PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!
Nr oferty: 219

OBÓZ KONNY – DLA DZIECI

8-16 lat


BRENNA – malownicza wioska w Beskidzie Śląskim, leżąca w dolinie rzeki Brennicy, otoczona szczytami górskimi. Wypoczynek w Brennej stanowi świetną propozycję dla osób pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku i gwaru. Dodatkowo posiada idealne warunki do jazdy konnej.

Program

Pakiety obozu konnego (obowiązkowe doliczane do ceny podstawowej 1549 zł ):

Pakiet 7-godzinny:

1 godzina (szkolenia teoretycznego): m.in. przegląd ras koni, style jazdy konnej, bezpieczeństwo, rekreacja konna itp.

2 -7 godziny:
nauka podstaw czyszczenia konia, siodłanie oraz kiełznanie konia, wsiadanie i zsiadanie, dopasowanie strzemion, nauka ruszania – lonża lub wymarsz w teren, nauka skrętów (wolty oraz półwolty) w terenie, zatrzymywanie ze stępa, cofanie oraz zmiana kierunku jazdy, dosiad w stępie, przechodzenie ze stępa do kłusa, anglezowanie i kłus pośredni, kontrola nad koniem w kłusie, ćwiczenie dosiadu w kłusie, zjazd i wjazd pod górę w kłusie, kłus wysiadywany, jazda w zastępie i wymijanie, pokonywanie zakrętów w kłusie – 175 zł

Pakiet 9-godzinny:

To pakiet 7 godzinny + kontrola i utrzymanie w kłusie, skakanie przez rów i niskie przeszkody, przygotowanie do galopu, pierwszy galop, kontrola i utrzymanie w galopie. – 225 zł

Pakiet 12-godzinny:

To pakiet 9 godzinny + ćwiczenia w galopie, pokonywanie przeszkód w galopie, zmiana kierunków w galopie, terenowa przejażdżka, sprawdzenie umiejętności.

Proponowany harmonogram jazd konnych jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od umiejętności uczestników i stopnia zaawansowania w jeździectwie.

Istnieje możliwość jazdy w terenie bez realizacji załączonego programu, po stwierdzeniu przez instruktora nauki jazdy konnej wystarczających umiejętności uczestników.- 300 zł


Zajęcia z końmi:

Jazdy konne będą odbywały się na terenie ośrodka jeździeckiego oraz na terenach zielonych poza ośrodkiem. Ilość godzin programu uzależniona jest od wybranego pakietu tj.: 7, 9 lub 12 godzin lekcyjnych (w tym 1 godz. teorii).

Dla chętnych  możliwość dodatkowej opieki nad zwierzętami: karmienie, pojenie, czyszczenie – oczywiście pod okiem instruktorów.

  • Program animacyjny 

Energylandia – największy park rozrywkowy w Polsce

Weźmiemy udział w całodziennym szaleństwie w rodzinnym parku rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze. Park podzielony jest na trzy strefy tematyczne, w których łącznie znajduje się 60 różnych atrakcji. To właśnie tam czeka na nas: Roller Coaster F1, Tsunami Dropper, Apocalipto, Space Booster. A także karuzele, urządzenia ekstremalne, restauracje, bary, sklepy z pamiątkami i tysiące innych atrakcji.

Ustroń

Odwiedzimy piękny Park Zdrojowy w Ustroniu, w którym znajduje się pijalnia wód mineralnych oraz ustrońska tężnia. To będzie okazja do chwili relaksu wśród licznych atrakcji, a także oddechu powietrzem nasyconym licznymi minerałami. Po spacerze oczywiście chwila na lody!

Leśny park niespodzianek

To niezwykłe miejsce, które musi odwiedzić każdy ciekawy świata. Jak sama nazwa parku wskazuje czekają tam na nas same niespodzianki – w tym emocjonujące pokazy lotów ptaków drapieżnych oraz sów.  Oprócz tego będziemy mogli karmić muflony i daniele, zobaczymy z bliska wiele leśnych zwierząt, a to wszystko z pięknym widokiem na góry i doliny Beskidu Śląskiego.

Ale jazda- tor saneczkowy równica

Wiatr we włosach gwarantowany! Czeka nas emocjonujący przejazd pierwszym w Beskidach torem saneczkowym typu roller coaster.  600 metrów zakrętów, serpentyn i podjazdów, a to wszystko kilka metrów nad ziemią! ( 2 zjazdy)

  • Artystycznie

Dzyń, dzyń ! Pasterskie dzwonki

To zdecydowanie atrakcja dla artystów. Odwiedzimy Kozią Zagrodę – miejsce, w  którym dowiemy się wszystkiego o kulturze mieszkańców Beskidu Śląskiego, poznamy regionalne stroje i instrumenty. Pod dachem kolyby – góralskiej chaty, weźmiemy udział w ciekawych zajęciach rękodzielniczych ale przede wszystkim nauczymy się dekorować PRAWDZIWE PASTERSKIE DZWONKI i wypiekać figury owieczek.  Na deser spróbujemy pysznego koziego sera.

Qulling

Obudź swoją fantazję i stwórz własny papierowy świat. Quilling to popularna technika papieroplastyki wykorzystywana do tworzenia niebanalnych kartek okolicznościowych, biżuterii czy ozdób.  Sam zdecyduj co stworzysz, czy będzie to kartka z wakacji, biżuteria, szalone zwierzaki czy może abstrakcyjne wzory? Dla najlepszych artystów przewidziane upominki. Wystarczy Twoja wyobraźnia i nasz papier!

