinek

nad jeziorem

OBÓZ PLASTYCZNO-KULINARNY Z LEGO ELVES W CZAPLINKU

7 - 12 lat

Nowość, czyli obóz z plastyką, elementami kulinarnymi i wielką zabawą Lego dla dziewczynek w unikatowym ...

Czaplinek

nad jeziorem

OBÓZ MINECRAFT NAD MORZEM

7 - 13 lat

Na tym obozie świat znany z gry komputerowej przeniesiemy w rzeczywistość! Teraz czas na sprawdzenie ...

LEGO PRZYGODA – OBÓZ DLA DZIECI NAD MORZEM

7 - 13 lat

Kolonia dla dzieci, które uwielbiają budować i konstruować. Oto wakacje pełne konstruktorskich wyzwań z LEGO ...

OBÓZ LEGO

Nazwa klocków Lego wzięła się od duńskiego zwrotu „Leg godt”. Początkowo, pomysłodawca produkował różnego rodzaju zabawki z drewna. Następnie zaczął produkować klocki – cegiełki łączone ze sobą za pomocą systemu wypustek. Tak właśnie powstały słynne klocki Lego, które mają już prawie wiek i są cały czas na topie. Pomimo tylu lat cieszą się dużą popularnością, nadal są chętnie wybierane przez dzieci i rodziców, mimo dość sporych cen. Budują z tych klocków małe dzieci, ale też nastolatki i nawet dorośli. Dla tych pasjonatów właśnie powstały wakacyjne i zimowe obozy Lego.

Co sprawia, że klocki Lego są wciąż na topie? Przede wszystkim – uniwersalność i łatwość budowania. Nie ma większego znaczenia płeć i wiek – wszyscy doskonale się odnajdą w temacie Lego i znajdą zestawy dla siebie. Możemy je składać, budować i tworzyć z nich przeróżne konstrukcje – zamki, domki, autostrady, samochody, lalki… Niepotrzebna nam żadna instrukcja, wystarczy nasza kreatywność i wyobraźnia. Jest to zabawa na całe dnie, tygodnie, a nawet miesiące. Przez tyle lat nie zmieniła się zbytnio ich forma. Tylko tematy zestawów są cały czas produkowane nowe, uwzględniające mody, najnowsze filmy czy bajki. Ważne jest też to, że klocki lego którymi bawiliśmy się kilkanaście lat temu, nadal będą pasowały do obecnych zestawów. Teraz na obozach LEGO dzieci mogą budować ze wszystkich niemal klocków, które powstawały na przestrzeni lat. Są do dyspozycji zestawy z księżniczkami, elfami, bohaterami z serii Avengers czy coraz nowsze i coraz lepsze klocki typu Technic. Wszystko idzie z duchem czasu. Powstaje coraz więcej nowych bajek, gier i filmów. Dlatego, też producenci wypuszczają na rynek coraz więcej klocków tematycznych, dostosowanych do potrzeb i wymagań dzieci. Obecnie w sklepach możemy kupić klocki z superbohaterami, zestawy Krainy Lodu, Star Wars i Harry Potter, Minecraft oraz inne. Lego bez wątpienia jest nadal na topie i powstaje coraz więcej klocków  tematycznych, związanych z obecnymi trendami, a szerokie spectrum tematów doceniają uczestnicy obozów Lego. Firma ta nie tylko idzie z duchem czasu, ale także podąża za wiekiem miłośników. Dlatego, też producenci zdecydowali się na wyprodukowanie modeli przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku, dla starszych nastolatków i dla dorosłych. Dla tych zupełnie najmłodszych przygotowano klocki Duplo – mogą się nimi bawić dzieci w wieku od 1 – 5 lat. Klocki oraz figurki są dużo większe od tych normalnych. Dzięki czemu nie ma zagrożenia, że dziecko połknie jakiś element.

Dla starszych, bardziej zaawansowanych budowniczych, wydano serię Modular Buildings. Zawiera ona 2000 elementów. Dla najstarszych budowniczych produkowane są budowle – architektura, którą naprawdę trudno jest zbudować. Na obozach Lego spotkamy zwykle zestawy przeznaczone dla dzieci w wieku od siedmiu do czternastu lat.

