PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!
Nr oferty: 114

LETNIA SZKOŁA FILMOWA – OBÓZ DLA ZAAWANSOWANYCH

15-19 lat


Letnia Szkoła Filmowa Interkamp zaprasza na zaawansowany program obozu dla pasjonatów sztuki filmowej. Tym razem spotykamy się w Wiśle. Jeśli już swobodnie posługujesz się kamerą, masz opanowane podstawy montażu i niejeden film na swoim koncie, polecamy drugi stopień wtajemniczenia. Bardziej ambitne zadania, więcej swobody twórczej i indywidualne konsultacje z instruktorem z pewnością będą pomocne tym, którzy z filmem wiążą swoją przyszłość.

 

Program

Sprzęt filmowy. Aby sprawnie zabrać się do działania, najpierw warto zapoznać się z całym technicznym zapleczem obozu, by wiedzieć, jak mądrze wykorzystać jego potencjał. Omówimy zaawansowane funkcje wszystkich dostępnych kamer, programów do montażu, możliwości tkwiące w amatorskim i profesjonalnym sprzęcie studia filmowego. Szkolenie połączone zostanie z ćwiczeniami operatorskimi, dotyczącymi kompozycji kadru i różnymi planami filmowymi. Do zaliczenia niezbędna sesja powtórkowa.

Zawód reżyser. Trudny zawód, który wymaga specyficznych predyspozycji – przyda się otwarty umysł, wielka wyobraźnia, charyzma, zdolności organizacyjne, zmysł świetnego obserwatora, wrażliwość… Prócz testu predyspozycji proponujemy zadania wykorzystywane na egzaminach wstępnych do szkoły filmowej. W programie ponadto: praca z aktorem, współpraca z operatorem i scenarzystą. Sporo uwagi poświęcimy również zasadom reżyserii filmowej oraz wybitnym reżyserom i ich dziełom.

Aktorstwo. Aktor teatralny gra inaczej od tego filmowego. By zrozumieć, na czym polega ta niełatwa sztuka, najpierw trzeba zmierzyć się z różnymi technikami i środkami wyrazu aktora. Zapraszamy na solidny warsztat: elementarne zadania aktorskie, praca z głosem, praca z ciałem, ćwiczenie pamięci emocjonalnej, screen-testy, improwizacje przed kamerą. Może i Ty zdecydujesz się zagrać we własnym filmie?

Dyskusyjny panel filmoznawczy. Naszych Uczestników regularnie zapraszać będziemy do analizy, interpretacji oraz dyskusji na temat różnorodnych dzieł filmowych. Wspólnie obejrzymy znaczące dla kinematografii klasyki oraz kontrowersyjne filmy reprezentujące różne gatunki, nurty i momenty przełomowe. Zajmiemy się kinem autorskim, filmem niemym, amerykańskimi superprodukcjami, Nową Falą oraz polskimi filmami, których nie wypada nie znać. Na warsztatach krytycznych spróbujemy również napisać konstruktywną recenzję.

Fabuła i dokument – stawiamy wyzwanie. Aby powstał film fabularny, najpierw każdy Uczestnik musi napisać samodzielnie scenariusz, który będzie indywidualnie omawiamy z Instruktorem. Do stworzenia dokumentu potrzebny natomiast będzie ciekawy temat i główny bohater. Gotowa krótka fabuła i dokument będą podlegać obronie przed komisją składającą się z instruktorów Obozu Filmowego i Letniej Szkoły Filmowej Interkamp.

Twój projekt. W grupie zaawansowanej stawiamy na większą samodzielność i swobodę realizacji własnych pomysłów. Od Ciebie zależy, co zrobisz na przegląd finałowy: film krótkometrażowy, reklamę, reportaż, trailer… Projekty filmowe można realizować indywidualnie lub w zespołach. Do współpracy warto zaprosić Uczestników różnych obozów: Grafiki Komputerowej – do stworzenia oryginalnej czołówki i plakatu filmu, Produkcji Muzycznej – do napisania ciekawej ścieżki dźwiękowej… Powodzenia!

