PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

CENTRUM HEWELIANUM – GDAŃSK


Centrum Hewelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się na Górze Gradowej w samym centrum Gdańska. Zabytkowe XIX-wieczne budynki dziś stanowią zachętę do poznawania świata i praw nim rządzących, a przy tym są doskonałą okazją do świetnej, rodzinnej zabawy.

Warto także pamiętać, że teren Centrum Hewelianum – obejmujący obszar ponad 20 hektarów dawnego militarnego fortu – to doskonałe miejsce na spacer, rekreację oraz podziwianie panoramy Głównego Miasta z dwóch punktów widokowych.

Jak powstaje diament? Skąd wiadomo, że Ziemia jest okrągła? Czy trudno jest zbudować igloo? Jaki wiek mają nasze uszy? Centrum Hewelianum zaprasza do niesamowitego świata nauki!

Cztery stałe wystawy interaktywne porwą Was w pasjonującą i inspirującą podróż – powrócicie z niej odmienieni… Różnorodne atrakcje gdańskiego centrum nauki odkryją przed Wami niezwykłość otaczającego świata i naukowe zagadki. Park wokół Centrum Hewelianum, z jedynymi w swoim rodzaju punktami widokowymi, pozwoli Wam zobaczyć Gdańsk z zupełnie nowej perspektywy.

Do zobaczenia w Hewelianum!

Adres:

ul. Gradowa 6

80-802 Gdańsk

Kontakt:

e-mail: recepcja@hewelianum.pl
tel.: (+48 58) 742 33 52

Strona internetowa:

http://www.hewelianum.pl/