Mydło lubi zabawę

Udowodnimy, że mydło służy nie tylko do mycia. Ze zwykłej mydlanej kostki stworzymy piękne rzeźby, które zabierzemy ze sobą jako pamiątkę z wakacji, lub pachnący prezent dla bliskiej osoby!

  •   Podróżniczo i sportowo

Tajemnicza mapa

Podzieleni na drużyny, pod okiem wychowawców ruszymy na leśną wędrówkę. Stworzymy mapę dla drużyny przeciwnej, która prowadzi do ukrytego skarbu. Czy uda im się ją rozszyfrować? Sprawdźmy to!

Sztuka przetrwania

Poznamy podstawowe zasady przetrwania w lesie: nauczymy się jak zbudować szałas i różne formy ogniska, a także jak rozpalać ogień nie tylko zapałkami.  Dowiemy się jakie dary lasu mogą posłużyć nam jako żywność.

Wycieczki piesze:

W zależności od kondycji uczestników proponujemy następujące wyjścia na wycieczki piesze:

Brenna – schronisko na Bratniej,

Park Rekreacyjny wraz z amfiteatrem w Brennej,

Pijalnia Wód w Ustroniu

Inne atrakcje i zabawy:

Ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, chrzest i śluby kolonijne, gry i zabawy ruchowe na powietrzu, zawody sportowe: siatkówka, koszykówka, dwa ognie, kometka, randka w ciemno, konkurs wiedzy o wychowawcach, wieczór humoru i dowcipu, konkursy z nagrodami i upominkami, zajęcia świetlicowe w przypadku złej pogody.

UWAGA:

Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy „Hucuł”, pokoje 2, 3,4,5 – osobowe z łazienkami. Teren ogrodzony, całkowicie bezpieczny. Zdjęcia obiektu oraz ośrodka jeździeckiego: zobacz.

Do dyspozycji uczestników– boiska, świetlica, sala dyskotekowa, sala do tenisa stołowego i billardowa, sprzęt sportowy. Na terenie ośrodka znajduje się stadnina koni rasy huculskiej, śląskiej i arabskiej (jedno z największych stad hucułów w Polsce). Teren wokół ośrodka przygotowany do treningów, dodatkowo do dyspozycji kryta ujeżdżalnia.

Adres: Ośrodek Kolonijno – Wypoczynkowy „HUCUŁ”
ul. Jatny 120, 43-438 Brenna

Wyżywienie 

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) + suchy prowiant na drogę powrotną

Fakultety

 

Rajd konny (3 h) – 75 zł – opłatę za rajd konny należy uiścić na miejscu u kierownika kolonii

Terminy i ceny

TERMINY:
  • 06.07.2018 - 19.07.2018
  • 31.07.2018 - 13.08.2018

CENA: 1549 zł

UWAGA! DO CENY PODSTAWOWEJ NALEŻY DOLICZYĆ KOSZT WYBRANEGO PAKIETU KONNEGO 

Pakiet 7-godzinny* –175 zł

Pakiet 9-godzinny– 225 zł

Pakiet 12-godzinny– 300 zł

Rajd konny (3 h) – 75 zł*

*Jedna godzina jazdy konnej trwa 45 minut.

* opłatę za rajd konny należy uiścić na miejscu u kierownika kolonii

Cena zawiera – zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, instruktora jazdy konnej, przewodnika, program obozu konnego wg wybranego pakietu, wstępy, ubezpieczenie NNW (podwyższone o jazdę konną), podatek VAT.

Cena nie zawiera – transportu

Dojazdy

Termin dla dojazdu własnego: przyjazd do ośrodka dzień później, powrót dzień wcześniej.

Dojazd organizowany jest z poniższych miast :

Gdynia/Gdańsk + 140 zł

Tczew + 140 zł

Bydgoszcz + 120 zł

Łódź +110 zł,

Warszawa + 110 zł (antenka realizowana przy min. 3 uczestnikach)

Katowice +70 zł.

Lębork + 220 zł (antenka realizowana z Lęborka do Gdyni samochodem osobowym, busem lub pociągiem, przy min. 3 uczestnikach

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Fakultety

Opinie naszych klientów

Grzegorz Rogowski

Dzień dobry, Dziękujemy za super obóz. Po raz kolejny okazało się, że Wasze wyjazdy to ...

Alina Jełowicka

Szanowni Państwo, Olga przyjechała zadowolona, uśmiechnięta i opalona. Dziękuję. Alina Jełowicka

Renata Stasik

Dzień dobry, Tomek był zachwycony i nie miał żadnych zastrzeżeń, także w przyszłym roku zapisujemy ...

Tadeusz Grużewski

Witam, Ada była zachwycona . To był jej pierwszy samodzielny wyjazd .Z tego co mi ...

Hanna N.

Dzien dobry! Chce podziekowac KOGIS.pl za zorganizowanie udanego pobytu na obozie mojego dziecka. Moj syn ...

Anna Marcoń

Witam! Nasza córka Natalia  jest zadowolona z pobytu w Czaplinku. Choć pierwsze dni były dla ...