PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!
Nr oferty: 237

OBÓZ WĘDROWNY TATRA ADVENTURE

12-18 lat


Słowackie Tary czekają właśnie na Was! Przeżyjcie wspaniałe przygody w czasie dwóch wycieczek górskich w Tatrach Niżnych. Zmęczone mięśnie zregenerujcie w czasie całodniowych pobytów w dwóch największych Aquaparkach termalnych na Słowacji. Poczujcie dreszczyk emocji zwiedzając podziemne jaskinie Doliny Demianowskiej. Wykażcie się odwagą i spróbujcie pogłaskać prawdziwego lwa! Te oraz wiele innych atrakcji czekają na Was w czasie obozu Tatra Adventure!

Program

Tatralandia Holiday Resort

Największy całoroczny kompleks wodny na terenie Słowacji, Czech i Polski. Znajduje się w regionie Liptów, w otoczeniu najwyższych słowackich pasm górskich – Tatr Wysokich i Niskich, Małej i Wielkiej Fatry oraz Gór Choczańskich. Miejsce pełne przygód i dobrej zabawy, z całorocznym nadmorskim rajem Tropical Paradise oraz letnim kompleksem basenów. W sezonie letnim w 14 basenach z wodą morską, wodą termalną i krystalicznie czystą wodą do syta mogą się wyszaleć i mali i duzi. Dzięki 26 rurom i zjeżdżalniom oraz innym atrakcjom w Funparku, całodziennemu programowi animacyjnemu przygotowywanemu przez zespół animacyjny oraz letnim imprezom na pewno nie będziecie się tu nudzić. A nawet gdyby pogoda nie dopisała, to spotkamy się pod przejrzystym dachem całorocznego kompleksu Tropical Paradise, w którym temperatura wody i powietrza nie spada poniżej 30 °C. W czasie obozu spędzimy w Tatralandii cały dzień.

Aquapark Besenova

(dawniej Thermal Park Besenova, Gino Paradise Besenova) znajdujący się zaledwie 50 km od polskiej granicy, w malowniczym regionie Liptov. to mnóstwo nowych atrakcji dla każdego. Możecie tam znaleźć między innymi 30 metrową wieżę, z której będziecie podziwiać zapierający dech w piersiach panoramiczny widok. Z wieży tej zjedziecie z 6 dostępnych toboganów o łącznej długości ponad 1 km – warto wypróbować je wszystkie. W basenie ze sztucznymi falami poczujecie unikalną i wyjątkową atmosferę wakacji nad oceanem – posurfujcie na lazurowych falach tak długo, jak tylko macie na to ochotę. Masz ochotę na przejażdżkę najdłuższą zjeżdżalnią na Słowacji? Niekończąca się jazda zapewni długie uczucie przeżywania radości. A może lubisz rywalizację? Zaproponuj znajomemu wyścigi – poczujcie się jak w formule F1 i przekonajcie, który z was będzie szybszy. Miłośnicy doskonałych wrażeń wizualnych też będą się tu czuć jak w raju – im proponujemy zjazd pełen efektów świetlnych i dźwiękowych.

Demianowska Jaskinia Lodowa

(sł. Demänovská ľadová jaskyňa) – część ciągu Jaskiń Demianowskich na Słowacji, znajdująca się na obszarze Niżnych Tatr, w dolnej części Doliny Demianowskiej, w zachodnich stokach Demianowskiej Góry (1304 m) i Kurence (1284 m). Jej otwór znajduje się na wysokości 740 m n.p.m. Długość tej części jaskini wynosi 1,9 km, z czego turystom udostępniono 540 m. Woda przenikająca przez wapienie, z których zbudowana jest jaskinia, zamarza i powstają lodowe stalaktyty, stalagmity, a na dnie tworzy się lód podłogowy. Od wejścia do jaskini lodowej zwiedzający schodzą na niższe piętro – do Korytarza Niedźwiedzi, a stąd do Domów Białego i Halaša, do Czarnej Galerii, a z Domu Pagod idą z powrotem. W drodze powrotnej można obejrzeć zlodowaciałe części Domu Seniora i Dużego Domu, gdzie temperatura nawet latem nie przekracza 0 °C, a z niego serpentynowym chodnikiem przez wyjście można wyjść na powierzchnię.

