PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!
Nr oferty: 393

REJS SZKOLENIOWY PO MAZURACH

14-19 lat


Masz już za sobą pierwsze wakacje pod żaglami i już tęsknisz za kołysaniem fal? Chciałbyś odświeżyć żeglarskie umiejętności oraz odbyć pierwszą z prawdziwego zdarzenia jachtową eskapadę? Wybierz się z nami w dwutygodniowy rejs na jachtach kabinowych! Przemierzymy w sześcioosobowych załogach, pod okiem doświadczonych sterników, wodny szlak Tysiąca Jezior. Zawiniemy do portów w Piszu, Popielnie, Mikołajkach, Giżycku, Rucianem-Nidzie, by w końcu znowu wrócić ku „Wrotom Mazur” – miejscowości Pisz. Doświadczymy przeprawy przez śluzy Guzianka i Karwik, wypłyniemy na szerokie wody jeziora Śniardwy, gdzie próżno szukać drugiego brzegu. Pod okiem sternika, przyswoisz tajniki żeglarskiej wiedzy i – jeśli chcesz – przystąpisz do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Czekają Cię posiłki na jachcie, wieczorne ogniska z szantami oraz gry terenowe, a przede wszystkim – piękno Krainy Wielkich Jezior, które w pełni odsłania się tylko temu, kto stanie na pokładzie i odbije od brzegu.

Taki rejs to nie tylko smak podróży, szum wiatru, kołysanie fal, urok gwarnych portów i zacisznych zatoczek, ale także okazja do poznania nowych, przyjaciół jak i odkrywania uroków polskiej przyrody.

Program

TRASA REJSU: Pisz –Popielno – Mikołajki – Giżycko – Wierzba – Ruciane-Nida –Karwik – Pisz*
*trasa rejsu ze względu na warunki na  wodzie i pogodę może uleć zmianie

Program rejsu opiera się na szkoleniu żeglarskim na stopień żeglarza jachtowego według zaleceń Polskiego Związku Żeglarskiego. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne. Uczestnicy podzieleni są na załogi (koedukacyjne). Każda z załóg będzie miała swojego instruktora/sternika, odpowiedzialnego za przebieg szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz teoretyczne.

Po za szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek, oraz karaoke.

Dzień 1: przyjazd uczestników do Ośrodka, pierwsza zbiórka uczestników z instruktorami. Podział na załogi, zakwaterowanie na jachtach. Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na wodzie, taklowania i klarowania jachtu, informacje organizacyjne, zajęcia integracyjne.

Dni 2–11: wypłynięcie załóg na szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Podczas rejsu uczestnicy uczą się sterowania i obsługi jachtu w praktyce. Po przycumowaniu wykłady z teorii, zwiedzanie okolicy, zajęcia sportowe, ogniska, grille.

Dzień 12 lub 13: przypłynięcie do Ośrodka, manewry na akwenie na którym będzie realizowany egzamin, egzamin teoretyczny i praktyczny na stopień żeglarza jachtowego.

Dzień 14: klar na jachtach, pożegnanie uczestników– wyjazd z Ośrodka.

Zakwaterowanie

  • Uczestnicy podczas rejsu śpią na jachtach kabinowych typu Tango (lub o podobnym standardzie) w 6 osobowych załogach. Na każdej łodzi jeden sternik, posiadający uprawienia wychowawcy kolonijnego. Wszystkie nasze jachty posiadają bogate i komfortowe wyposażenie,
  • Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja (załogi przyrządzają posiłki na jachtach z produktów dostarczonych przez organizatora w/g ustalonego jadłospisu)

Terminy i ceny

TERMINY:
  • 24.06.2018 - 07.07.2018
  • 08.07.2018 - 21.07.2018

CENA: 1849 zł

Cena zawiera 
Zakwaterowanie
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja (załogi przyrządzają posiłki na jachtach z produktów dostarczonych przez organizatora w/g ustalonego jadłospisu),
Sprzęt: jachty kabinowe typu Tango lub podobne, kompletne wyposażenie żeglarskie, ratownicze, kuchenne na każdym jachcie,
Kadra: komandor rejsu, sternicy z uprawnieniami PZŻ, odpowiedzialni za realizację programu rejsu i sprawy szkoleniowe oraz opiekę wychowawczą. Na każdym jachcie jeden sternik,
Szkolenie: teoretyczne i praktyczne zgodne z wymogami z PZŻ zakończone egzaminem na patent żeglarza jachtowego,
Opieka wychowawcza, zabezpieczenie ratownicze i medyczne,
Wstęp do zwiedzanych obiektów,
Ogniska, nauka szant, węzłów, gry terenowe i zespołowe,
Opłaty portowe w miejscach postoju i na śluzach,
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł).

Cena nie zawiera
Opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł)
opłaty za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł),
dojazdu uczestników do Ośrodka,
opłaty związane z prysznicem i korzystaniem z toalet w niektórych portach – około 8 zł jednorazowy prysznic.

Dojazdy

Dojazd z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem (za dodatkową opłatą według tabeli dojazdów) lub we własnym zakresie.

Informacja o dojeździe na obozy młodzieżowe
Wykaz miejscowości i terminów na które firma zapewnia dojazd i powrót 
Termin Łódź 
Gdańsk
Warszawa Kraków 
Katowice
Wrocław
Leszno 
Kielce
Poznań
Częstochowa
Toruń
Gniezno
Jabłonowo Pomorskie
Piotrków Trybunalski
Olsztyn
Dopłaty 150,0 zł 150,0 zł 200,0 zł 200,0 zł 150,0 zł 120,0 zł
Dojazdy na imprezy
24.06-07.07 tak tak tak tak tak tak
08.07- 21.07 tak tak tak tak tak tak
Rodzaj PKP+autokar autokar PKP+autokar PKP+autokar PKP+autokar autokar

Informacje dla rodziców

Ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność.

Co zabrać
Kartę uczestnika, legitymację szkolną, śpiwór, kurtkę przeciwdeszczową, krem z filtrem UV,buty z miękką podeszwą, ciepłe okrycie (sweter, bluzę), czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, ręcznik, przybory toaletowe, kosmetyki, coś do pisania (zeszyt, długopis), książeczkę żeglarską (jeśli posiadasz). Rzeczy spakuj w worek żeglarski lub plecak (torbę) bez stelaża.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

Joanna Sławuta

Dziękujemy za wspaniałe ferie.

Maciek Bielawski i Małgorzata Moczarna...

Dzień dobry, dziewczynki wróciły wczoraj z kolonii – Wodnych Wakacji nad jeziorem Drawskim. Są bardzo ...

Alina Potocka

Dzień dobry. Gorąco dziękuję za zorganizowanie pobytu dzieci na zielonej szkole w Kotlinie Kłodzkiej. Ja, ...

Rodzice Bartosza

Bartosz jest bardzo zadowolony, wypowiada się w samych pozytywach, mówi, że już tęskni za obozem, ...

Rodzice Filipa Miksa

Bardzo dziękuję za wspaniałe ferie w imieniu mojego syna. Pierwszy raz nie chciał wracać do ...

Agnieszka Sławuta

Szanowni Państwo, Dziecko jest bardzo zadowolone z pobytu na obozie. Deklaruje chęć wzięcia udziału w ...