Lego stało się na tyle popularne, że postanowiono wyprodukować wiele filmów oraz seriali o tej tematyce chętnie oglądanych przez dzieci oraz dorosłych. Przykładami takich filmów i seriali są “Lego: Przygoda”, “Lego Star Wars Przygody Freemakerów”, “Lego Batman”.

Ze względu na to, że klocki LEGO są od ponad 80 lat wciąż są jedną z najbardziej uwielbianych zabawek wybieranych przez dzieci,  powstaje coraz więcej obozów Lego dla dzieci. Są to wyjazdy przeznaczone dla dzieci młodszych i starszych. Organizowane są latem i zimą, w każdym zakątku Polski. Obozy LEGO podzielone są na różne tematyki.

Dziewczęta zapisując się na obóz Lego, mają przeważnie do dyspozycji takie zestawy jak: LEGO Elves, LEGO Friends, LEGO Disney, LEGO Bellville, LEGO City. Są one stworzone tylko dla dziewcząt :) Dziewczęta budują pałace, zamki, komnaty, stajnie, lalki oraz domki. Często same zamieniają się w księżniczki i zapraszają swoje koleżanki do zamków stworzonych z klocków lego. Dzielą się między sobą nowościami bajkowymi. Ponadto na takim obozie dzieci poznają historię uwielbianych klocków oraz korzystają z innych atrakcji przewidzianych w programie np. wycieczki, gry i zabawy sportowe, kąpiele w morzu, jeziorze lub aquaparku. Mogą też zobaczyć w specjalnych programach jak projektuje się różne elementy klocków.

Dla najmłodszych konstruktorów przygotowano obozy Lego takie jak np.: “Lego przygoda”, czy “W świecie klocków lego”. Dzieci podczas takich kolonii lego wymyślają swoje własne projekty budowli, projektują własne miasteczka,samochody oraz znajdują przeróżne sposoby wykorzystania klocków. Poza programem tematycznym, czeka na nich także mnóstwo atrakcji: ogniska, zajęcia integracyjne, sportowe oraz wycieczki.

Dla starszych dzieci stworzono np. obozy LEGO konstruktorskie. Na zajęciach dzieci uczą się między innymi projektowania własnych robotów przy pomocy Lego Mindstorms. Uczestnicy programują swoje roboty w taki sposób, aby wykonywały one najbardziej złożone zadania. Na niektórych obozach programowanie robotów możliwe jest z wykorzystaniem: czujnika światła rozpoznającego kolory, sensora dotyku, oczu robota, pozwalających rozpoznawać poszczególne obiekty, czujnika dźwięku. Każdy obozowicz ma możliwość  wykonania testu swoim robotom, który sprawdzi ich umiejętności. Podczas tego rodzaju obozu będą mieli okazję zostać mistrzem robotyki. Ponadto poza wszelkimi konstrukcjami Lego, jak zawsze na obozach lego jest wiele atrakcji dodatkowych – wycieczki, dyskoteki, zajęcia sportowe, wizyty w parku linowym czy chodzenie na szczudłach.

Podsumowując klocki lego są jedną z zabawek które nigdy nie będą “passe”. Są one jedyną chyba na świecie zabawką, która aż w tak dużym stopniu rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnie dzieci. Pozwalają one na budowanie tego, czego zapragniemy w danej chwili. Dziś to może być np. domek, jutro samochód, a po jutrze z tych samych klocków – autostrada ze stacją paliw. Można wszystkie budowle burzyć i budować na nowo, tworzyć nowe pomysły. Budowle dobrze się trzymają, a klocki są doskonałej jakości i świetnie się ze sobą łączą. Nie da naszym dzieciom tego żaden smartfon czy też gry wideo.

Planując dzieciom wakacje czy też ferie często zależy nam aby nie były one nudne, nie chcemy aby dzieci dzwoniły zapłakane, że tęsknią i chcą wracać do domu. Wybierając dla nich kolonie czy też obozy lego nie musisz się o to martwić. Te klocki nie nudzą się nawet dorosłym :) Obóz lego to świetna inwestycja i doskonały pomysł na bardzo udane wakacje wśród rówieśników.