PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!
Nr oferty: 118

OBÓZ ASG LEVEL 3 – DZIAŁANIA PARTYZANCKIE

14-18 lat


Z dziennika dowódcy

Zabezpieczenie wschodniego pogranicza poszło bez większych problemów pomimo wymagających warunków terenowych i niepewnych obszarów działań operacyjnych. Po udanej, szeroko zakrojonej akcji o kryptonimie „misja wschód”, po tym, jak odkryto powiązania skutecznie zwalczonych grup przemytników ze zorganizowanymi grupami przestępczymi na terenie Pomorza, dowództwo wyznaczyło nam zadanie zlokalizowania i zniszczenia tych grup. Warunki terenowe i gęste zalesienie uniemożliwią użycie ciężkiego sprzętu. Zadaniem pierwszych oddziałów będzie przeprowadzenie rozpoznania oraz ustabilizowanie sytuacji w rejonie, aby można było przeprowadzić dalsze działania. Nie będzie łatwo, miejsce bazy operacyjnej już wyznaczone. Czekają nas nowe wyzwania, teren i nowi przeciwnicy. Czas szykować sprzęt – mamy sporo do zrobienia. Widzimy się na miejscu!

Nowe miejsce, nowa wyzwania. W tym roku spotykamy się na Kaszubach. Adrenalina, zasadzki, rozpoznania, ciągła akcja i napięcie oraz odpowiedzialność, czy uda się wykonać główne zadanie – to tylko część rzeczy, z którymi będą musieli się zmierzyć Uczestnicy na ASG level 3. Intensywne szkolenie, ciągła akcja i bytowanie w lesie – tak możemy w skrócie opisać ten obóz. Obóz przeznaczony jest dla osób lubiących wyzwania i posiadających własny sprzęt. Udział w obozie ma charakter szkolenia wojskowego z wykorzystaniem replik ASG. Jak mówi popularne przysłowie jednostek specjalnych: the only easy day was yesterday. Każdego dnia Uczestnicy będą polepszać swoją kondycję fizyczną i przyswajać nową wiedzę z zakresu prowadzenia działań bojowych. Podczas szkolenia kładziemy główny nacisk na realizm działania jednostek specjalnych, a co za tym idzie – głównym celem obozu jest zapoznanie uczestników z obecnie stosowanymi taktykami oraz oddanie realiów działań tego typu jednostek.

Nad bezpieczeństwem i zakresem merytorycznym przeprowadzanych zajęć czuwają odpowiednio wykwalifikowane osoby – instruktorzy rekreacji, instruktorzy harcerscy, członkowie organizacji o profilu pro obronnym, pasjonaci i praktycy technik wojskowych.

Program

Boot Camp. Każdy wojownik musi przejść solidny trening fizyczny, aby w przyszłości nie zawieść na misji. Na początku obozu każdy sprawdzi się na torze przeszkód. Dni zaczynają się od zaprawy porannej.

Pionierka. Na zajęciach z pionierki uczestnicy nauczą się zakładania i planowania bazy polowej i posterunków obserwacyjnych.

Taktyka „zielona”. To prowadzenie działań bojowych w terenie naturalnym, np. las, pustynia czy góry. W trakcie kilku bloków programowych szkolenie w tematach takich jak: sposoby przemieszczania się na wrogim terenie, zastosowanie i prawidłowe wykorzystanie środków pirotehcnicznych (granaty dymne i hukowe), patrolowanie, obserwacja, reakcja na kontakt z nieprzyjacielem, maskowanie, zasadzka, skryte przenikanie przez teren wroga, łamanie tropu.

Strzelnica dynamiczna. Czasem musimy podejmować szybkie decyzje, najważniejsze, by były one trafne. Na tych zajęciach uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności z dobywania broni oraz dynamicznego strzelania do celu. Dodatkowo, aby zaliczyć strzelnicę, należy ukończyć ją pokonując wybrane elementy z toru przeszkód!

