PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

BAŁTOWSKI KOMPLEKS TURYSTYCZNY


Park dinozaurów w Bałtowie to tylko jedna z licznych atrakcji na terenie tutejszego kompleksu rozrywkowego. Sprawdź jakie jeszcze atrakcje powinny Cię tu przyciągnąć!

JuraPark Bałtów był pierwszym parkiem w Polsce związanym z tematyką dinozaurów. Na przestrzeni lat stworzono tu ogromny kompleks turystyczny (ponad 60 ha powierzchni) z bogatą ofertą edukacyjną i rozrywkową.

Atrakcje JuraPark Bałtów
Trasa zwiedzania parku prowadzi przez ścieżkę dydaktyczną, podzieloną na okresy geologiczne. Przy niej ustawione są robiące największe wrażenie na maluchach naturalnej wielkości modele ponad 100 dinozaurów. Obok ścieżki znajdują się też liczne tablice informacyjne. Dzięki temu można zaobserwować ewolucję życia na Ziemi przez miliony lat. Na końcu ścieżki dydaktycznej znajduje się Muzeum Jurajskie, w którym prezentowane są skamieniałe szczątki organizmów z morza mezozoicznego, zęby, kręgi i tropy dinozaurów oraz minerały.

Warto też odwiedzić Prehistoryczne Oceanarium, gdzie dzięki trójwymiarowymi przekazowi zobaczymy życie podwodne sprzed setek tysięcy lat.

Przy JuraParku działa też plac zabaw z wieloma uwielbianymi przez dzieciaki urządzeniami. Dodatkowo są tu też jaskinie i makiety dinozaurów służące do zabawy.

Inne atrakcje w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym:

Zwierzyniec Bałtowski – spotkanie z sympatycznymi zwierzątkami z Polski i całego świata. Po Zwierzyńcu Górnym, tzw. „Safari” poruszamy się autobusem, oglądając między innymi żubry, wielbłądy, lamy, zebu, antylopy, lamy czy strusie i słuchając opowieści przewodnika na ich temat. Po Zwierzyńcu Dolnym spacerujemy pośród owieczek, kózek, osiołków i zabawnych małpek – makaków.

Park Rozrywki – zabawa w czystej postaci. Karuzele, kolejki szynowe, roller coaster, eurobungy, zabawki dmuchane, basen z kulkami, gokarty, łódki – to tylko niektóre ze znajdujących się tutaj atrakcji.

W Bałtowie nie zapomina się także o polskiej tradycji. W Galerii Stary Młyn podziwiać można wyroby sztuki ludowej – garnki, zabawki, rzeźby, obrazy czy kosze. Natomiast w Skansenie Pszczelarskim poznajemy różne rodzaje uli i dowiadujemy się, czemu pszczoły są dla nas takie ważne.

Latem można korzystać z naturalnego zbiornika Kamienne Oko, przy którym usypano plażę. Jest tu też brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie i fontanny. Bezpieczeństwa strzeże ratownik. Na przepływającej przez park rzece Kamiennej organizowane są spływy tratwami i kajakami.

W październiku na terenie kompleksu działa też Wioska Czarownic Sabathówka, organizująca halloweenowe zabawy dla dzieci i ich rodziców.

Nie brakuje tu także punktów gastronomicznych, miejsc noclegowych i sklepików z pamiątkami. Zimą natomiast uruchamiany jest stok narciarski i Wioska św. Mikołaja.

Adres
ul. Bałtów 8a
27-423 Bałtów, woj. świętokrzyskie

Kontakt
strona internetowa: www.juraparkbaltow.pl
tel. 41 264 14 21
tel./ fax 41 264 14 20
e-mail: rezerwacja.baltow@jurapark.pl