PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!
Nr oferty: 146

PROJEKT SKRZYDŁA – OBÓZ MOTYWACYJNY DLA LICEALISTÓW

15-19 lat


Projekt Skrzydła to nowatorski sposób spędzenia wakacji w gronie rówieśników, którym zależy na swojej przyszłości, skuteczności w działaniu i samodoskonaleniu. Opracowaliśmy program, który rozwinie Twoje skrzydła! Zapewniamy profesjonalną i przyjazną kadrę z doświadczeniem coachingowym, psychologicznym i pedagogicznym. Oni doskonale wiedzą, jak szkolić i motywować młodych ludzi. Będzie czas na rozwój, przygodę i święta zabawę!

Program

Indywidualne konsultacje. Tworzenie profilu zawodowego. Na spotkaniu grupy z coachem edukacyjnym, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi coachingowych, rozwiążecie cztery nowoczesne testy: dwa testy badające Twoją osobowość i temperament oraz dwa testy dotyczące Twoich kompetencji zawodowych. Wyniki omówimy indywidualnie lub w grupie.

Team building. To specjalnie dobrane zadania mające na celu budowanie zespołu z grupy osób, które mają ze sobą współpracować, podejmować wyzwania i spędzać razem czas. Zajęcia bardzo istotne na wakacjach i w szkole. Rzetelnie przeprowadzony team building służy lepszej integracji, uczy współdziałania w grupie oraz skutecznej komunikacji. Zajęcia typu team building pozwalają rozwinąć kreatywne myślenie i wypracować wzajemne zaufanie w grupie.

Skuteczna komunikacja. Warto rozmawiać. Zadbajmy o skuteczną komunikację! Dowiedz się, jak budować komunikat JA, na co zwracać szczególną uwagę w komunikacji werbalnej (dobór słownictwa, modulowanie głosu, płynność wypowiedzi, intonacja) i niewerbalnej (mimika twarzy, mowa ciała, wygląd zewnętrzny). Zdobytą widzę teoretyczną będziemy oczywiście ćwiczyć w praktyce podczas serii warsztatów z instruktorem.

Lider w grupie. Jakie cechy powinien posiadać każdy lider? Charyzma, inicjatywa, odpowiedzialność, odwaga, umiejętność słuchania, wizja, motywacja… Zastanówmy się wspólnie, jak zostać dobrym liderem. Tym zagadnieniem zajmiemy się na wykładach i panelach dyskusyjnych. Swoje predyspozycje będziemy mieli okazję sprawdzić podczas obozu organizując wybrane eventy dla całej grupy. Przekonaj się, że bycie liderem to wyzwanie i ważna rola życiowa.

Debaty oksfordzkie. Wieczorne zajęcia prowadzone w stylu debat oksfordzkich na tematy dotyczące polityki, etyki, filozofii, religii… To cenne doświadczenie mające na celu sąd na danym poglądem. Debata odbywa się w formie sądu, a uczestnicy wchodzą w określone role. Debaty oksfordzkie skłaniają do głębszej refleksji, poszerzają nasze horyzonty i budzą żywe emocje.

Twoja przyszłość. Podczas obozu będziemy sporo rozmawiać o naszej przyszłości, a konkretnie o jej planowaniu, celach, ścieżkach rozwoju, wartościach i możliwościach, które są w zasięgu ręki dla każdego młodego człowieka. Nie wiesz jeszcze, jaki kierunek studiów wybrać? Masz wątpliwości, czy warto udzielać się w wolontariacie? A może szukasz pasji, która doda Ci skrzydeł? Proponujemy serię spotkań coachingowych dla nastolatków, dzięki którym zrozumiecie istotę zaangażowania w realizację własnych pomysłów, dążenia do wyznaczonych celów i pozytywnej motywacji.

Działaj. Spróbuj swoich sił robiąc coś dla innych! W programie: wybór organizacji (typu Aiesec), programów edukacyjnych, fundacji i wolontariatów, w których możesz nie tylko rozwijać swoje kompetencje, ale też zdobywać doświadczenie i pomagać.

Trening kreatywności. Na każdym kroku oczekuje się od nas kreatywności, dlatego warto zainwestować w ćwiczenie kreatywnego, czyli otwartego i twórczego myślenia, by zaskakiwać ciekawymi pomysłami i tworzyć nowe. Taki trening buduje nasz potencjał twórczy i pozwala rozwijać się w przeróżnych dziedzinach. W programie m.in. plansze inspiracyjne, technika abstrahowania, metafory, zagadki, technika dokonywania skojarzeń, burza mózgów, zajęcia manualne.

Autoprezentacja. W skrócie to proces kontrolowania sposobu, w jaki postrzegają nas inni. Dziś niezwykle ważna już od najmłodszych lat… Opanowanie tej sztuki przydaje się w szkole, na scenie, podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zapraszamy na warsztaty, które pomogą Ci świadomie budować własny wizerunek tak, by wywierać pożądanie wrażenie. Postawa, uśmiech, kontakt wzrokowy, uścisk dłoni, ubranie… to wszystko naprawdę ma znaczenie!

Bez stresu. Stres może być naszym dużym wrogiem w dążeniu do wyznaczonych celów. Poznaj techniki relaksacyjne, metody radzenia sobie w sytuacjach stresowych, naucz się kontrolować negatywne, a wyzwalać pozytywne emocje.

