PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

POMYSŁOWA FABRYKA – KOSZALIN


„Akademia Odkrywców” to interaktywna wystawa edukacyjna składająca się z zestawu instalacji do samodzielnego eksperymentowania i poznawania zagadnień fizycznych i technicznych. Wystawa ułatwia zrozumienie świata i pokazuje, że nauka i technika są integralną częścią codzienności.

Udział w wystawie dał szansę przedszkolakom na nowatorską formę edukacji i poznawanie świata przez samodzielne doświadczenia. W czasach szybko rozwijającego się postępu technicznego nie można ograniczać dzieci do edukacji wyłącznie werbalnej. Pozwólmy im spojrzeć na naukę z innej perspektywy.

Na wystawie obowiązuje zasada: „DOTKNIJ, SPRAWDŹ, ZROZUM”. To  całkowite  przeciwieństwo klasycznego muzeum. Na wystawie zachęcano dzieci do dotykania i eksperymentowania, bo tylko w ten sposób można efektywnie uczyć się,  poznawać świat i zagadnienia nimi rządzące.

Pomysłowa Fabryka – jest młodą firmą, która rozpoczęła działalność w 2010 r. Oferuje pozaszkolną edukację dla dzieci przedszkolnych i młodzieży poprzez uczestnictwo w interaktywnych wystawach i pokazach o tematyce naukowej. Patronat naukowym nad organizowanymi wystawami objęła Politechnika Koszalińska i Koszaliński Uniwersytet Dziecięcy. 
Pomysłowa Fabryka w 2010 roku uruchomiła interaktywną, mobilną wystawę pt. ”Akademia Odkrywców”. Wystawa składa się z 44 instalacji do eksperymentowania poprzez samodzielne uruchamianie. Ekspozycja obejmujących takie zagadnienia jak: fizyka, matematyka, technika, logika, biologia, zmysły. 

Adres:

ul. Witolda Doroszewskiego 3, Kod pocztowy: 75-329, Koszalin

Kontakt:

tel. 660967055