Taktyka „czerwona”. Uczestnicy obozu dowiedzą się jak transportować rannego, sprawnie przeprowadzić i zabezpieczyć miejsce ewakuacji. W czasie ostatnich konfliktów coraz większą rolę odgrywa medycyna pola walki. Opatrywanie ran w strefie działań wojennych to coś, z czym będzie trzeba się zmierzyć!

Bronioznawstwo. Na tych zajęciach instruktorzy opowiedzą nam o budowie, rodzajach, konserwacji i zasadach bezpiecznego użytkowania broni palnej. Dodatkowo dowiemy się, jak szybko usuwać drobne usterki z broni na polu walki.

Działania nieregularne. Metody działań partyzanckich oraz jednostek takich jak brytyjskie SAS. Poznamy również specyfikę walk w XXI w.

Strzelanki ASG i działania na tyłach wroga. Najważniejszy element programu, zaczynając od prostych ataków na konwój z żywnością, kończąc na długich i męczących zadaniach. Zasadzki, rozpoznania, przejęcia, stała gotowość bojowa staną się codziennością na levelu 3. W praktyce poznacie specyfikację działań partyzanckich.

Zajęcia fizyczne. Ciąg różnorakich zajęć rozwojowych pozwoli nam w polepszeniu szybkości, wytrzymałości i koordynacji ruchowej – czynników, które są ważnym elementem na polu bitwy.

Survival. Każdy operator działający na tyłach wroga musi znać techniki sztuki przetrwania. Na obozie Uczestnicy rozwiną umiejętności z budowy schronień, organizacji miejsca noclegu, poruszania się w trudnym terenie, budowy i rozpalania różnego rodzaju ognisk.

Techniki interwencyjne. Zajęcia poświęcone technikom interwencyjnym używanym podczas zatrzymania podejrzanego.

Zajęcia linowe. W trakcie wykonywania zadań zdarza się czasem, że jedynym sposobem na jego wykonanie jest zjazd z wysokiego mostu bądź też przeprawa przez rzekę albo wąwóz. Dzięki technikom linowym takie przeszkody nie będą dla Was problemem.

Samoobrona. Nawet na co dzień może spotkać nas sytuacja, kiedy niespodziewanie staniemy się obiektem agresji. Pod okiem profesjonalnego instruktora nauczymy się radzić sobie z takim zagrożeniem.

InO – Imprezy na Orientację. Nawigacja to podstawa bezpiecznego przebywania w terenie. Aby mapa i kompas nie były dla nas tylko tajemniczymi rekwizytami, każdy weźmie udział nie tylko w szkoleniu InO, ale też w praktyczny sposób sprawdzi swoje umiejętności w trakcie marszobiegów na orientację.

Zakwaterowanie

Militarna baza namiotowa Przystanku Drzewina. Miejscowość Drzewina w województwie pomorskim, 35 km od Gdańska. Uczestnicy zakwaterowani będą w namiotach 10-osobowych (w namiocie max. 6 osób), wyposażonych w podłogi drewniane, na kanadyjkach z materacami. Na miejscu do dyspozycji: nowe kontenery sanitarne (WC, umywalki, prysznice) z dostępem do ciepłej wody, OSF, pole paintballowe i duży teren treningowy. Wyżywienie serwujemy w Przystanku Drzewina.

Adres: Pole namiotowe Drzewina 6a, 83-041 Mierzeszyn

Wyżywienie

Serwowane w Przystanku Drzewina 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

Fakultety

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

 • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
 • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

Przepustka: aquapark i chill w Sopocie – 100 zł

Dla spragnionych odpoczynku proponujemy wypad do Sopotu na totalny relaks. Najpierw wskoczymy do popularnego aquaparku w Sopocie, gdzie będzie można skorzystać z kompleksu basenów i zjeżdżalni. W ofercie m.in. basen rekreacyjny i parapływacki, całoroczny basen zewnętrzny, whirlpoole, hydromasaże, dzika rzeka, różne rodzaje zjeżdżalni. Czas pobytu – 3 h. Potem będzie czas na spacer sopockim Monciakiem, kąpiel w morzu i opalanie na plaży, a dla chętnych także słynne molo. Taka przepustka z pewnością będzie świetną regeneracją smiley

