PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

PARK DZIEJE KOŁO POZNANIA


Park Dzieje w Murowanej Goślinie to historyczny park tematyczny poświęcony dziejom Polski i Polaków. To wyjątkowe miejsce, w którym każdy może przenieść się w czasie, przeżyć przygodę i poczuć przyjemność z doświadczania historii.

W Parku Dzieje znajduje się m. in. mini zoo, rycerski plac zabaw, piaskownica archeologiczna, teatr lalek czy sokolarnia. Na dzieci czekają animatorzy, którzy prowadząróżnorodne zabawy i konkurencje. Park Dzieje to bogata oferta pokazów, warsztatów i występów. Odwiedzający go mogą uczestniczyć w wieczornicy staropolskiej, zobaczyć teatrzyk kukiełkowy oraz własnoręcznie wykonać pamiątki: wianki czy hełmy rycerskie.

Wyjątkową atrakcją wpisaną w Park Dzieje są historyczne widowiska plenerowe. W Murowanej Goślinie w dzień można zobaczyć widowisko „Zawisza”, przedstawiające z poczuciem humoru, historię z czasu Władysława Jagiełły i wojen krzyżackich, dostosowane w odbiorze dla dzieci i dorosłych.
Jednak główną atrakcją Parku jest widowisko „Orzeł i krzyż” – największy w Polsce spektakl historyczny, które przedstawiamy aż 16 razy w czerwcu i lipcu 2017 roku. Dwugodzinny spektakl przeprowadzi widzów przez wspaniałą, ale i trudną historię Polski przy pomocy 400 aktorów-wolontariuszy, wspaniałej scenografii i kostiumów oraz zaskakujących efektów świetlnych i dźwiękowych. To wydarzenie, wobec którego nikt nie pozostanie obojętny!

Adres
Park “Dzieje”
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
62-095 Murowana Goślina

Kontakt
strona internetowa: www.parkdzieje.pl
tel.: 609 547 205
e-mail: kontakt@parkdzieje.pl

ZWIEDZAJ Z KOGIS – ZOBACZ INNE ATRAKCJE W NASZYM PORTALU