Demianowska Jaskinia Wolności

(sł.Demänovská jaskyňa Slobody) – część systemu Jaskiń Demianowskich na Słowacji, znajdująca się po północnej stronie Niżnych Tatr w Dolinie Demianowskiej. Jaskinia wytworzona została w ciemnych (popielato-błękitnych) wapieniach środkowego triasu na skutek erozyjnej i korozyjnej działalności podziemnych wód potoku Demianówki. Długość korytarzy Jaskini Wolności, rozwiniętych w 6 poziomach (wraz z Jaskinią Pustą), wynosi 8897 m. Jaskinia Wolności jest bogata w różne formy krasowe prawie każdego rodzaju. Występują w niej nacieki zabarwione na kolor różowy, żółty, fioletowy, czerwony i biały od związków żelaza oraz zabarwienia ciemnozielone, siwe i czarne od związków manganu. Są również jaskiniowe perły podobne wielkością do kulek grochu w Dużym Domu, pokryte szronem stalaktyty, liliowe jeziorka z rokokowymi lalkami w Różowym Domu oraz Kamienne Słonko w Skarbcu.

Zoo kontakt

Miejsce, gdzie z bliska goście mają możliwość zapoznać się ze światem zwierząt. Tylko w ZOO w Liptowskim Mikułaszu, tuż przy popularnej Tatralandii, goście doświadczą bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, które urodziły się w ludzkiej niewoli i w naturze bez pomocy człowieka nie byłyby w stanie przeżyć. W kontaktowym ZOO na gości czeka ponad 400 zwierząt, od gatunków pospolitych po egzotyczne. ZOO pełne przeżyć jest otwarte przez 365 dni w roku. Wyjątkowość odwiedzin w ZOO Kontaktowym polega na tym, że w towarzystwie opiekunów gość będzie mieć niepowtarzalny kontakt ze zwierzętami, pozna ciekawostki ze świata zwierząt i znajdzie odpowiedzi na interesujące pytania. Bardzo atrakcyjne jest podziwianie z bliska młodych drapieżników – niedźwiedzia, lwa, tygrysa, pumy, serwala i rysia. Również małpy w tym ZOO można karmić i poznać z bliska życie makaków japońskich, małpy, koczkodana czy marmozety. Wyjątkowa jest także ekspozycja oswojonych lisów, gdzie na gości czekają lisy rude, polarne, ale także fenek berberyjski. Miłośnicy życia morskiego będą oczarowani widokiem akwarium morskiego z rekinami, z których największy ma 2,5 metra. Australia jest wprawdzie na przeciwnej półkuli, ale dzięki wybiegowi kontaktowemu z oswojonymi kangurami odwiedzający zajrzą również do świata tych zwierząt egzotycznych. Podczas wizyty w ZOO można karmić zwierzęta i zrobić sobie z nimi zdjęcia albo nakręcić krótki film.

Piesze wycieczki górskie

Niżne Tatry są największym powierzchniowo oraz drugim pod względem wysokości pasmem Centralnych Karpat Zachodnich. Przebiega ono w kierunku wschód–zachód na długości ok. 75 km i maksymalnej szerokości blisko 30 km. Na terenie Niżnych Tatr utworzono największy park narodowy na Słowacji – Park Narodowy Niżne Tatry. Przez NAPANT prowadzi liczna sieć (około 1000 km) szlaków turystycznych, w tym fragment najdłuższego słowackiego szlaku turystycznego – Cesta hrdinov Slovenského národného povstania. Największym drapieżnikiem w parku jest niedźwiedź brunatny (NAPANT przyjął go jako swoje logo). Oprócz niego w parku występują kozice, wilki i rysie. Z większych zwierząt spotykane są stada jeleni, saren i dzików. Wśród ptaków pojawiają się orły, głuszce, drozdy obrożne i dzięcioły trójpalczaste. W czasie trwania obozu wybierzemy się na dwie całodniowe wycieczki górskie pod opieką wykwalifikowanego przewodnika górskiego. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjać, wejdziemy na najwyższy szczyt Tatr Niżnych – Dumbier oraz najbardziej rozpoznawany – Chopok. Ze szczytów będziemy podziwiać cudowną panoramę Tatr Wysokich.

Rejs po morzu liptowskim

Liptovska mara to największy sztuczny zbiornik wodny na Słowacji. 22 km2 powierzchni oraz maksymalna głębokość sięgająca 43 m. W czasie naszego pobytu przespacerujemy się brzegiem zbiornika, odwiedzimy również imponującą budowlę hydrotechniczną jaką jest tama z działającą przy niej elektrownią wodną. Wypłyniemy na godzinny rejs statkiem wycieczkowym w trakcie którego będziemy migli podziwiać zapierające dech w piersi krajobrazy otaczających Liptovską Marę pasm górskich: Tatr Niżnych oraz Tatr Wysokich.