Strzelanie z broni ostrej – 150 zł

Wyjazd do Gdańska na strzelnicę, gdzie będzie okazja postrzelać z prawdzwej broni. Proponujemy pakiet ADVANCED, który zawiera:

 • pistolet CZ 75 / GLOCK 17, kal. 9 – 15 strzałów
 • karabinek AK-47, kal. 7,62 – 10 strzałów
 • karabinek AR MP-15, kal. 5,56 – 10 strzałów
 • Shotgun / Mossberg, kal. 12 – 5 strzałów

Uwaga! Do udziału w zajęciach ze strzelania z broni ostrej wymagana pisemna zgoda rodziców.

Terminy i ceny

TERMINY:
 • 25.06.2018 - 06.07.2018
 • 07.07.2018 - 17.07.2018
 • 19.07.2018 - 30.07.2018
 • 31.07.2018 - 11.08.2018

CENA: 2099 zł

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), mundur.

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dojazdy

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Częstochowa 188 PLN, Gdańsk 98 PLN, Katowice 188 PLN, Kraków 198 PLN,  Łódź 178 PLN, Poznań 178 PLN, Szczecin 188 PLN, Toruń 168 PLN, Warszawa 188 PLN, Wrocław 188 PLN. Negocjowane: Białystok, Bydgoszcz, Olsztyn, Lublin.

Informacje dla rodziców

Co zabrać
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • ubrania „do ubrudzenia” na zajęcia w terenie, wysokie buty (wojskowe lub turystyczne – rozchodzone, aby uniknąć obtarć), bielizna, dobre skarpety (najlepiej turystyczne)
 • ciepłe ubrania (kalesony, getry, bluzy polarowe, czapka, rękawiczki), kurtka przeciwdeszczowa, strój do ćwiczeń fizycznych (buty, krótkie spodenki, koszulka), pasek do spodni, letnie nakrycie głowy (czapka, chustka lub kapelusz), strój kąpielowy/kąpielówki, klapki
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • notatnik, kilka długopisów, kompas turystyczny, latarkę diodową (najlepiej czołówkę), nóż lub scyzoryk, menażkę i kubek, sztućce, 10 metrów sznurka, przybory do szycia
 • mały plecak, ciepły śpiwór, karimatę lub matę samopompującą

Uczestnicy powinni być spakowani w plecak turystyczny.

Przygotowując się do obozu należy wziąć pod uwagę specyfikę zajęć – większość czasu spędzamy na strzelankach, dużo biegamy. Ubrania muszą być wygodne, zapewnić ciepło, najlepiej gdyby były też w miarę możliwości maskujące lub w stonowanych kolorach.

Można przywieźć na obóz swoją replikę broni, ale nie można korzystać z własnych kulek. Broń przechowywana jest w zbrojowni. Jeśli masz, możesz zabrać także własne wyposażenie wojskowe oraz ulubiony sprzęt (mundur, oporządzenie).

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Fakultety

Opinie naszych klientów

Joanna Sławuta

Dziękujemy za wspaniałe ferie.

Agnieszka Namysł

Witam ! Chciałabym bardzo podziękować za wspaniale zorganizowany obóz dla moich dzieci. Chłopcy Jaś i ...

Tadeusz Grużewski

Witam, Ada była zachwycona . To był jej pierwszy samodzielny wyjazd .Z tego co mi ...

Mayra Wróblewska

Dziękujemy za super ferie-Kuba bardzo zadowolony !

Danuta Piotrowska

Dziecko jest bardzo zadowolone i chce przyjechać w przyszłym roku. Dziękujemy ))) Danuta Piotrowska

Alina Jełowicka

Szanowni Państwo, Olga przyjechała zadowolona, uśmiechnięta i opalona. Dziękuję. Alina Jełowicka