PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!
Nr oferty: 135

OBÓZ RPG TOL CALEN

14-20 lat


Tol Calen to świat z długą i barwną historią, kształtowaną od 2003 roku przez niezliczone rzesze Graczy i MG naszych wyjątkowych obozów RPG. I Wy możecie kreować niezwykły świat Tol Calen – wpływać na jego dzieje i przeżywać wciąż nowe, zapierające dech w piersiach przygody pełne brawurowych potyczek, misternych intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Witajcie na Tol Calen!

Program

Doświadczcie niezapomnianych przygód i przełomowych wydarzeń w świecie Tol Calen! Poprzedni sezon przyniósł, jak co roku, dużo zmian i nowości… Kiedy oczy mieszkańców Tol Calen były zwrócone na zewnątrz Cesarstwa – wewnątrz zaczęło bulgotać. Tolcaleńczy uporali się z problemami na Archipelagu Zachodnim, północnym Skølmjar, a nawet Hikuni i nastąpiła cisza. Głos Tol Calen milczał, w Cesarstwie nic nie miało miejsca. Lecz wszyscy znali to uczucie nad wyraz dobrze. Czuli że w środku kraju polityczna scena aż trzeszczy od napięcia, w każdym mieście słychać była całą masę plotek o nadchodzącym nieszczęściu. Cisza przed burzą może być nie do zniesienia, szczególnie wtedy, kiedy to nie pierwszy raz w historii Tol Calen. Słuch o tajemniczej Loży Nyr-Foldu zaginął, nie pozostał żaden ślad po Gustawie Kirhowie i jego kompanii. Eisenbah zostało okrzyknięte Wolnym Miastem, po tym jak Duma – rada miasta – zażądała własnych praw od Cesarza. To jednak nie spodobało się wielu Tolcaleńczykom, którzy szybko zajęli się innym tematem – na dalekiej północy szalała bowiem ogromna zorza ligaturska, rozświetlając nocne niebo przez pierwszy tydzień. Mędrcy i wróżbici niefortunnie analizują te znaki, lecz co przyniesie przyszłość? To zależy już od Tolcaleńczynków, bo…

… Nadchodzi lato, a z nim kolejne wyzwania i możliwości! Dalsze losy Tol Calen zależą od Was, a my już nie możemy się doczekać!

Sesje RPG. W grach wyobraźni uczestnicy stworzą wymyślone przez siebie postaci i będą je odgrywać w trakcie przygód, prowadzonych przez Mistrzów Gry. W przygotowaniach pomogą specjalnie opracowane karty postaci. Co najmniej dwanaście sesji będzie prowadzone w stylu dobranym do oczekiwań graczy, w autorskim systemie Tol Calen.

LARPy. Skrót od Live Action Role Playing Games oznacza gry terenowe – wcielanie się w postać nie tylko słowem, ale też ubiorem i mową ciała. LARPy będą organizowane dla wszystkich graczy, a współpraca przy rozwiązywaniu zagadek czy pokonywaniu problemów dostarczy im mnóstwa wrażeń. Niektóre z LARPów będą związane z fabułą obozów, a inne będą ciekawą odskocznią od Tol Calen. Zapewniamy podstawowe elementy stroju i jednocześnie zachęcamy do zabierania własnych kostiumów i akcesoriów!

Prelekcje. Podczas prelekcji poznacie wiele systemów RPG – od klasyków po nowości. Zgłębicie ich mechanikę oraz założenia świata i porównacie je z dotąd poznanymi. Prelekcje z elementami praktycznymi nauczą Was, jak wiarygodnie odgrywać postać i pozwolą lepiej wczuć się w stworzonych wcześniej bohaterów. Poznacie także sztuczki, które można stosować jako Mistrz Gry w trakcie sesji, które pomogą nie tylko w prowadzeniu jako MG, ale także w rozszyfrowywaniu jego zamiarów.

Warsztaty praktyczne. W trakcie zajęć stworzycie coś z niczego: z podstawowych materiałów zrobicie zarówno elementy strojów, które wykorzystacie potem na LARPach, jak i tzw. „hand-outy”, czyli przedmioty przenikające ze świata wyobraźni do świata realnego – akcesoria, rekwizyty, czy dodatki do strojów.

Projekcje filmów. Oglądając filmy nakręcone w różnych konwencjach (od fantasy po science-fiction) pokonacie trudności w zrozumieniu podstaw i założeń różnych światów RPG. Po obserwacji aktorów, wcielających się w role bohaterów walczących o przetrwanie w zróżnicowanych warunkach odbędą się panele dyskusyjne, dzięki czemu z każdej projekcji wyciągnięcie jeszcze więcej!

Gry planszowe i integracyjne. W wolnych chwilach będzie można poćwiczyć umiejętności strategiczne w ciekawych grach planszowych (Neuroshima Hex, Jungle Speed, Ghost Stories i inne), czy karcianych (Bang!, Munchkin, Dixit, Goblins: Epic Death i inne) oraz wziąć udział w przeróżnych zadaniach z dziedziny team-building, grach terenowych i zabawach integracyjnych. Istnieje możliwość rozegrania również mini turnieju Magic The Gathering. Zachęcamy do zabierania własnych talii i gier.

