PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

MUZEUM6D W KOŁOBRZEGU


MUZEUM 6D – MASZOPERIA, jest jedyna taka atrakcja w Europie.

Słowo muzeum dla wielu osób kojarzone jest z nudnymi wycieczkami szkolnymi, przewodnikiem który zamienia się w rolę nauczyciela oraz napisami na ścianach nie dotykać, nie gadać, czasem też z ochronnymi kapciami nie do pary.

Odwiedzając Muzeum 6D w Kołobrzegu ludzie zmieniają nagle zdanie. Nasuwa się pytanie,  co sprawia, że Muzeum 6D może być czymś bardzo interesującym?

W tym miejscu nie ma kustosza powtarzającego “nie dotykać”, nie ma nudnych wykładów przewodnika, nie ma zakazu rozmów. Wręcz, przeciwnie można wymieniać się głośno swoimi poglądami, spostrzeżeniami, można także dotykać eksponaty. Całość ekspozycji prezentuje lektor w  języku polskim, niemieckim, angielskim lub rosyjskim. Jego opowieści sprawiają, że goście czują się jakby byli w tych czasach, jakby przenieśli się do roku 1913. Tutaj na pewno, każdy dowie się czym jest maszoperia, co to jest szyper czy checza.

Muzeum Maszoperia cieszy się dużą odwiedzalnością. Przychodzą tutaj rodziny z dziećmi, szkoły oraz obozy i kolonie organizowane w pięknym nadmorskim Kołobrzegu. Muzeum 6D jest ciekawą formą spędzania czasu wolnego w deszczowe dni, kiedy nie można się kąpać czy też opalać nad morzem. Dzieci bardzo chętnie odwiedzają jedyne w Europie Muzuem 6D w Kołobrzegu.

Muzeum 6D – Maszoperia powstało z potrzeby upamiętnienia życia i pracy nadbałtyckich maszopów.

Adres:
Muzeum 6D
ul. Rodziewiczówny 15
(Promenada przy Ośrodku KIELCZANKA)
78-100 Kołobrzeg

Kontakt:
tel. kontaktowy:  (94) 716 22 44
http://muzeum6d.pl

ZWIEDZAJ Z KOGIS – ZOBACZ INNE ATRAKCJE W NASZYM PORTALU