PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

SEA PARK SARBSK


Park Rekreacyjno – Edukacyjny Sea Park w Sarbsku jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce.  To jedyny i największy tego typu park gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach przedstawicielki gatunku foka szara i  przedstawicieli uchatkowatych – kotiki południowoamerykańskie.

Sea Park jako pierwszy taki komercyjny obiekt w kraju prezentuje karmienie fok i ich trening medyczny, podobny jaki odbywa się w fokarium na Helu. Trening taki nie polega tylko na nauczeniu zwierząt pewnych czynności, ale ma za zadanie przyzwyczaić je do obecności człowieka  w celu kontroli ich stanu zdrowia.W razie potrzeby można wówczas podać niezbędne lekarstwa lub witaminy,sprawdzić stan uzębienia lub pobrać krew.

Kolejną atrakcją dla zwiedzających jest prehistoryczne oceanarium  3D z kinem 5D, w którym możemy stanąć ” oko w oko” ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu. Dzięki temu poznamy prehistoryczne gady i ryby osobiście, tak jakbyśmy sami znajdowali się w podwodnych głębinach.

Niewątpliwie pasjonatów sztuki zachwyci bogata kolekcja Muzeum marynistycznego z ciekawymi ekspozycjami, gdzie możemy zobaczyć m.in. rzeźby, modele, dyplomy oraz kolekcję pamiątek okolicznościowych związanych z największym gdyńskim armatorem Polskimi Liniami Oceanicznymi.

Miejscem wartym odwiedzenia jest również park makiet zwierząt morskich. Znajdują się w nim naturalnych rozmiarów makiety ssaków, ryb i ptaków zamieszkujących morze i jego wybrzeże.

W Sea Parku znajduje się także park miniatur przedstawiających latarnie morskie. Dzięki temu odbędą Państwo spacer, podczas którego przejdą całe polskie wybrzeże  od Krynicy Morskiej po Świnoujście.

Dla najmłodszych gości mamy do zaoferowania park zręcznościowo-linowy Małego Pirata, Gaj Małego Pirata na Galeonie Wodnik, place zabaw i inne atrakcje, natomiast chcących zregenerować swoje siły zapraszamy do punktów gastronomicznych serwujących pyszne przekąski i napoje.

Adres
Sea Park Sarbsk
Sarbsk 39
84-352 Wicko

Kontakt
strona internetowa: www.seapark.pl
Informacja / rezerwacja grup:
(czynna od godziny 9.00 do 16.00)
Tel. 502 206 270
Rezerwacje / Informacja:
bok@seapark.pl
Biuro parku:
biuro@seapark.pl