Łucznictwo. Poznacie tajniki, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, tej odwiecznej sztuki! Z jakich elementów składa się łuk? Jak należy go pielęgnować? Jak daleko niósł? Jakich grotów używano na przestrzeni wieków? Z jakiego drewna łuk powinien być przygotowany? Po zakończonych zajęciach, odpowiedzi na te pytania będą dla Was oczywiste! Wszystkiego dowiecie się na prelekcji, by móc potem spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy!

Szermierka. Korzystając z nowych, sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych mieczy otulinowych Go-Now, wprowadzimy Was w tajniki szlachetnej sztuki fechtunku. Poznacie podstawowe oraz zaawansowane techniki ataku i obrony, rozwiniecie koordynację i równowagę ciała, weźmiecie udział w pojedynkach podczas Kręgu Honoru i Kręgu Zdrady, gier typu Battle czy Capture The Flag, a także będziecie mogli wziąć udział w lekcjach ukazujących wam nowe techniki fechtowania. Niech wygra najlepszy!

Teraz Kaszuby! Wakacje na Kaszubach to okazja do chwili wytchnienia i rozkoszowania się swoimi pasjami wśród przepięknych lasów, pól i łąk. Tutaj wygrywa siła i piękno przyrody, które będą z pewnością pomocne w skupieniu się na fabule. W tym roku Obozy RPG będą stacjonować w uroczym miejscu z dala od miejskiego zgiełku. Oczywiście będzie też okazja, by wziąć udział w dodatkowych zajęciach, ale to już od Ciebie zależy.

Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy Przystanek Drzewina. Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości Drzewina na Kaszubach, wśród lasów, pól i łąk. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym w 2017 roku. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach  3-, 4-, 5- i 6-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo zielonego terenu rekreacyjnego. Zobacz

Adres: Przystanek Drzewina, Drzewina 6a, 83-041 Mierzeszyn

 

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Fakultety

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

 • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

Świat Labiryntów – Bliziny – 45 zł 

Na Kaszubach, kilkanaście kilometrów od Drzewiny, powstało miejsce niezwykłe. Zapraszamy na fantastyczną grę terenową w drewnianym labiryncie: 4 różne trasy tematyczne, 1,3 km ścieżek, 4 mosty, 5 wież, codziennie inny układ ścieżek. Co roku zmienia się konwencja zabawy, ale cel jest jeden – wyjść z labiryntu. Można zaliczyć aż 4 różne trasy zróżnicowane pod kątem długości i trudności ich rozwiązania. Twórcą tych labiryntów jest światowej sławy projektant labiryntów – Adrian Fisher. Jego firma stworzyła ponad 600 projektów labiryntów m.in. w UK, Francji, Włoszech, Holandii, a także w Ameryce Południowej, Indiach, Japonii i Korei Południowej. Jego labirynty sześciokrotnie były wpisywane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Paintball – 80 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania szybkich i samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki pełne adrenaliny i wyśmienitej zabawy. W cenie oczywiście przeszkolenie i opieka Instruktora! Zabawa dla Uczestników, którzy ukończyli 13 lat!

 

Terminy i ceny

TERMINY:
 • 25.07.2018 - 06.07.2018
 • 07.07.2018 - 18.07.2018
 • 19.07.2018 - 30.07.2018
 • 31.07.2018 - 11.08.2018
 • 12.08.2018 - 23.08.2018

CENA: 1899 zł

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dojazdy

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Częstochowa 188 PLN, Gdańsk 98 PLN, Katowice 188 PLN, Kraków 198 PLN,  Łódź 178 PLN, Poznań 178 PLN, Szczecin 188 PLN, Toruń 168 PLN, Warszawa 188 PLN, Wrocław 188 PLN. Negocjowane: Białystok, Bydgoszcz, Lublin, Olsztyn.

Informacje dla rodziców

Co zabrać 

 • polecamy zabrać wszystko, co pomoże Wam wczuć się w klimat (stroje, ozdoby, rekwizyty) oraz to, co zwykle zabieracie na sesje (jeśli graliście już w RPG).
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

 

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Fakultety

Opinie naszych klientów

Dorota Nowicka

Dzień Dobry, mój syn Krzysztof został wczoraj odebrany przez nas – rodziców  z obozu w ...

Rodzice Zuzi

Córka zachwycona, dziękujemy:-)  Zuzka często wyjeżdża i doprawdy chyba nigdy nie wróciła tak zadowolona, pełna ...

Anna Nowak

Super kolonia, dziękuję!

A.Klimas

Witam Chciałam wyrazić najszczersze podziękowania za świetna organizacje i opiekę na turnusie Lego w Jastrzębiej ...

Rodzice Filipa

Chciałam podziękować za wspaniały czas jaki mój syn Filip spędził na obozie w Bukowinie. Był ...

Dorota i Sławomir Matyjaszczyk

Dzień dobry, Chcieliśmy serdecznie podziękować za super organizacje i bardzo czujną opiekę( szczególnie pani Roksanie) ...