Strefa montażu. Montowanie materiału filmowego bywa żmudne, czasochłonne, ale i niezwykle fascynujące, bo wieńczy nasze dzieło. Z każdym projektem będziemy doskonalić umiejętności montażowe korzystając m.in. z programów Adobe Premiere Pro i Final Cut Express. W pracowni komputerowej będą też tworzone grafiki, napisy, dodatkowe ścieżki dźwiękowe. Ponadto trochę uwagi poświęcimy także efektom specjalnym.

Ekipa filmowa. Uczestnicy będą tworzyć zespół, w którym mogą sprawdzić się zarówno w roli operatora, jak i montażysty, realizatora dźwięku czy też aktora. Nauczą się niełatwej pracy zespołowej, podziału obowiązków i szybkiej realizacji filmu.

Etapy procesu realizacji filmów na pokaz finałowy:

I etap – preprodukacja filmu – pisanie scenariuszy, scenopisów; casting, wybór scenerii.

II etap – realizacja filmu – praca ze sprzętem, profesjonalne i półprofesjonalne kamery, użycie statywów, dobór oświetlenia, podział na ekipy filmowe, podział ról, realizacja zdjęć filmowych, praca z aktorem.

III etap – postprodukcja – montaż materiału filmowego.

W fazie przygotowań do realizacji autorskich projektów zostaną także omówione zasady produkcji filmowej.

Park wodny Tropikana w hotelu Gołębiewski. W upalne dni każdy marzy o odrobinie wodnego  szaleństwa, dlatego wspólnie wybierzemy się do popularnego i lubianego aquaparku, w którym czekają na nas różnej wielkości baseny, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny… Gwarantujemy świetną zabawę! Ten czas spędzimy oczywiście pod czujnym okiem ratowników WOPR i naszej kadry.

Strefa rozrywki. Prócz masy warsztatów i aktywności twórczych, rozwijających przeróżne pasje, będzie też czas na integrację, letni chill i niezapomniane animacje. W propozycjach m.in. team building, gry terenowe, dyskoteki z motywem przewodnim, ogniska muzyczne, bilard, quizy, wieczory filmowe, a także zawody sportowe, spacery górskimi szklakami i zwiedzanie wakacyjnych atrakcji turystycznych urokliwej Wisły.

Zajęcia otwarte. Interkamp to interdyscyplinarna góra rozmaitości, dlatego naszym Uczestnikom proponujemy otwarty blok zajęć, podczas którego będzie można przekonać się, na czym polegają zajęcia programowe innych obozów. W ten sposób umożliwiamy poznanie kolejnej dziedziny sztuki, ciekawą aktywność twórczą, a także dajemy szansę na odkrycie nowej interkampowej pasji.

Pokaz finałowy. Zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas kilkugodzinnego przeglądu warsztatowego, poszczególne obozy prezentują efekty swojej pracy twórczej. W pokazie biorą udział wszyscy Uczestnicy, ponadto zaproszenia otrzymają rodzice, znajomi, lokalne media oraz przedstawiciele środowiska artystycznego. W skład pokazu wchodzą m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, poczęstunek, pokazy mody i spektakle teatralne.

Nagrody. Podczas gali finałowej kadra przyznaje  nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie. Nagrody dedykowane są tym, którzy w szczególny sposób wyróżniają się pasją, chęcią rozwoju, postawą twórczą i zaangażowaniem.

 

Zakwaterowanie

Hotel Krokus położony jest tuż nad centrum Wisły, na południowym zboczu Partecznika, w pięknym miejscu z widokiem na Czantorię, Soszów Wielki, Stożek. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych (wyłącznie na pojedynczych łóżkach) z łazienkami. Obiekt, przeznaczony wyłącznie dla Uczestników i kadry twórczych obozów Interkamp, ma bogatą infrastrukturę: liczne sale warsztatowe, regionalna jadalnia, windy, całodobowa recepcja, malowniczy teren zielony, wiata grillowa i miejsce na ognisko, wi-fi, bilard, parking. Do dyspozycji kompleks w pełni wyposażonych sal warsztatowych i pracowni: sale taneczne i aktorskie z lustrami, pracownie plastyczne, komputerowe, salki ćwiczeniowe na zajęcia muzyczne, ciemnia fotograficzna, studio filmowe, studio fotograficzne i wiele innych. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci komórkowych. Zobacz.
Adres: ul. Górnośląska 9, 43-460 Wisła
Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Fakultety

