PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

EduPark Gdańsk


Stała wystawa EduParku obejmuje interaktywne stanowiska z pięciu dziedzin nauki, przy których poprzez zabawę, można samodzielnie badać prawa przyrody.

W Centrum eksponaty służą do zabawy – nie tak jak w typowym muzeum. Z każdym stanowiskiem doświadczalnym można się zmierzyć sprawdzając jego działanie. Wystarczy trochę ciekawości i zapału, by stać się odkrywcą praw nauki.

W EduParku liczy się przede wszystkim aktywne działanie i dobry humor. Obsługę urządzeń wyjaśniają szczegółowe instrukcje, a w razie niejasności doświadczeni edukatorzy. Odwiedzający EduPark na wystawie odkryją tajemnice optyki oraz akustyki, zbudują most bez zaprawy, sprawdzą swój refleks i ułożą tułów anatomiczny człowieka, a to nie wszystkie atrakcje. Interaktywne eksponaty EduParku to przedmioty, które dostarczają dzieciom określonych bodźców sensorycznych oddziałujących na ich wzrok, słuch i dotyk  ułatwiając bezpośrednie poznawanie świata. Specjalnie dla naszych najmłodszych gości, wystawa interaktywna wyposażona jest w kącik malucha i panele aktywności.

Grupy zorganizowane oprowadzane są przez edukatora po wybranych stanowiskach przez około 15 min., a następnie mają około 40 min. na zabawę (łącznie 55min.).

Czas zwiedzania dla indywidualnych odwiedzających jest ograniczony wyłącznie godzinami otwarcia placówki. Indywidualne zwiedzanie odbywa się samodzielnie w oparciu o instrukcje zawarte przy stanowiskach interaktywnych.

Adres: Gdański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

Kontakt: +48 58 740 42 38