Słowackie Muzeum Ochrony Przyrody i Speleologii

w Liptowskim Mikulaszu w ciągu ostatnich czterech lat przeszło gruntowną modernizację i proponuje zwiedzającym trasę pełną ciekawostek z całej Słowacji z wykorzystaniem interaktywnych narzędzi. Ekspozycja „Chroniona przyroda Słowacji” znajduje się w zabytkowym budynku dawnego klasztoru zakonu Jezuitów. Budynek muzeum został wyremontowany i na powrót stał się jednym z najważniejszych w centrum miasta. Poszczególne części ekspozycji w nowoczesny i zabawny sposób prowadzą zwiedzających przez podziemny świat, gdzie oprócz ciekawostek i wszystkich „naj” ze słowackich jaskiń, można zobaczyć model niedźwiedzia jaskiniowego naturalnych rozmiarów i dowiedzieć się, do jakich celów były dawniej wykorzystywane jaskinie. Można tu obejrzeć także model lwa jaskiniowego, rozpoznawać różne gatunki zwierząt po wydawanych przez nie odgłosach i spróbować swoich sił w poszukiwaniu skamienielin. Nad budynkiem muzeum znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się panorama Tatr Zachodnich, Tatr Niskich, Wielkiej Fatry, Gór Choczańskich oraz miasta Liptowski Mikulasz i okolic.

Poza tym w programie

wycieczki piesze do Liptowskiego, gry terenowe, ogniska, dyskoteki, zajęcia rekreacyjno sportowe, zwiad nocny, gry zespołowe, zawody sportowe, turniej bilardowy oraz turniej w trambambulę.

Zakwaterowanie

Pensjonat Jurika w miejscowości Bobrovec, położony około 6 km od Liptowskiego Mikulasza. Niedawno odremontowany, stylowy pensjonat, który zaskoczy Cię nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także miłą i rodzinną atmosferą. Ładnie umeblowane pokoje 2, 3, 4, 5, 6 osobowe z telewizorami, wc i natryskiem lub wanną. Część łazienek przyporządkowana do maksymalnie dwóch pokoi. Część łóżek podwójnych lub wysuwanych z głównego łóżka. Sala z bilardem, piłkarzykami i konsolami do gier. Pensjonat posiada własną restaurację z kominkiem (stołówkę). W ośrodku bezprzewodowy dostęp do Internetu!

Miejsce
Penzión Jurika, Bobrovec 92, 03221, Słowacja

Wyżywienie 
W stołówce pensjonatu (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.

 

Fakultety

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy – Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji podróży tj. z imprezy turystycznej lub biletu lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, takich jak:

  • nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród Ubezpieczonego,
  • nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród osoby bliskiej Ubezpieczonemu lub śmierć osoby bliskiej,
  • poważne zdarzenie losowe, bezwzględnie wymagające obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania,
  • bezwarunkowe wezwanie przez władze administracyjne RP doręczone Ubezpieczonemu w czasie pobytu Ubezpieczonego za granicą,
  • wystąpienie szkody powstałej w wyniku kradzieży z włamaniem, rabunku lub pożaru w zakładzie pracy, w którym Ubezpieczony jest pracodawcą,
  • śmierć, nieszczęśliwy wypadek, przedwczesny poród lub nagłe zachorowanie osoby towarzyszącej w wyjeździe, zgłoszonej przez Ubezpieczonego przy podpisywaniu umowy z biurem podróży, jedynie, jeżeli umowa dotyczy wynajmu domu lub mieszkania (apartamentu) wakacyjnego.

59 zł

Terminy i ceny

TERMINY:
  • 08.07.2018 - 18.07.2018
  • 18.07.2018 - 28.07.2018

CENA: 1999 zł

Cena zawiera
Zakwaterowanie, wyżywieie, realizację programu, opiekę kadry, ubezpieczenie NNW 10000 PLN, KL 10000 EUR, ubezpieczenie kosztów ratownictwa w czasie wycieczek górskich, dojazd z Katowic.

Cena nie zawiera
Dojazdu z innych miast

Dojazdy

We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą. Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości.

Informacje dla rodziców

Uczestnicy nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy specjalistycznej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 12 roku życia. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Fakultety

Opinie naszych klientów

Maciek Bielawski i Małgorzata Moczarna...

Dzień dobry, dziewczynki wróciły wczoraj z kolonii – Wodnych Wakacji nad jeziorem Drawskim. Są bardzo ...

Anna Marcoń

Witam! Nasza córka Natalia  jest zadowolona z pobytu w Czaplinku. Choć pierwsze dni były dla ...

Rodzice Nikodema i Poli

Witamy, Chcielibyśmy złożyć Wam serdeczne dziękujemy. Dzieci przeżyły cudowne chwile wśród rówieśników. Czas opowiadań o ...

Alina Jełowicka

Szanowni Państwo, Olga przyjechała zadowolona, uśmiechnięta i opalona. Dziękuję. Alina Jełowicka

Mayra Wróblewska

Dziękujemy za super ferie-Kuba bardzo zadowolony !

A.Klimas

Witam Chciałam wyrazić najszczersze podziękowania za świetna organizacje i opiekę na turnusie Lego w Jastrzębiej ...