Mazury aktywnie! Mazury to idealne miejsce, aby spróbować swoich sił w sportach wodnych i cieszyć się wakacjami. Ośrodek, w którym będziemy zakwaterowani, ma własną plażę, przystań żeglarską, strzeżone kąpielisko, sprzęt wodny, boiska sportowe, las… To dla nas wymarzone warunki, by w samum sercu Wielkich Jezior Mazurskich popłynąć w rejs żaglówką, wybrać się na niezapomniane wycieczki kajakiem, czy też doskonalić różne techniki pływania. Zajęcia wodne odbywają się pod okiem ratownika MOPR i doświadczonych instruktorów żeglarstwa.

Punkt Adrenalina! W tym roku proponujemy Wam dodatkową atrakcję! Będziecie mieć okazję aby przepłynąć się RIBem z silnikiem, a także zasmakujecie ekstremalnych wrażeń podczas pływania na bananie. Dla najlepszych nagrody! Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników, odbywają się pod okiem ratownika MOPR i doświadczonych instruktorów.

Zajęcia linowe. Zapraszamy na zabawę na wysokościach! Ścianka wspinaczkowa, równoważnia, most tybetański, pajęcza sieć, zjazdy tyrolskie czy huśtawki – to wszystko będzie do Waszej dyspozycji. Zajęcia są prowadzone w parku linowym na terenie ośrodka, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Ponadto w programie:

 • ognisko z szantami i pieczeniem kiełbasek
 • klimatyczne dyskoteki przebierane
 • turnieje sportowe
 • aktywne plażowanie nad jeziorem Tajty
 • zwiedzanie ciekawych zakątków Giżycka
 • ekscytujące gry terenowe
 • wybór dodatkowych atrakcji za dopłatą

Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy Gwarek w Pięknej Górze. Położony na Mazurach (2 km od Giżycka) bezpośrednio nad jeziorem Tajty. Piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu oraz malowniczy widok na jezioro tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Uczestnicy kwaterowani są w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych (również z łóżkami piętrowymi), z łazienką wyposażoną w kabinę prysznicową. Obiekt otoczony jest bezpiecznym i ogrodzonym terenem, ma własną piaszczystą plażę strzeżoną, przystań żeglarską, zaplecze rekreacyjne, boiska sportowe, park linowy oraz restaurację. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci. Zobacz. 

Adres: Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Fakultety

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł

Przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

Wycieczka do Zoo Safari – 70 zł
Oto niepowtarzalna okazja, by w samym sercu Mazur poznać bliżej dzikie zwierzęta. Przejażdżka po 100-hektarowym terenie, na którym mieszka ponad 400 fascynujących zwierząt, odbywa się samochodami terenowymi oraz stylizowanymi bryczkami. Podczas wizyty w Zoo Safari spotkamy dziki, daniele, lamę glamę, konie wielkopolskie, osiołki, kozy afrykańskie, alpejskie i mleczne oraz owce wrzosówki, stado jeleni mandżurskich, axis i europejskich, a także muflony i krowy rasy highland i hereford. O życiu i zwyczajach tychże zwierząt opowie nam ich opiekun, znawca i miłośnik. Czas: 1,5 h.

Dodatkowe 100 kulek paintballowych – 30 zł 
Poza kulkami zawartymi w programie.

Paintball – 60 zł 
To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem. Dla dzieci poniżej 13 roku życia zajęcia odbywają na strzelnicy paintballowej. Dzieci od 13 do 19 lat biorą udział w rozgrywce drużynowej.

 

Terminy i ceny

TERMINY:
 • 07.07.2018 - 18.07.2018
 • 19.07.2018 - 30.07.2018

CENA: 2199 zł

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dojazdy

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Częstochowa 188 PLN, Gdańsk 148 PLN, Katowice  188 PLN, Kraków 198 PLN, Łódź 178 PLN, Poznań 178 PLN, Toruń 128 PLN, Warszawa 178 PLN, Wrocław 188 PLN. Negocjowane: Białystok, Bydgoszcz, Lublin, Szczecin.

 

Informacje dla rodziców

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze
 • strój kąpielowy/kąpielówki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Fakultety

Opinie naszych klientów

Artur Judkowiak

Witam Dziecko jest bardzo zadowolone. Zamierza w przyszłym roku również wziąć udział. Dziękuję za udany ...

Mayra Wróblewska

Dziękujemy za super ferie-Kuba bardzo zadowolony !

Rodzice Zuzi

Córka zachwycona, dziękujemy:-)  Zuzka często wyjeżdża i doprawdy chyba nigdy nie wróciła tak zadowolona, pełna ...

Maciek Bielawski i Małgorzata Moczarna...

Dzień dobry, dziewczynki wróciły wczoraj z kolonii – Wodnych Wakacji nad jeziorem Drawskim. Są bardzo ...

Katarzyna Rekiel

Syn wrócił z obozu piłkarskiego w Czaplinku bardzo zadowolony. Usłyszałam od niego, że w skali ...

Hanna N.

Dzien dobry! Chce podziekowac KOGIS.pl za zorganizowanie udanego pobytu na obozie mojego dziecka. Moj syn ...