PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

MAZUROLANDIA – MAZURSKI PARK ATRAKCJI


Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. To atrakcja na Mazurach, która łączy zabawę z poznawaniem w zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. To jedyne miejsce, w którym znajdują się miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, Park Militariów, grodzisko rycerskie, Park Zabaw oraz moc innych, największych atrakcji na Mazurach. Wszystko to w cenie biletu!

Jedną z atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca i atrakcje znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur.  Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej. A to nie wszystko, bowiem słowo mazury i atrakcje to wyrazy bliskoznaczne!

Mazurolandia to miejsce kryjące znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu został przygotowany Park Militariów, prezentujący wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemieckie z lat 1939-45 oraz wiernie odtworzoną, unikatową makietę Wilczego Szańca o powierzchni 40 m kw. Park Militariów to bezsprzecznie jedna z najciekawszych atrakcji na Mazurach o tematyce drugowojennej.

Odwiedzając grodzisko rycerskie można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii i atrakcje na mazurach w miniaturze.

Mazurolandia to wyjątkowe na całych Mazurach miejsce, w którym najmłodsi mogą bawić się do woli w Parku Zabaw na kolejce elektrycznej, w basenie z piłeczkami, trampolinie, eurobungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp.

W Mazurolandii zabawa trwa bez końca!

Adres
Gierłoż, 11-400 Kętrzyn
Mazurolandia znajduje się w Gierłoży, 1 km za Wilczym Szańcem przy drodze Kętrzyn-Węgorzewo.

Kontakt
strona internetowa: www.mazurolandia.pl
Rezerwacje: mazurolandia@mazurolandia.pl , tel. +48 693 616 083
Kasa: tel. +48 513 125 283