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

  • płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
  • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

Energylandia – 120 zł

Całodzienny wyjazd do parku rozrywki w miejscowości Zator, na granicy Śląska i Małopolski. Zajmuje obszar 26 ha. Kilkadziesiąt atrakcji dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych. Atrakcje podzielone są na 4 strefy:

1. Bajkolandia – kraina, w której dzici spotykają się z postaciami ulubionych bajek, kreskówek i filmów; niczym bohaterowie najpiękniejszych przygód mogą zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub niesfornymi zwierzątkami. Karuzele, mini coa

2. Strefa familijna – atrakcje dla całych rodzin, m.in. kilka roller coasterów, wodne spływy, kolejka widokowa, wyścigi na torze Formuła Autodrom. Na niektórych atrakcjach w tej strefie obowiązuje limit wzrostu: min. 140 cm.

3. Strefa ekstremalna – maksimum adrenaliny, potężna dawka radości i zabawa na najwyższych obrotach. Są tutaj najszybsze i największe roller coastery, ogromne wahadło Azec Swing, 40-metrowe ramię Space Boostera.

4. Water Park – naśladuje tropikalną wyspę, gdzie można odpocząć w cieniu parasola w otoczeniu jak na egoztycznej wyspie. Dodatkowo: 20 gier i zabaw interaktywnych, 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), nowoczesne kino 7D, sklepy z gadżetami..

Energylandia oferuje także warsztaty edukacyjne i artystyczne, pokazy pirotechniczne oraz inne niesamowite atrakcje. Dzieci mogą zobaczyć, jak wygląda laboratorium szalonego naukowca, dowiedzieć się, czym jest mapping 3D lub zobaczyć ciekawe musicale. Pokazy odbywają się cały dzień i są dostępne dla wszystkich.

Park linowy – 50 zł

Przygoda Park to centrum ekstremalnych rozrywek, położone w samym sercu Wisły. Posiada 5 tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Wśród przeszkód m.in. kładka, most drabinowy, chiński most, ruchome belki, wisząca bela, most tybetański, ruchome beczki, tyrolka zjazdowa, most komandosów, most drabinowy, zjeżdżalnia. Przed rozpoczęciem zajęć wszyscy zostaną wyposażeni w profesjonalny sprzęt asekuracyjny i przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa. Opiekę nad Uczestnikami sprawują wykwalifikowani instruktorzy wspinaczki.

Paintball – 80 zł

To niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem.

 

Terminy i ceny

TERMINY:
  • 07.07.2018 - 18.07.2018
  • 19.07.2018 - 30.07.2018

CENA: 2299 zł

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz opiekę medyczną, pakiet Uczestnika Interkampu, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dojazdy

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 250 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Częstochowa 118 PLN, Gdańsk 198 PLN, Katowice 118 PLN, Kraków 128 PLN, Leszno 188 PLN, Łódź 168 PLN, Opole  158 PLN, Poznań 188 PLN, Szczecin 198 PLN, Toruń 178 PLN, Warszawa 198 PLN, Wrocław 178 PLN. Negocjowane: Białystok, Bydgoszcz, Olsztyn, Lublin.

Informacje dla rodziców

Co zabrać
  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy/kąpielówki, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
  • mile widziany własny sprzęt, który może być przydatny do realizacji autorskich filmów (kamera, statyw, laptop itp.)

 

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Fakultety

Opinie naszych klientów

Anna Nowak

Super kolonia, dziękuję!

Maciek Bielawski i Małgorzata Moczarna...

Dzień dobry, dziewczynki wróciły wczoraj z kolonii – Wodnych Wakacji nad jeziorem Drawskim. Są bardzo ...

Jacek Kuźnicki

Dzieci były na obozie snowboardowym i wróciły tak zadowolone, że planujemy je wysłać w lipcu.

Małgorzata Culak

Witam Państwa! Bardzo dziękuję za udany wypoczynek córki, która – jak zawsze – wraca z ...

Agnieszka Namysł

Witam ! Chciałabym bardzo podziękować za wspaniale zorganizowany obóz dla moich dzieci. Chłopcy Jaś i ...

Joanna Brzezińska

witam Państwa! mój syn Filip Brzeziński jest zachwycony obozem, chce jechać na następny, na zimowiska ...